Návštěvy bytů

Otevřená dispozice nahrála rodinnému štěstí: Rodina společně tráví mnohem víc času

Od   | 

Když se majitelé přistěhovali do příjemného, prosvětleného bytu v srdci města, měli jasnou představu jak bude interiér vypadat. Hlavní prostor měl být vymezen pouze nábytkem tak, aby vznikla otevřená dispozice a možnost jednoduché přestavby. A jaký je výsledek? 

Jednotlivé místnosti v bytě jsou vymezeny pouze nábytkem, a proto během rekonstrukce a zařizování vznikl prostor, kde je možné komunikovat z jedné strany bytu na druhou a v případě potřeby je možné byt kdykoliv přestavět. Díky tomu interiér podporuje komunikaci a společný čas s rodinou. “Původně jsme měli byt s klasickou dispozicí, tedy kuchyni zcela oddělenou od obýváku, a tak jsem se doma spíš potkávali, než bychom společně trávili čas. Nyní je to jedna velká místnost, a tak o sobě všichni víme, je to velmi příjemné. A když přijde návštěva, pak je tu teprve ruch,” vysvětluje majitel.

Při vchodu do bytu nás uvítá barové posezení, které odděluje kuchyni od obývací části. Hned na první pohled na nás dýchne útulná atmosféra a viditelný cit pro detail, se kterým byl interiér zařizován. V celém prostoru najdeme nádherné světlé dřevo, doplněné o lehce industriální styl v podobě holého stropu.

U vstupu je možné přátele usadit přímo k barovému pultu, který rozděluje kuchyni a obývací pokoj. Zdroj: 24 7 Arquitetura

Výrazné osvětlení bylo vybaveno LED žárovkami, které šetří energii a mají delší životnost. Výhodou jsou také prostorná okna s kouzelným výhledem na město v hlavní části bytu. Situovány jsou na východ, a proto musely být opatřena roletou a fólií, díky které se v bytě sníží teplota během léta. Do obývací části byla umístěna prostorná čalouněná sedačka ve světle šedé barvě, ze které je možné sledovat širokoúhlou televizi umístěnou na dřevěných panelech nahrazujících obývací stěnu. Pod televizí najdeme jednoduchou dvojitou polici, která lemuje celou místnost kolem dokola. Nechybí zde ani jednoduchá dekorace, oblíbené knihy a pokojové rostliny, které vytváří útulnou atmosféru.

Z obývacího pokoje mají majitelé nádherný výhled na město. Zdroj: 24 7 Arquitetura

Kuchyně byla zařízena jednoduše, zato velmi prakticky. Dřevěný korpus skříněk spolu s dvířky doplňuje tmavá pracovní deska a záda kuchyně z umělého kamene, který je v tomto namáhaném prostoru výrazně odolný. Klasické kuchyňské spotřebiče byly rozšířeny také o pračku na prádlo, která se do koupelny nevtěsnala. Příjemné prostředí podtrhují zavěšené bylinky na protilehlé stěně kuchyně a LED páska osvětlující pracovní plochu.

Kuchyně je navržená jednoduše, zato prakticky. Zdroj: 24 7 Arquitetura

Při pohledu na celek interiéru si všímáme nejen reflektorových svítidel v šedé barvě, ale i stylových závěsných kousků, které designem napodobují pouliční lampy. Propleteny jsou přiznanými rozvody elektřiny, které na surovém stropě působí originálně a navozují působivý industriální styl. Na obývací část plynule navazuje prostorný jídelní stůl s masivní deskou a černou konstrukcí doplněný o stylová křesílka. Hravost a bohémství mladého páru podtrhuje směsice uměleckých obrazů, jejichž rámy se nepravidelně dotýkají a vytváří tak zajímavý dekorativní doplněk. Pozornost si zaručené získá i výrazný, červený bar, který svým provedením připomíná noční stolek. Do interiéru však vnáší jakousi vtipnost a humor.

Betonový strop a dřevěná podlaha vytváří jedinečný kontrast. Zdroj: 24 7 Arquitetura

V ložnici majitelů dominuje umělecké abstraktní dílo nad postelí i prostorná šatní skříň se zrcadlovými dveřmi. Betonový strop a dřevěná podlaha se příjemně prolíná s dřevěným obkladem za postelí, nahrazující klasické čelo postele. Dřevo přechází také za noční stolky, které byly odlišeny bílou barvou. Noční stolky doplňují pouze jednoduché lampičky a pár nezbytných drobností. Stejně, jako ostatní část bytu je i ložnice světlá a útulná. 

V ložnic nechybí vestavěná skříň, zrcadlo na dveří prostor zvětšuje. Zdroj: 24 7 Arquitetura

Fotogalerie:

Netradiční svítidla, která rozhodně oživí váš domov

 

 


You must be logged in to post a comment Login