Inspirace

Praktické tipy, jak zaplnit roh místnosti, aby zbytečně nezel prázdnotou

Od   | 

Přestože se snažíme zařídit interiér prakticky, ale i esteticky, na jednu věc často zapomínáme. Jsou to prázdné rohy, které ačkoliv tak nevypadají, mohou posloužit různým účelům. Dáte přednost rozšířenému úložnému prostoru, který doma postrádáte, nebo si naopak vytvoříte soukromý koutek k odpočívání? Fantazii se meze nekladou, inspirujte se.

Krb v rohu neomrzí

Prázdný kout naproti sedačce můžeme skvěle využít pro zakomponování rohového krbu. Důležité však je mít připravený odvod do komína. Pokud tuto možnost nemáte, nezoufejte. V dnešní době se dají pořídit i jiné varianty krbů, které nepotřebují odvod ani zdlouhavé štípání dřeva. Vychutnat romantiku během zimních večerů si tedy můžete třeba i u lihového krbu.

Roh lze skvěle využít pro krb. Zdroj: Pinterest

Vestavěné, i klasické police

Jste milovníci knih, ale knihovna není nafukovací? Pak využijte právě roh místnosti, do kterého můžete zabudovat vestavěné police, které zároveň působí jako zajímavý, designový prvek. Zvolit ale můžete i klasické police, přecházející z jedné stěny na druhou. Na trhu najdete také designové a netradiční poličky v asymetrických tvarech.

Pro tyto vestavěné police je třeba trochu dovednosti, výsledný efekt za to rozhodně stojí. Zdroj: Pinterest

Prostorná knihovna přecházející z jedné strany na druhou je skvělým řešením. Zdroj: Home Style

Zaplňte roh sedačkou

Holý a prázdný roh místnosti lze také vyplnit sedací soupravou ve tvaru L, popřípadě ve tvaru U. Pokud ale sedačku umístíte k jedné straně, je důležité vyplnit rovnoměrně i ostatní prostor místnosti například nábytkem, květinami nebo jinými doplňky.

Rohová sedací souprava působí velmi pěkně, i v nevelkém obýváku. Zdroj: Natuzzi Italia

Kam se stojací lampou? No přece do rohu!

Rohům sluší také nejrůznější tipy svítidel. Použít můžete stojací lampu, ideálně takovou, u které lze nastavit směr světla tak, abyste vytvořili nepřímé osvětlení. To působí velmi útulně a je možné ho kombinovat s ostatními světly. Lampy můžete také připevnit přímo ke stěně, dokonce existují modely, které se montují přímo do rohu, a tak ozvláštní jinak nevyužitý kout. Architekti preferují zvýraznění jednoduchých, čistých linií, které je možné zviditelnit LED páskem nebo dobře zvoleným svítidlem.

Roh můžete zviditelnit i takovouto zajímavou lampou. Zdroj: Uni light

Trocha zeleně

Nic nerozzáří roh místnosti tak jako vzrostlá rostlina, která do domova vnese trochu přírody. Pamatujte však, že zeleň dokáže roh stylově zaplnit, nicméně v rohu nesmí být příliš tma. Rostlinám by se na tmavém místě bez denního světla příliš nedařilo. V opačném případě ale můžete vybrat takové druhy, kterým příšeří nevadí.

Roh využijete také pro květiny a jinou zeleň. Zdroj: Pexels

Chvilka pro sebe

Postrádáte prostor, který byste si mohli užít sami pro sebe? Pak do prázdného rohu klidné místnosti umístěte pohodlný ušák nebo zavěšené houpací křeslo a relaxujte. Pokud máte rádi četbu, přidejte vedle křesla ještě kvalitní lampu a ponořte se do děje oblíbené knížky.

Není nad to mít svůj koutek, ve kterém můžeme relaxovat, nebo číst zajímavou knihu.
Zdroj: Pinterest

Pracovní koutek

Musíte občas pracovat z domova, nebo máte možnost pravidelného home office? Pak je důležité mít pracovnu. Většina z nás ale doma bojuje s každým centimetrem a v převážné většině při práci usedá k jídelnímu stolu, nebo na sedačku. Výsledkem je však bolest zad a jiné zdravotní problémy. Právě prázdný roh lze využít pro umístění pracovního stolku. V dnešní on-line době ani nepotřebujete tolik úložného prostoru, vždyť se všechno posílá elektronicky. Zdroj: Pinterest 

Velmi pěkné architektonické řešení, jak do obývacího pokoje začlenit malé pracovní místo. Vzhledem k jeho rozměrům bych ho nepovyšovala na pracovnu, ale jako příležitostné místo po nahlédnutí do počítače. Opět bych ale vyměnila sezení, aby poskytovalo alespoň minimální ochranu zad.

Velmi pěkné architektonické řešení, jak využít nepotřebný roh v obýváku. Zdroj: Pinterest

Dekorujte rohy

Líbí se vám už dlouho ta velká socha, mohutná váza, nebo už léta sníte o stojacím, velkém zrcadle? Právě prázdný roh může pro tyto doplňky skvěle posloužit. Odteď se už nemusíte vymlouvat na nedostatek místa.

Na prostorné zrcadlo obvykle není místo. Umístěte ho do rohu!
Zdroj: Pinterest

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login