Návštěvy bytů

Při rekonstrukci statku se skvěle podařilo původní prvky kombinovat s moderními

Od   | 

Architekti si v případě rekonstrukce překrásného venkovského stavení byli dobře vědomi, že právě prvky, jako zachovalé trámoví, vysoké stropy a původní parkety z třešňového dřeva vytváří v tomto interiéru genia loci a právě tímto směrem musí tedy směrovat svou pozornost, tyto prvky zachovat, zrekonstruovat a zvýraznit. Povedlo se to na jedničku. Interiér má jedinou malou nevýhodu – na někoho může absencí veselých barev a strohostí působit až studeně. Jiné však nepochybně velice osloví. 

Jediným velkým konstrukčním zásahem bylo uzavření schodiště tak, aby se využil stávající prostor na jeho okrajích. Na jedné straně vznikly úložné prostory a na straně druhé TV skříň, sloužící pro obývací část. Obývací prostor byl vytvořen v podobě velkého, otevřeného prostranství, kde vyniká kuchyň s ostrůvkem. vyrobená na míru. Prvky z černého mramoru slouží jako ochrana proti cákající vodě. Stejný materiál znovu najdeme v koupelně na podlaze a také na malých stolcích určených pro obývací pokoj a ložnici. V ložnici uvidíme na míru vyrobenou skříň s lakovanými dveřmi, zdobenými koženými úchyty. 

Kusový koberec a jednoduchá podlaha v příjemném tónu na sebe zbytečně neupoutávají pozornost, která patří stropu. Zdroj: Zupelli Design Architettura

Velice výrazným prvkem obývacího prostoru je atypické kruhové stropní svítidlo osazené LED pásem. Stejný LED pás pak najdeme podél jednoho z trámů, což vytváří skoro až uměleckou kompozici. Kruhový tvar se opakuje na konferenčních stolcích. Sedací souprava je poměrně jednoduchá, doplněná kontrastními béžovými dekoračními polštáři. Celkově působí prostor jednoduše, prostě, což dovoluje vyniknout nejen netradičním světlům, ale především zachovalému trámoví a střešnímu krovu. 

Moderní s původním 

Silným stěnám a prosté historii stavení sluší jednoduchost, a tím se majitelé řídili i při výběru jídelního stolu. Jeho oblé hrany i oblá opěradla židlí vypadají zároveň útulně, poctivě i bytelně. Tmavě šedá barva díky velkému a poměrně světlému interiéru obývacího prostoru nepůsobí nikterak ponuře. Moderní a jednoduché kusy nábytku zdařile kontrastují s původní, zrestaurovanou historickou komodou, která podtrhuje historii a genia loci celého prostoru. 

Židle mají zajímavý vzor s lehkou patinou. Zdroj: Zupelli Design Architettura

V černobílé, i s barem 

Černobílá nápadná kuchyně se zadní deskou z černého mramoru dokazuje, že majitelé se nebojí zajímavých, výrazných a moderních řešení. Není to sice to, co bychom zřejmě v historickém stavení poblíž malebných vyřezávaných okenic a dekorativních okenních oblouků očekávali, ale o to zajímavější celkový dojem je vytvořen. U kuchyňského ostrůvku nechybí barové posezení, samozřejmostí je digestoř a pečící i mikrovlnná trouba v pohodlné výšce pro práci. 

Kontrast dobových a moderních prvků vás nepřestane překvapovat a fascinovat. Zdroj: Zupelli Design Architettura

Poněkud strohá koupelna 

I koupelna je vybavena co nejjednodušeji, ve stále se opakujících barvách – šedé, černé, bílé. Pozornost na sebe opět poutá svítidlo, záměrně složitě a „halabala“ zavěšené a osvětlující zrcadlo. Pro lepší komfort hygieny zde naleznete bidet a úložné skříňky zcela chybí, což sice není tolik praktické z hlediska skladování věcí, zato je pod umyvadlem raz dva uklizeno. 

Černý mramor na podlaze koresponduje s obložením. Zdroj: Zupelli Design Architettura

Za povšimnutí stojí vysoké umyvadlo, které tvarem připomíná květ tulipánu, i praktické přihrádky na mýdlo, kosmetiku a další drobnosti v desce z černého mramoru. Okna jsou i zde původní, dřevěná a s vnitřními dekorativně zdobenými okenicemi, což dodává interiéru trochu kouzla starých časů. 

Mramorová deska je z části vytvarována pro ukládání hygienických potřeb. Zdroj: Zupelli Design Architettura

 

Fotogalerie:

Vytvořte útulnou atmosféru s inteligentním osvětlením


You must be logged in to post a comment Login