Technika v domácnosti

Perfektní úklid je důležitý nejen v době epidemií: I bezsáčkové vysavače jsou vysoce výkonné

Od   | 

Chcete-li svůj dům uklízet precizně, pravděpodobně sháníte sáčkový vysavač. Pokud vás ale nebaví neustále shánět nové a nové sáčky, možná hledáte značku, která vám nabídne i kvalitní bezsáčkové vysavače, které ovšem nesmí v intenzitě sacího výkonu zaostávat. Zkuste například kvalitní vysavač Philips.

Sáčkové: sázka na jistotu

Ty sáčkové jsou tradičně nejvýkonnější, vyznačují se minimální hlučností. Používají filtr HEPA13, který zachytí skoro sto procent nečistot včetně těch nejmenších o velikosti bakterií a virů. Pro představu, HEPA filtr bývá ve vysavači posledním filtrem v pořadí, určeným k zachycení nejjemnějších částic, jako výkaly roztočů či plísně. Pokud správně funguje, tedy je zbytek vysavače a ostatní filtry kvalitní a vzduchová cesta těsná, propustí tato nejvyšší třída ve vysavačích užívaná pouze 3 částice z 10 000. Vyšší třídy než 13 už se u vysavačů neužívají, slouží do respirátorů pro zdravotníky atd.

Tím ovšem kvalitní vlastnosti vysavačů Philips nekončí. Jsou jednou z velmi vhodných značek pro alergiky, protože mají certifikát kvality a vhodnosti pro alergiky ECARF. Označení kvality ECARF je možné získat na základě studií. Produkty a služby jsou certifikovány, když prokáží schopnost zlepšovat kvalitu života alergiků. K lepšímu úklidu přispívá i speciální hubice TriActive, která si poradí i s vyšším kobercem, většími nečistotami či prachem usazeným podél zdí.

Bezsáčkové: kvalita překvapí

Značka Philips vkládá velké úsilí i do vývoje kvalitních bezsáčkových vysavačů, které lépe splňují trend udržitelnosti – nic se do nich nevkládá a nevyhazuje – a především pohodlí uživatele, který nemusí nic pravidelně shánět a kupovat. Toto pohodlí bývá někdy vykoupeno nízkým sacím výkonem, nikoliv však u této značky. Díky technologii PowerCyclone dosahují bezsáčkové vysavače Philips výjimečného sacího výkonu. Stejně jako u sáčkových vysavačů Philips, i zde je použit vysoce účinný filtr HEPA13 a unikátní hubice TriActive. A co je ještě důležité? Prach se nelepí na stěny sběrné nádoby ani nevíří ve vzduchu, ale padá přímo na dno nádoby, která se tak lépe vyprazdňuje. I bezsáčkové vysavače Philips mají certifikaci ECARF.

Tyčové: Doplňkový úklid

Tyčové vysavače většinou mají o hodně menší sací výkon, než ty klasické, ale u značky Philips nejde o rozdíl nijak markantní. Na jedno přejetí vysají až 97 procent nečistot, takže jejich účinnost je také vysoká. Vysávat vydrží na jedno nabití až 5 hodin. Tyčové vysavače mají o něco nižší filtraci, ale i tak stále velmi slušnou – zachytí 90% částic velikosti pylů či bakterií. Dokážou navíc i nahradit mop. V menších bytech, kde nežijí domácí zvířata, malé děti se zvýšeným požadavkem na hygienu a alergici a nevyskytují se koberce, tak hravě nahradí klasický vysavač. V ostatních domácnostech bude tento spotřebič oblíben jako doplňkový, protože k běžnému úklidu realizovanému ve všední dny naprosto dostačuje a lehký a příjemný na manipulaci. Pokud jej doplníte například klasickým sáčkovým vysavačem Philips, kterým jednou za týden či dva zrealizujete velký úklid, nejen, že ušetříte za sáčky, ale získáte na pohodlí a vaše domácnost bude stále skvěle uklizena. Vysávání tyčovými bezdrátovými vysavači baví dokonce i potomky!


You must be logged in to post a comment Login