Návštěvy bytů

Minibyt se pyšní fajn nápady, zůstává ale několik otázek

Od   | 

Někdy je rodina početnější, než se původně předpokládalo. A protože ceny bytů jsou astronomické, přicházejí ke slovu nejrůznější řešení, která oříšek bydlení co nejefektivněji rozlousknou. 

Kuchyně v malém bytě byla logicky vybrána v bílé. Zdroj: KC Studio

V tomto případě bylo potřeba uzpůsobit maličkou garsoniéru pro život rodiny s dětmi. Bylo proto zvoleno klasické řešení v podobě vestavného patra s určitými flexibilními prvky, které dovolují do budoucna prostor uzpůsobit. Spaní je řešeno rovněž ve spodním patře, a to rozkládacím gaučem, vedle kterého se vešla samostatná postel pro nejmladšího člena rodiny. 

Trendy je černý dřez i baterie. Víme, které vybrat!

Pár výborných nápadů 

Najdeme zde několik perfektních nápadů pro maličké byty. Například schovaná šatní skříň v podobě úsporné tyče s ramínky, kuchyňskou linku na míru, která se vešla pod patro a patro samo je vlastně jejím pokračováním, ve stejné barvě a provedení, nebo systém polic u vchodu, který umožňuje měnit jejich počet, velikost a výšku dle aktuální potřeby a tedy umožňuje uložit nejrůznější drobnosti. Multifunkční pult slouží jako pracovní plocha, bar, jídelní stůl a vizuální rozdělovník mezi kuchyní a obývacím prostorem. K oknu se vešel ještě jeden menší stolek. 

Dětská postel se vešla za gauč. Zdroj: KC Studio

Bezpečnost není ideální 

Otazníků je však několik. S nedostatkem úložného prostoru v malých bytech je obecně těžké něco dělat, zde šel ale perfektně využít například bok schodiště – celé interiérové schodiště mohlo být zároveň úložným prostorem, což se nestalo. Stejně tak prostor pod barem je sice opticky přívětivější prázdný, ale těžko si představit u rodiny s dětmi, že by nebylo praktičtější v tak malém bytě umístit pod pult skříňky. Rovněž u patra, kde je prostor propletený síťovinou a určený asi především pro relaxaci a zabavení dětí leckoho napadne, zdali je v tomto případě prostor dokonale účelně využit. Hlavní otazníky, které jistě napadnou i čtenáře na první pohled, se ale týkají bezpečnosti. Jak schodiště po straně, tak ale zejména patro nahoře nemají žádné nebo skoro žádné zábrany proti pádu, což vzhledem k pohybu malých dětí je těžko pochopitelné. 

Vtipné drobnosti pozvednou celek

Co se designu týče, dali majitelé přednost velmi jednoduchému stylu a příjemným přírodním barvám, což malému interiéru svědčí. Více se „vyřádili“ především v prostoru koupelny, s růžovou glazovanou cihlou a mátově zelenou povrchovou úpravou stěny, což přináší svěží vánek do celkového designu. Několik vtipných drobností, jako například ozdobné polštářky ve tvaru polene nebo se zvířecím potiskem, či ozdobná noha pultu, se snadno postará o to, aby celek nepůsobil nudně. 

Schodiště je výrazným prvkem interiéru. Zdroj: KC Studio

Zdroj: KC Studio

Fotogalerie:

Mrkněte, jak černé kliky sluší dveřím

 


You must be logged in to post a comment Login