Kuchyně

Myčka nádobí ušetří čas, vodu a hodí se i do malé kuchyně: Víme, podle jakých parametrů ji vybrat

Od   | 

Žádná kuchyně není pro myčku nádobí malá. Tento nezbytný pomocník natolik ušetří čas a práci, že rozhodně stojí za to, vzít tužku a papír a do kuchyně ji zkrátka naplánovat. I za cenu, že oželíme nějakou tu skříňku. Řekneme si, jaké další parametry u ní, kromě rozměru, ještě hlídat.

Vestavná myčka nenaruší celkový design kuchyně. Zdroj: Hoover

Nesporné výhody myčky nádobí

Mytí nádobí v myčce může být efektivnější a úspornější než ruční mytí, a to hned z několika důvodů. Myčka umyje nádobí s použitím stálého množství mycího prostředku a vody, čímž zajistí, že každý cyklus umyje nádobí důkladně a konzistentně. S tím úzce souvisí další nesporná výhoda – myčky dokážou dezinfikovat nádobí díky vysokým teplotám, které jsou při ručním mytí obtížně dosažitelné. Díky tomu je samotné mytí o mnoho hygieničtější.

Myčky mohou mít ekologické a šetrnými programy, se kterými dosáhnete maximální čistoty i s menší spotřebou vody. Zdroj: Haier

Jestliže téma ochrany životního prostředí a udržitelnosti vám není cizí, pak vás bezpochyby osloví další výhoda myčky na nádobí. Myčky jsou šetrnější k životnímu prostředí oproti ručnímu mytí, protože celkově spotřebují méně vody, jak již bylo potvrzeno v mnoha studiích. Během jednoho mytí nádobí ve dřezu při tekoucí vodě se spotřebuje až 40 litrů vody, zatímco myčka na jedno umytí vyčerpá průměrně 8 – 15 litrů vody. Vždy záleží na konkrétnímu typu myčky a na vybraném programu.

 

Která pračka ve SLIM provedení vypere i 10 kg prádla?

 

V dnešní zrychlené době je nespornou výhodou ušetřit nějaký ten čas. Zefektivněte si své domácí práce s pomocí kvalitních spotřebičů a využijte svůj volný čas naplno se svou rodinou, přáteli a oblíbenými zájmy. Myčka nádobí je praktickým a velmi žádaným pomocníkem do kuchyně.

Hlučnost 45 decibelů nebo nižší je prakticky tichá myčka. Zdroj: Haier

Myčka nádobí patří i do malé kuchyně

Malá kuchyně neznamená, že jste předurčeni k ručnímu mytí nádobí navždy. Ovšem pokud máte malou kuchyň, rozhodnutí pořídit si myčku stojí zpravidla za cenu zmenšení volného prostoru. Když se rozhodnete pro myčku nádobí, vzdáte se cenného místa na pracovní desce nebo pod kuchyňskou linkou. Je třeba myslet na to, že myčku budete muset umístit poblíž dřezu, protože sdílí stejný přívod vody i odpadní trubku.

Dobrou zprávou je, že řešení pro malé kuchyňské prostory existuje. Vsaďte na ultra tenké vestavné modely, které díky své kompaktní velikosti zapadnou téměř kamkoliv, nebo na malou stolní myčku. Stolní myčky rostou na popularitě pro jejich cenovou dostupnost a skladnost pro jednotlivce a páry. Pro vícečlenné domácnosti by kapacita stolní myčky již nemusela být dostatečná.

Mytí pod tekoucí vodou zvyšuje spotřebu vody až o 45%

Mytí pod tekoucí vodou zvyšuje spotřebu vody až o 45%. Zdroj: Fagor

Jaké parametry jsou důležité pro správný výběr?

Na trhu se nachází mnoho modelů myček nádobí, které se liší velikostí, spotřebou, nabízenými programy, speciálními funkcemi a v neposlední řadě také designovým provedením. Mezi základní technické parametry, které by vás měly při výběru myčky zajímat, patří spotřeba vody, elektrické energie a hlučnost. Důležitým faktorem je také počet sad nádobí, které myčka pojme, počet programů a jejich typy. Energetický štítek dodávaný s každým spotřebičem obsahuje všechny požadované informace o spotřebě vody a energie.

Hlučnost myček nádobí je indikována úrovní decibelů. Hlučnost 45 decibelů nebo nižší je prakticky tichá myčka. Hladiny decibelů mezi 45 a 50 jsou komfortní a mají ekvivalentní hladinu zvuku jako stálý déšť. Úroveň 50 decibelů nebo vyšší je ekvivalentní úrovni běžné konverzace. Úroveň 60 decibelů je stále ještě tolerovaná, avšak vyšší hladina již může být nepříjemná. Čím nižší decibelové hodnocení, tím dražší myčka bude.

Myčku nádobí můžete začlenit do kuchyně i dodatečně. Zdroj: Hoover

Zdroj: Tipy pro chytrou hospodyňku, Vše o spotřebičích, Moderní kuchyně

Fotogalerie:

 

Kde vám poradí s návrhem koupelny a rovnou vybavení koupíte?

 

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login