Inspirace

Ručně pletené hamaky: Karibská romantika a příjemný odpočinek i u vás doma

Od   | 

Houpací sítě jsou v našich končinách zatím trochu neotřelým, přitom však velmi atraktivním bytovým doplňkem. Prostoru dodají pocit pohodlí a zabydlené útulnosti. Uvolňují svalové napětí a poskytují tělu úžasnou relaxaci. A třeba také rychle uspávají malé děti, zatímco těm větším slouží pro zábavu.     

Mexická hamaka je nabízena v nejrůznějších barvách. Více na www.mexickehamaky.cz 

Mexická hamaka je obvyklým symbolem pohody a volnosti. Nejčastěji si ji spojujeme s představou exotických míst, nataženou mezi palmami sklánějícími se nad bílou pláž u tyrkysového moře. Dnes jsou ale běžné i v bytech, na terasách, zahradách a chalupách v naší domovině.

Co je to  hamaka?

Hamaky jsou 4 metry dlouhé houpací sítě tvořené velmi hustým výpletem z čistě bavlněných vláken – právě to jim dává mimořádné pohodlí. Ložná plocha se dá elasticky natáhnout všemi směry a perfektně se přizpůsobí tvaru vašeho těla. Přitom jsou nadmíru pohodlné, můžete si to nich lehnout i s polštářky a přikrývkou.

Na zahradě pověste hamaku mezi stromy a užijte si relaxační pohled do korun stromů nebo houpavý odpočinek s knihou.

Na obou koncích sítě jsou pevná úchytová oka. V interiéru nebo na terasách můžete kotvicí prvky pro pověšení sítě umístit do zdí, nebo můžete k zavěšení snadno využít trámy a krovy. Díky sytým karibským barvám a jejich kombinacím se tyto funkční bytové doplňky dají dobře vizuálně sladit s interiérem vašeho domova.

Houpací sítě dodávají prostoru pocit útulného zabydlení a romantiky. Více na www.mexickehamaky.cz 

7 dobrých důvodů, proč si domů pořídit originální hamaku

* Jsou originální: tento tradiční rukodělný výrobek je natolik dokonalý, že se ani za 700 let používání nezměnil. Nevytvořil je anonymní stroj v továrně, ale šikovné ruce mexických indiánů

* Jsou lehké a skladné: složená síť váží něco okolo 1 kg. Hamaku snadno zabalíte do batohu, na cesty nebo s sebou vezmete na chalupu.

* Jsou vzdušné: síť je díky drobným očkům dobře odvětraná. V horkých měsících ji můžete snadno použít na výletech místo běžné postele nebo k odpočinku.

* Jsou pevné: právě výplet z mnoha dílčích pevných vláken dává síti velkou pevnost a maximální bezpečí. Čím širší síť je, tím má i vyšší nosnost. Základní kategorie nosností jsou 120, 240 a 260 kg.

* Jsou pohodlné: tato měkká houpavá levitující útočiště zklidňují tělo, vyrovnávají mysl a dávají na chvíli zapomenout na zemskou přitažlivost.  A skvěle ladí k vaší mírné a pohodářské povaze.

*  Pomáhají:  tradiční umění pletení hamak živí v mexickém státě Yucatán desetitisíce původních mayských obyvatel a přináší tamním rodinám potřebný příjem. Koupě sítě tak má i určitý sociálně – solidární rozměr a pomáhá uchovat prastarou indiánskou řemeslnou dovednost.

*  ..a sedmý důvod? Jsou prostě krásné!¨

Závěsné houpací křeslo z Yucatánu. Více na www.mexickehamaky.cz 

Co když máme málo místa?

Máte menší místnosti nebo malý balkon? Nebo máte na zahradě jen jeden strom? Pak je pro vás ideální závěsné houpací křeslo. To se plete výhradně ručně, stejně jako jejich sestřenice hamaka – jen ze silnějších a odolnějších vláken. Křeslo zavěsíte do jediné hmoždinky do stropu, takže vám zabere jen naprosté minimum místa.

Závěsné houpací křeslo je ideální třeba na menší balkon, do dětského pokoje apod. Venku jej můžete zavěsit třeba na silnější větev, optimální výška závěsu je 2 až 2,3 m.  I tato křesla jsou natolik elastická, že je vaše děti mohou používat třeba i jako houpací síť.

Originální mexická hamaka – jedinečný bytový doplněk, v kterém je radost odpočívat. Více na www.mexickehamaky.cz 

Houpací sítě vznikly před asi 700 lety právě na mexickém poloostrově Yucatánu jako tradiční mayský výrobek. Odtud je po objevení Nového světa námořníci rozvezli na svých lodích do Evropy a ukázali je zbytku světa. Vyrábějí se věky prověřeným a poněkud pracným postupem: ručním pletením na jednoduchém dřevěném stavu. Toto umění se po staletí předává z generace na generaci a upletení jedné sítě trvá i dnes přibližně 20 – 30 hodin.

Zkrátka – hamaky jsou opravdové a původní královny, kterým se snaží všechny houpací sítě světa podobat. Pusťte je k sobě domů a užijte si nový rozměr klidu, pohody a odpočinku.

Letní odpočinek v zahradě je skvělý pro tělo i mysl. Více na www.mexickehamaky.cz 

A když počasí nebude přát, můžete lenošit doma. Více na www.mexickehamaky.cz

 

Více na www.mexickehamaky.cz 

 


You must be logged in to post a comment Login