Koupelny

První kompletní koupelnová série od Philippe Starcka: Elegantní a neskromná

Od   | 

Se sérií White Tulip, vytvořil Philippe Starck svou první kompletní koupelnu. Od van, umyvadel a nábytku, přes toalety a bidety až po odpovídající zrcadla a kompletní řadu armatur – neobvyklý tvar všech komponent v kopíruje organickou siluetu rozkvetlého tulipánu a rozvíjí tak téměř sochařský a jemný charakter. Expresivní detaily a nadčasový design v kombinaci s prvotřídním zpracováním a nejmodernější technologií splňují ty nejvyšší nároky.

Zdroj: Duravit

Díky své jedinečné ergonomii a odlišným stylovým světům, se White Tulip hodí do každého interiéru s mnoha designovými možnostmi – od kultivovaného a sofistikovaného městského podkroví, až po svěží a přirozené prostředí venkovského domu.

“Ve spolupráci s Duravitem jsem vždy vytvořil design, který je extrémně puristický, extrémně minimalistický a nadčasový. V určitém okamžiku jsem si uvědomil, že této dokonalosti možná chybí parametr: pocit, jakási nostalgie v pozitivním smyslu. Místo toho, abych vytvořil naprosto nadčasové kousky, jsem chtěl, aby kolekce White Tulip zapadala do našich životů; mohla by to být buď starožitná sbírka, která byla ve své době moderní, nebo moderní sbírka se vzpomínkami na minulost. Tajemství série White Tulip spočívá v luxusním vzhledu, sofistikovaném a ergonomickém designu, ale především v láskyplné realizaci objektů. A to je ten rozdíl.“, Philippe Starck.

Zvláštním poutačem je samostatně stojící keramické umyvadlo navržené v monolitickém provedení, které je k dispozici s připojením vody a odpadu do stěny nebo přes podlahu, v závislosti na konstrukčních podmínkách. Svým esteticky tvarovaným, mírně ven skloněným okrajem ve stejném stylu, zapůsobí i kulaté umyvadlo na desku. Tento tvar kopíruje také umyvadlo, které je při pohledu shora pravoúhlé. Dá se kombinovat s nábytkem a je dostupné ve dvou velikostech. Nabídku završuje umývátko dostupné také jako umývátko do nábytku.

Zdroj: Duravit

K dispozici jsou volně stojící a nástěnné toalety a bidety, které odpovídají expresivním umyvadlům. Styl White Tulip je také jasně rozpoznatelný u pisoáru. Toalety jsou vybaveny novou splachovací technologií HygieneFlush. Nezávislé testy ukazují, že tento nový typ splachování optimálně čistí celý vnitřní povrch toalety. Dokonale promyšlený tok vody vytváří vír, který zaručuje ideální oplach za všech okolností se 4,5 litry vody. Pro ještě větší hygienu jsou všechny nové toalety s technologií HygieneFlush standardně vybaveny osvědčenou keramickou glazurou HygieneGlaze. HygieneGlaze, který je součástí glazury toalety, zajišťuje, že přibližně 90% je zabito již po šesti hodinách a přibližně 99,9% (např. Bakterie E. coli) je zabito po 24 hodinách. Vynikající kvalita White Tulip se odráží také v nové celoživotní záruce, kterou společnost Duravit poskytuje na keramiku této série.

Elegantní nábytek je stejně mimořádný a ušlechtilý, jako celá série. Zkosené hrany, které jsou extrémně jemně zpracované, podtrhují precizní povahu nábytku White Tulip, jehož šířky se pohybují od 350 do 1300 mm. Skříňky pod umyvadlo a polovysoké skříňky se dvěma nebo třemi skleněnými policemi jsou k dispozici v pěti barvách s vysoce lesklým nebo saténovým povrchem. Alternativně, lze pro přední stranu zvolit povrch z masivního dřeva – přírodní dub nebo americký ořech.

Jednu zvláštnost nabízejí sametově matné povrchy: na tomto speciálním lakovaném povrchu téměř samy “zmizí” malé škrábance, takže nábytek vypadá vždy jako nový. Čištění a údržba je navíc obzvláště snadná díky speciálnímu povlaku proti otiskům prstů.

Vzrušující designový prvek nabízí volitelná, výrazná úchytka v chromu. Lze ji použít jako kontrast k matnému laku a povrchům z masivního dřeva nebo jako výrazný efekt u vysoce lesklého laku. Zásuvky jsou vybaveny pohyblivými nábytkovými úchyty ve tvaru prstenu a jsou samozavírací. Ve variantě bez úchytu jsou také vybaveny Tip-on technologií a lze je proto pohodlně ovládat mírným tlakem. Osvětlené zásuvky se při otevření a zavření automaticky zapínají a vypínají.

Další praktický úložný prostor nabízí kombinace kulatého umyvadla na skříňky pod umyvadlo, která je k dispozici ve všech barvách série White Tulip. Barvu polic lze také libovolně zvolit. Dalším zvláštním nábytkovým prvkem je stojící chromovaná konzola s dřevěnou policí, kterou lze také vybavit jedním nebo dvěma bočními kulatými držáky na ručníky.

Zrcadla, ze série White Tulip, jsou k dispozici jako verze se senzorem nebo s ovládáním přes aplikací. Napínavý vzhled vytváří zrcadlové sklo, které je posunuto dopředu. Výsledkem je, že povrch zrcadla kolem světelného pole vypadá téměř průhledně. Teplotu světla s paměťovým efektem lze synchronizovat a regulovat spolu s dalšími propojenými světly pomocí aplikace „Casambi“, která se etablovala jako reference pro aplikace v inteligentních domácnostech. Kromě toho lze zrcadla ztlumit a vyhřívání zrcadla může být zapnuto nebo vypnuto.

Zdroj: Duravit

Samostatně stojící vana s bezešvým akrylovým panelem navazuje na tvar keramiky. V oválném provedení jsou k dispozici dvě velikosti: 1800x800mm a pro menší půdorysy 1 600 x 900mm. Kruhová vana o průměru 1400 mm nabízí uvnitř velkorysý prostor. S řadou White Tulip navrhl Philippe Starck pro Duravit poprvé řadu vodovodních armatur. Důsledným designovým prvkem je rukojeť ve tvaru tulipánu, která přebírá tvar umyvadel a van a díky jemně leštěnému povrchu se obzvláště snadno a příjemně používá. Obzvláště elegantně vypadá 160 jemných, svisle gravírovaných pruhů. Umyvadlové baterie jsou k dispozici v různých komfortních výškách S, M a XL. K dispozici jsou také bidetové, sprchové a vanové armatury.

Jemné a rafinovaně minimální linie série White Tulip mohou v každém prostředí vytvořit elegantní akcenty. Každodenní příjemný pocit završují nejmodernější technologie, jako jsou HygieneFlush a HygieneGlaze, Tip-on technologie a samozavírání, stejně jako vyhřívání zrcadel a přizpůsobitelné osvětlení prostřednictvím aplikace.

Zdroj: Duravit

Fotogalerie:

 

VÍCE INFORMACÍ NAJDETE ZDE

 

 


You must be logged in to post a comment Login