Podlahy a stěny

Odolné řešení pro váš interiér nabízí levná laminátová podlaha. Poradí si i s domácími mazlíčky

Od   | 

Je naprosto jedno, jaký máte interiér a jak jej máte celkově zařízený. V každém interiéru se nachází podlaha, která musí zvládnout běžnou každodenní zátěž. O to větší je to zátěž tam, kde patří mezi členy rodiny také čtyřnozí domácí mazlíčci. Každý chovatel ví, že ti dokáží dát pořádně zabrat naprosto všemu, zejména pak nábytku. Aby podobně nedopadla vaše podlaha, je důležité volit kvalitní materiály, které jsou odolné vůči oděru.

Vybíráme odolnou tvrdou podlahu

Existuje celá řada řešení pro podlahové krytiny. Můžete vsadit na klasické koberce, které se ale poměrně špatně čistí a ulpívá v nich špína. Poté je třeba absolvovat náročné čištění namokro a k tomu je nutné zakoupit speciální vysavač. Mnohem jednodušší je tak pořízení klasické tvrdé podlahy. Také tyto podlahy mohou být z různých materiálů. Mezi naprostou klasiku, která je dnes asi nejvíc cenově dostupná, patří každopádně oblíbené laminátové podlahy. Tuto podlahu rozhodně není potřeba zatracovat, také laminátová podlaha může být kvalitní podlahovou krytinou. Je důležité pouze zvolit dostatečnou tloušťku podlahy, kdy ty kvalitnější začínají minimálně na 7 milimetrech, ale lepší je volit tloušťky ještě o něco větší, třeba okolo 9 milimetrů. Kladnou vlastností laminátové podlahy je jednoznačně:

  • Jednoduchá pokládka
  • Snadná údržba
  • Vysoká odolnost vůči oděru

Systém zámků této podlahy zajišťuje její naprosto jednoduchou pokládku, kterou zvládne opravdu každý. Vystačíte si s naprosto základními nástroji, které má doma v podstatě každý. Kromě toho se tato podlaha velice jednoduše udržuje, ať už namokro nebo nasucho. Podobně jako u jiných tvrdých podlah, také zde je vysoká odolnost vůči oděru, a tak podlahu jen tak něco nepoškrábe, proto odolá i vašim domácím mazlíčkům.

Váš pejsek už může všude

Pokud patříte mezi chovatele, kteří se neobejdou bez toho, aniž by jejich čtyřnohý miláček mohl kamkoliv v bytě, tak s tvrdou odolnou podlahou to nebude žádný problém. Můžete tak třeba koupit konzervy pro psy a nabídnout krmení vašemu pejskovi přímo doma v interiéru na plovoucí podlaze. Nehrozí totiž, že by vám vyškubával drápky chlupy z koberce nebo jakýmkoliv jiným způsobem ničil drahou podlahovou krytinu.

Tvrdé podlahy zkrátka jsou velice praktickým řešením tam, kde chcete neustále udržovat čistotu, a také tam, kde potřebujete často uklízet. Uklidit nepořádek po vašem pejskovi, který vznikne okolo misky s krmením, už nikdy nebude žádným problémem.

Praktický a univerzální

Pokud hovoříme o praktických a univerzálních řešeních, mezi které patří rozhodně plovoucí laminátová podlaha, tak mezi praktické a univerzální nástroje patří rozhodně také speciální švýcarské nože. Ten by měl mít doma každý kutil nebo milovník přírody a určitě také chovatel, protože pro něj najde každý den nějaké využití. Kdykoliv chcete třeba něco provizorně svépomocí upravit, vždy jej máte po ruce.

Zdroj obrázku: RomanR / Shutterstock.com


You must be logged in to post a comment Login