Návštěvy bytů

Rekonstrukce 3+kk v rodinném domku: Ponechali trámy a přidali okna. Získali domov podle vysněných představ

Od   | 

Majitelem tohoto multifunkčního 3+kk je mladý pár, který hledal útočiště na klidném předměstí, ale vzhledem k vytíženosti netoužil po rodinném domě. Skvělou alternativou se proto stal nádherný prosvětlený byt, ze kterého se lze během chvíle přesunout jak do přírody, tak i do centra města. Navíc díky prostorné terase mohou majitelé trávit čas venku a kochat se krásným výhledem. 

Bílé stěny doplněny o přiznané trámy na stropě, i parketovou podlahu vypadají skvěle. Útulnou atmosféru podtrhují velká francouzská okna, díky kterým je v bytě dostatek denního světla. Stylový prvek zde představují i šikmé stěny, které jsou neotřele originální. Příjemnou zeleň sem vnáší zakomponované rostliny po celém bytě. Vchod na terasu vede z obývacího pokoje, kde je možné posedět i během horkého slunečního dne. Stačí jen stáhnout roletu, která prostor prakticky zastíní. 

Interiér zdobí trámy. Zdroj: Inarch IT

I tento byt se drží posledních trendů, a proto zde najdeme velký spojený prostor, který představuje kuchyně s jídelnou a obývacím prostorem. Z centra bytu se dostaneme do oddělené ložnice, malé pracovny se šatnou a lůžkem pro přespání hostů, nebo do koupelny a samostatné toalety. Majitelé si přáli moderní, avšak tradičně pojatý domov, a proto se zde prolíná bílá barva, spolu s šedými odstíny a petrolejovou barvou, blízkost přírody evokují prvky z tmavého dřeva. V obývacím pokoji najdeme místo klasické obývací stěny jednoduché zavěšené police a po straně místnosti nechybí ani designová knihovna v černé barvě, která působí levitujícím dojmem. Prostor u televize vyplnila petrolejově zelená pohovka s čalouněním spolu s kovovým konferenčním stolkem v černé barvě. 

 

Náš tip: Kvalitní trámy si můžete nechat nařezat sami

 

Výrazný prvek zde představuje petrolejová barva. Zdroj: Inarch IT

Kuchyně je v otevřeném prostoru situována šikovně. Na jednu stranu zapadá do polyfunkčního prostoru, ale na druhou stranu není s prostorem úplně spojena. Díky tomu může hospodyňka připravovat dobré pokrmy a zároveň zůstat v kontaktu s rodinou. Zajímavostí je barva kuchyňské linky, kde se prolíná kombinace zelené, hnědé a černé barvy. Nechybí ani kuchyňský ostrůvek s dvěma barovými židličkami, kde si majitelé rádi vychutnají rychlé občerstvení. Ostrůvek doplňuje zajímavé designové osvětlení. Za rohem kuchyně se ale samozřejmě skýtá i klasický jídelní stůl s výraznými bílými židlemi, které poskytnou běžný komfort při stravování.

Knihovna nad jídelním stolem působí „vznášejícím s“e dojmem. Zdroj: Inarch IT

Prakticky majitelé vyřešili další místnost, která by u početnější rodiny sloužila jako dětský pokoj. Protože ale manželé zatím děti nemají, slouží tento prostor jako pokoj pro hosty, malá pracovna i šatna v jednom. Najdeme tu praktickou rozkládací pohovku, zrcadlovou skříň a jednoduchý pracovní stůl u okna. Přestože je místnost celkem malá a vměstnalo se sem poměrně hodně věcí, nepůsobí stísněně.

Jeden z pokojů je místem pro uložení hostů a slouží také jako pracovna. Zdroj: Inarch IT

Koupelna je skvostem celého bytu. Dominantu představuje velkoformátový obklad v imitaci mramoru. Ten skvěle kontrastuje s šedou dlažbou a šedými vestavěnými komodami. Díky světlým barvám je již tak velká místnost opticky ještě větší. Charakterizují ji především zaoblené tvary, ať už se jedná o umyvadlo, zrcadlo či vanu. Pocit luxusu podtrhují baterie v mosazném provedení. 

Velkorysá koupelna nabídne i díky luxusnímu dojmu dokonalý odpočinek. Zdroj: Inarch IT

Poslední místností je ložnice partnerů, která byla zařízena jednoduše i elegantně zároveň. Jako dominantní barvu majitelé zvolili blankytně modrou barvu v podobě čalouněného čela postele, která ladí s tmavými trámy. I tady najdeme zkosené stěny nebo designová zavěšená svítidla, na která si majitelé vsadili v celém interiéru. 

Ložnici dominuje modré čelo postele i zajímavá svítidla. Zdroj: Inarch IT

Zdroj: Inarch IT

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login