Návštěvy bytů

Přiznané ocelové konstrukce i historický strop: Nevšední prvky dělají z tohoto standardního bytu byt výjimečný

Od   | 

Historický byt v samém srdci města byl sice zanedbaný a na první pohled nevypadal příliš lákavě, nicméně současní majitelé ho nechali kompletně zrekonstruovat. A protože se rozhodli ponechat původní historické prvky, vznikl nevšední interiér, který stojí za to vidět. Výsledkem je totiž otevřený prostor, který vyniká díky kovovým konstrukcím ve zdech, ale i velkorysým posuvným dveřím, které příjemně oddělují spojenou kuchyni s obývacím prostorem.

Prosklená příčka lze otevřít, ale v případě potřeby i zavřít. Zdroj: Lang Architecture

Jakmile vstoupíme do bytu, všímáme si jednoduchých, čistých linií a světlých barev, které dominují celému interiéru. Bílé stěny spolu s přiznanými ocelovými konstrukcemi bytu dodávají naprosto jiný rozměr, stejně jako původně zdobený strop s klenbami. Srdce domova představuje spojený otevřený prostor – a to obývací pokoj a kuchyni s jídelnou. Kuchyni navíc od obývacího pokoje odděluje prostorná posuvná příčka, která je vyplněna skleněnými tabulemi. Tyto dva prostory tak lze jednoduše propojit, ale v případě potřeby i oddělit.

Vybrali jsme 3 designové pohovky

 

Kuchyně je velmi zajímavá díky několika oknům, která sem vpouští spoustu denního světla. Bílá kuchyňská linka byla koncipována do jedné roviny a její prostor rozšiřuje ostrůvek, na kterém bylo umístěno varné centrum, ale zároveň zde najdeme i barové posezení. Kromě kuchyňské linky si v tomto prostoru ale okamžitě všímáme jídelní části v rohu, jíž dominuje sytě modrá rohová lavice. 

Obývací stěnu zastává otevřený policový systém. Zdroj: Lang Architecture

Toto posezení majitelé využívají zejména ke stravování, když si chtějí posedět pohodlněji, než u kuchyňského ostrůvku, ale zároveň se zde často schází s přáteli. Zákoutí u lavice doplňují zajímavé obrazy na stěně laděné do oranžových odstínů, nechybí policová komoda, do které si majitelka může umístit rovnou kuchařky. Osvětlení mělo být co nejméně nápadité, a proto nad ostrůvkem i jídelním stolem najdeme jednoduchá svítidla. 

Bílou barvu kuchyně jemně oživuje blankytně modrá lavice u jídelního stolu. Zdroj: Lang Architecture

V obývacím pokoji rozhodně strhne pozornost surová ocelová konstrukce, která byla během rekonstrukce bytu zvýrazněna barvou s patinovým nádechem. Moderní, prosvětlený byt tak získal jemný, ale přitom velmi výrazný industriální nádech. Samotný obývací pokoj již nebylo třeba příliš zaplňovat, to proto aby konstrukce nezanikla. Kromě bílé obývací stěny zde najdeme pouze konferenční stolek, pohodlnou pohovku v šedé barvě a stylové křesílko.

Kam pro jídelní stoly?

Asi nejzajímavějším místem celého bytu je prostorná hala s nádherným sezením. Zde si majitelé mohou vychutnat kávu s přáteli i si tady odpočinout u oblíbené knihy. Místo televize zde dominuje masivní knihovna vyrobená na míru truhlářem. Místo tak slouží čistě k relaxaci. Pohodlnou pohovku v krémové barvě doplňují dvě kontrastní, tmavá křesílka – nabízí se tak posezení pro početnější návštěvu. 

Přiznané ocelové konstrukce dominují bytu a díky nim již nebylo potřeba byt zatěžovat doplňky. Zdroj: Lang Architecture

Ložnice majitelů je oproti zbylým místnostem menší. Ladění této části je maličko odlišné, převažuje zde romantický styl s venkovským nádechem. Jemné, světlé barvy příjemně doplňuje cihlová stěna opatřená bílou barvou i umělecké obrazy. Romantiku sem vnáší čalouněná postel, jemné záclony až na zem nebo zajímavé svítidlo. Romantický styl ale zároveň i tady kontrastuje s přiznanými technickými rozvody na stropě. 

V ložnici převažuje romantický styl. Zdroj: Lang Architecture

Koupelna byla situována do těsné blízkosti ložnice – i tady si všímáme cihlové, bílé stěny, která příjemně ladí s béžovým vybavením. Dominantou koupelny je rozhodně volně stojící vana v prostoru, ve které majitelé rádi relaxují po náročném dni v práci. 

Koupelna je zajímavá díky volně stojící vaně. Zdroj: Lang Architecture

Zdroj: Lang Architecture

Fotogalerie:

 

Odkládací stolky s nápadem

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login