Články

Něžný industriál: Byt, který vás překvapí mnoha detaily

Od   | 

Obyvatelé tohoto bytu chtěli flexibilní a integrovaný prostor, kde by kuchyně byla srdcem domu, vše bylo moderně pojato, ale zároveň zde zůstalo mnoho z původního genia loci. Výsledkem je nadčasově upravený interiér, kde dominují přírodní materiály a v harmonii jsou zde určitá lehkost na straně jedné a masivnost a neotesanost na straně druhé.

Dřevěné parkety tvoří kontrast s betonovým povrchem podlahy v kuchyni. Zdroj: Semerene

Pohled do tohoto interiéru nás každopádně překvapí, protože k jakékoliv uniformitě má vskutku daleko. Na první pohled nás zaujmou kontrasty jemnosti a útulnosti, třeba v podobě dlouhých jemných záclon či něžných kapradin a dalších pokojových rostlin, a industriálního stylu, který reprezentuje například hrubě zpracovaný strop či kovový nábytek. Jedním z nejvýraznějších prvků je například atypický designový strop, který nám na první pohled připomene olbřímího pavouka, či petrolejově modrý pohodlný semišový gauč. V celém interiéru najdeme suvenýry z cest, malá umělecká a designová díla i grafiky, které dávají interiéru punc výjimečnosti. 

Dopřejte si stejný design svítidel

Zajímavě členěný interiér 

Interiér je velmi otevřený, členěný do několika základních prostor: obývací části, kuchyňské části, jídelny, televizního koutu a ložnice s příslušenstvím. U té nás zaujme třeba průhledná skleněná stěna mezi ložnicí a koupelnou, takže je dobře vidět luxusní volně stojící vana. Zbytek zajímavě členěné koupelny si s vanou v luxusu nezadá, důraz je kladen na kvalitní materiály a elegantní vzhled. Zpět do ložnice a návazných prostor –  velmi atypická je i podlouhlá, prosklená šatní skříň. Náročné na pořádek, ale praktické – oblíbené oblečení už není třeba dlouho hledat, díky většímu množství světla a přehlednosti už zvenčí pro něj stačí jen najisto sáhnout. Ložnice samotná je jinak vybavena velmi jednoduše, s důrazem na harmonii a pohodlí. Nesmí chybět velká pokojová rostlina.  Televizní kout je druhým posezením v bytě, je oddělen od jídelní a sedací části a vybaven nadmíru pohodlně křeslem s podnožkou, šedivým gaučem a kusovým kobercem. 

Jemné záclony “drsnějšímu” interiéru sluší. Zdroj: Semerene

Především prakticky 

Kuchyň je vizuálně oddělená mimo jiné i hrubě pojatou, ale velmi praktickou betonovou podlahou, zatímco ve zbytku bytu najdete velmi hezky zrenovované původní a útulné dřevěné parkety. Pojata je především účelně, s důrazem na nejrůznější úložné prostory i na to, aby bylo vždy po ruce potřebné náčiní a vybavení. Tmavší barva je nadčasová a kontrast a prosvětlení zajišťuje centrální barový/pracovní pult, u kterého se mohou odbýt stejně tak rychlé snídaně, jako neformální přátelská posezení. Pro slavnostnější a formálnější stolování je k dispozici kulatý stůl s pohodlnými křesly, u kterého se bez problémů nají šest strávníků. 

Z ložnice je hezký výhled do zeleně. Zdroj: Semerene

Volně stojící vana – kdo by odolal luxusní koupeli? Zdroj: Semerene

Zdroj: Semerene

Fotogalerie:

 

Černé kliky dveřím sluší

 

You must be logged in to post a comment Login