Kuchyně

Ohřevná zásuvka: Zázrak, se kterým rychle vykyne těsto, rozmrznou potraviny a večeře zůstane dlouho teplá

Od   | 

S ohřevnou zásuvkou jsme se dříve setkávali maximálně v profesionálních kuchyních, kde ji využívali na přihřívání talířů. Doba naštěstí pokročila a v současné době můžete mít tuto skvělou vychytávku v kuchyni i vy. Neomezuje se jen na talíře a další nádobí, ale má spoustu dalších skvělých funkcí.

Cirkulace teplého vzduchu – přesně tak funguje ohřevná zásuvka, která klidně nahradí i mikrovlnou troubu a rychle vám ohřeje třeba večeři. Můžete v ní uchovávat jídlo po uvaření, než svoláte celou rodinu, nechat kynout těsto na buchty nebo použít k šetrnému rozmrazování potravin.

Ohřevnou zásuvku využijete každý den

Jídlo na studeném talíři rychle vychladne a ani není tak chutné, jako když máte talíře rozehřátý. Zásuvka nabízí nastavitelný regulátor teplot. Talíře budou vždy teplé a jídlo na nich jen tak nevychladne. Také káva a čaj chutnají z teplého šálku mnohem lépe. Také v okamžiku, kdy potřebujete udržet jídlo po dovaření či vyndání z trouby teplé se zásuvka hodí.

Milovníci kynutých buchet, chleba nebo knedlíků ocení rychlejší kynutí těsta díky zásuvce. Vhodná je také na rozmrazování zmrazených potravin. A k čemu se ještě hodí? Například k dosušení talířů, které do zásuvky vložíte ihned po umytí. Tak je budete mít vždy připravené ke stolování.

Do ohřevných zásuvek se vejde i několik talířů najednou. Zdroj: Siemens

Kam s ní?

Ideální doba k pořízení zásuvky je ve chvíli, kdy zařizujete novou kuchyň. Není to tak velké investice. Ty levnější koupíte v řádu několika tisíc korun. Můžete ji nechat umístit přesně tam, kam potřebujete, abyste ji měli vždy při ruce – nejlépe do blízkosti varného centra či trouby a zároveň tam, kde servírujete jídlo na talíře.

V ohřevné zásuvce uchováte jídlo dlouho teplé. Zdroj: Miele

Její instalace ale není problém ani do zařízené kuchyně. V podstatě je jen málo případů, kdy si ji pořídit nemůžete. Obvykle je nenápadná v univerzálním designu, takže se hodí kamkoliv. Potřebujete jen místo a připojení do elektrické sítě. Zároveň by měla být umístěna do takové výšky, abyste do zásuvky dobře viděli, mohli bezpečně nakládat s jejím obsahem a bylo vám to pohodlné.

Ohřevné zásuvky nejsou žádné malé šuplíčky. Do některých se vejde klidně i 12 talířů nebo velké množství šálků.

Nezbytné vybavení

Každá funkce vyžaduje rozdílnou teplotu, proto zásuvky mají přednastavené některé programy. Vybírat můžete mezi programem na hrníčky, talíře s teplotou od 60 do 80 °C, programem na ohřev jídla apod. Užitečný je rozhodně časovač, kterým nastavíte dobu používání a nehrozí, že ji zapomenete vypnout. Pokud chcete i rozmrazovat, potřebujete program s možností nastavení teploty od 30 do 35 °C, kdy nedochází k znehodnocení rozmrazované potraviny. Takové teploty využijete i při kynutí těsta.

Údržba probíhá rychle a není náročná. Stačí vyjmout protiskluzovou podložku, umýt, osušit a je hotovo.

Vychytávky, které se hodí

Snadný přístup k obsahu, jednoduchou údržbu a bezpečnost při zacházení zajistí teleskopické výsuvy. Systém push to open je skvělý pro snadné otevření zásuvky, aniž byste se jí vůbec museli dotýkat. Stačí stisknout její čelo a rovnou se vám otevře. Takové provedení vypadá velmi dobře i po designové stránce, protože nikterak nenarušuje vzhled kuchyně jakýmkoli úchytem.

Fotogalerie:

 

Trendem jsou bezdotykové baterie v soukromé koupelně

 

 


You must be logged in to post a comment Login