Rozhovory

VIDEO: Philippe Starck poprvé v Praze

Od   | 

Philippovi Starckovi bylo letos v lednu 68 let a ještě nebyl v Praze. Tedy až donedávna. 1. června tu byl prvně. Sice pouze na skok, ale pro milovníky designu to byl velký den. Přijal pozvání české společnosti Konsepti, která ve spolupráci s předním italským výrobcem osvětlení, společností Flos, uspořádala setkání, jehož hlavním aktérem byl jeden z jejich předních designérů – Philippe Starck.

Křeslo Louis Ghost navrhl pro Kartell.

Křeslo Louis Ghost navrhl pro Kartell.

Ten v příjemném prostředí divadla La Fabrika mluvil nejen o navrhování svítidel pro Flos, ale i o další své práci, jako je navrhování bot, parfému nebo lodě pro Steve Jobse. Zabrousil i do svého soukromí a představil svou ženu, která ho ostatně už dvanáct let provází na cestě životem.

Stolní lampa Ara navržená pro Flos.

Stolní lampa Ara navržená pro Flos.

O Philippu Starckovi

Narodil se v rodině leteckého konstruktéra Andrého a ženy Jacquelin v Paříži. Už v mládí ho silně ovlivnil otec, kterého pozoroval jak skládá a rozebírá modely, a jakmile držel tužku, začal kreslit. A později sám vymýšlet různé návrhy. V Paříži vystudoval umělecký design na École Nissim de Camodo, brzy poté si založil vlastní firmu Starck Products. Je profesorem v Miláně na Domus Academy a na École des Arts Décoratifs v Paříži. Žije a tvoří v Paříži, New Yorku, Londýně a italském Buranu.

Kolekce baterií navržených pro Axor.

Kolekce baterií navržených pro Axor.

Související články:

Jak poznal Philippe Starck svou ženu

Co ví Philippe Starck o designu?

Rozhovor s Ingo Maurerem – návrhářem nepřehlédnutelných lamp


1 Komentář

  1. Pingback: DVOREK A NĚKOLIK DALŠÍCH HISTOREK - HomeInCube

You must be logged in to post a comment Login