Návštěvy bytů

Prostorný byt, ve kterém má i chůva vlastní pokoj. Sladěno do nejmenšího detailu: Zn. Ideál

Od   | 

Návštěva tohoto bytu nadchne hned několika momenty: Byt je skutečně velkorysý, má totiž rozlohu 300 m2 a je postaven na konceptu 3v1. Kromě hlavní obytné části pro rodinný život tu nachází maximální soukromí i dcera s vlastním pokojem a vlastní koupelnou a stejně tak to je připraveno i pro chůvu. Za povšimnutí rozhodně stojí zařízení, které je ve vysokém standardu a najde se tu i řada zajímavých a inspirativních prvků. Ale dost slov. Pojďte se podívat, stojí to za to!

Velkorysost je patrná už od vstupních dveří. ZOOI design & interiors

Vstupní chodba je lemována vestavnými skříněmi, které končí až u stropu. Byly vyrobeny na zakázku a poskytují spoustu úložného prostoru. Těch ostatně najdete velké množství po celém bytě. Majitelé nechtějí mít nikde zbytečně roztahané věci, proto vyžadovali místo k uložení všech svých věcí. Stěnu navazující na vchod doplňují lavice k sezení, které se hodí při obouvání dcerky a ocení je taktéž návštěva. Kuchyně je součástí otevřeného prostoru spolu s jídelnou a obývacím pokojem. Uchvacující je nejen dokonalé provedení, rovné linie a kombinace dřevěných kuchyňských skříněk s černým středem, ale rovněž prosklená stěna s výhledem na město. Když majitelé zatouží po zatemnění, jednoduše zatáhnou zatemňovací závěsy v příjemné béžové barvě. Jako v celém bytě i zde byl kladen velký důraz na praktičnost a minimalismus. V dřevěných skříňkách se ukrývá kuchyňské vybavení včetně všech potřebných spotřebičů.  

 

Proč stěrku na podlahu a kam pro ni?

 

Na kuchyň  byly použity moderní a elegantní barvy. Kontrast dřeva s matně černou je nyní nepřehlédnutelným hitem. Velký dřevěný stůl z masivního dřeva funguje zároveň i jako kuchyňský ostrůvek s varnou deskou. Moderní vysoké židle v tmavé barvě lákají k posezení. Hostitelé se nemusí nikdy cítit odstrčeně, když tráví čas v kuchyni. Mosazná závěsná svítidla přispívají k večerní romantické atmosféře. 

Přechod mezi kuchyní a obývacím pokojem je dokonale plynulý. ZOOI design & interiors

Obývací pokoj vhodně navazuje na kuchyni, aniž by se tyto dvě místnosti nějak zásadně rušily. Je to zejména díky tomu, že je místnost skutečně velká a díky velkým proskleným plochám se nikde necítíte stísněně. Je to ideální prostor pro malou rodinu s dítětem, které má dostatečný rozlet a místo pro své hry. Místnosti vévodí obrovská modulární pohovka z italské dílny. Nejen, že překvapí rozměrem, ale je zároveň i nesmírně pohodlná. V souladu s celým konceptem bytu ani zde nenajdete žádné přehnané zdobení, hromady polštářů a přehozů. Malý skleněný konferenční stolek je ideální k odložení drobných věcí a elegantní stojací lampa poskytuje romantické osvětlení při večerním čtení. Kusový šedý koberec nabízí komfort pro nohy majitelů a změkčuje někdy příliš strohé uspořádání bytu. V obývací části není žádná klasická obývací stěna a přesto nechybí úložné prostory. Podél dlouhé stěny nechali architekti vytvořit skříňky až ke stropu. Protože jsou bílé, působí trochu jako lesklá stěna a nikterak neruší. Celá tato část je opět vyrobená na míru. Nechybí prostor na velkou televizi a kontrastující tmavá skříňka působí zároveň jako stolek na oblíbené svíčky. Denní světlo proniká do místnosti přes velké okno, které lze zakrýt elegantními závěsy. Pylony, výrazná stropní světla a textury ohraničují obvod otevřeného prostoru.

Jídelně vévodí výrazné osvětlení. Zdroj:  ZOOI design & interiors

Moderní jídelna s velkým minimalistickým stolem a pohodlnými křesílky je schválně umístěna blízko panoramatických oken. Je harmonickou součástí celého otevřeného prostoru a přitom nikterak nevyčnívá. Rostliny pomáhají navodit příjemnou atmosféru. Nad stolem si můžete všimnout elegantního a vysoce moderního osvětlení. I když umožňuje velké okno krásný výhled, ne vždy jsou paprsky slunce úplně žádané. Zatemnit je možné opět závěsy ve stejném stylu jako v celé této části. 

 

Proč je důležité osvětlení dětského pokoje a kde vám správně poradí?

 

Ložnice mísí tři zóny: Spací, pracovní a očistnou

V ložnici je zároveň i domácí kancelář, koupelna a úložná skříň. ZOOI design & interiors

Ložnice má jednoznačně uklidňovat a umožňovat dokonalou relaxaci. V tomto bytě tyto požadavky plní do puntíku. Nikde nenajdete žádné zbytečné věci, příliš mnoho doplňků a dekorací. Použité přírodní materiály a jednoduché barvy lákají k odpočinku. Namísto klasického nočního stolku mají majitelé vedle postele odlehčené varianty menších stolků. Šatní skříň v elegantním provedení poskytuje prostor pro ošacení a ani černá barva není na škodu. Otevřené police pak vhodně rozšiřují celý prostor. Úložných prostor není nikdy dost, a tak architekti vytvořili v chodbě, která spojuje ostatní místnosti, další šatnu. Také zde je použit nábytek na míru. Dřevěné skříňky v kombinaci přírodního odstínu spolu s černým jsou velmi sympatické na pohled. Mezi různými bloky šatny přecházíte po rozdílných podlahových plochách. Je to úmyslné oddělení využití prostoru a zároveň i zajímavý designový prvek. 

 

Kuchyňská baterie s nejmenším filtrem na světě. Která to je a kam pro ni?

 

Mramorová bílá koupelna se sprchovým koutem je skutečným vrcholem minimalismu. Nechybí přírodní materiály a moderní technologie. Koupelna je součástí hlavní ložnice a je určená hlavně jejím obyvatelům. Dcera má koupelnu svou. V tak prostorné koupelně samozřejmě nesmí chybět pohodlná vana, která slouží k odpočinku po náročném dni. Majitelé ji nechali umístit do volného prostoru přímo naproti oknu. Mohou si užívat horkou vodu a zároveň příjemného výhledu. 

Soukromí má i chůva

Chůva má vlastní pokoj, který je vybavený maximálně komfortně. ZOOI design & interiors

Rodina má svou vlastní chůvu, které je dopřáno veškeré možné pohodlí. Nechybí televize, na kterou se může dívat přímo z postele, a pracovní stůl s pohodlným křeslem hned u okna. Večerní příjemnou atmosféru umocní všudypřítomné závěsy neutrálních barev a pohodlí prostorného dvoulůžka. K uschování věcí slouží podélná skříňka pod televizí a úložné prostory, které jsou součástí stěny. 

Dcera má princeznovské zázemí

Obrovská postel a čtecí koutek na rozšířeném parapetu je ideálním místo k odpočinku pro každé dítě. ZOOI design & interiors

Dětský pokoj připomíná skutečné království malé holčičky. Obrovská domečková postel s nebesy a něžným povlečením stojí hned vedle velkého okna s výhledem. Pokojík je opět vyvedený ve stylu minimalismu. Nikde není nic navíc. Místo dřevěné podlahy, která je patrná prakticky po celém bytě, byl zde položen plošný koberec pro větší pohodlí holčičky. Místnost je záměrně rozdělena na různé zóny. Jedna určená k odpočinku a relaxaci, druhá ke studiu a třetí na hraní.  Ve studijní části nás nejvíce zaujalo houpací závěsné křeslo s růžovou poduškou a psací stůl. Speciální osvětlení připomínající oblaka pochází opět z Itálie. V celém dětském pokoji se několikrát opakuje motiv s domečky, který holčička miluje. A je použit i v koupelně, která k pokojíku patří. V ní samozřejmě nechybí toaleta, umyvadlo a vana. Vše ve velikostech přizpůsobených dítěti. Kdo by si nepřál mít jako malý svou vlastní koupelnu? Rodiče této dívenky se rozhodli takové přání splnit a povedlo se na jedničku. 

Zdroj: ZOOI design & interiors

Fotogalerie:

 

Kam pro pohovky s italským designem?

 

 


You must be logged in to post a comment Login