Architektura a design

VIDEO: Co ví Philippe Starck o designu?

Od   | 

Světově uznávaný designér Philippe Starck byl poprvé v životě v Praze. Mimo jiné odpověděl na otázku, co ví o designu, a to nejen o tom českém.Philippe Starck je francouzský designér, který se věnuje od produktového designu, modního návrhářství, přes interiéry až po architekturu. Mnoha kritiky je pokládán za světoobčana, který sdílí s celým světem designérskou vizi a který pozměňuje realitu každodenního života. Jeho design je revoluční, jak svými návrhy, tak například snahu o ekologické myšlení.

Je profesorem v Miláně na Domus Academy a na École des Arts Décoratifs v Paříži. Žije a tvoří v Paříži, New Yorku, Londýně a italském Buranu.

Jedná se o designéra a architekta, který má na svém kontě snad nejvíce realizací. Ať jde o spolupráci s velkými značkami nebo vlastní, které vznikají pod jeho značkou XO. Jeho výtvory jsou typické moderními tvary a kosmickými barvami, často používá stříbrnou. Jeho jednoduchost spočívá v prostých tvarech, které jsou ale velice moderní.

Starckova práce zasahuje do různých, odlišných oborů. Není zaměřen na jednu sféru práce. A na neštěstí jeho kolegů, ve všech vyniká.

 
Odšťavovač Salif je asi Starckův nejznámější pomocník do kuchyně. Navrženo pro Alessi.

Odšťavovač Salif je asi Starckův nejznámější pomocník do kuchyně. Navrženo pro Alessi.

Související články:

Rozhovor s Ingo Maurerem. Designérem nepřehlédnutelných svítidel.

Žhavé novinky z koupelnového veletrhu ISH

Trendy v nábytku, anebo co je „IN“ podle Salone del Mobile


You must be logged in to post a comment Login