Návštěvy bytů

Mezonetový byt ve skandinávském stylu: Jednoduché nápady zvyšují komfort bydlení

Od   | 

Útulný, prosvětlený mezonetový byt si vybral mladý pár, který již delší dobu hledal nový domov poblíž centra města. Byt o rozměru 83 metrů čtverečních sice potřeboval rozsáhlejší rekonstrukci, manželé se ale do ní pustili s chutí. Dopřáli si interiér ve skandinávském stylu, a přestože tu je minimum nábytku, mají dostatek prostoru pro pohodlný život, a to i když často pracují z domova.

Byt byl laděn do světlých barev. Zdroj: Lauri Brothers

Celý byt se nese v bílé barvě, která opticky zvětšuje již tak prosvětlený mezonetový byt. Hlavním úkolem tu bylo vytvořit určitá zákoutí, díky kterým mohou oba majitelé pracovat z domova a zároveň se nemusí navzájem rušit. Výsledkem je útulný byt s jednoduchým zařízením a prvky, které vytváří moderní domov. Při návrhu se majitelé nemohli dlouho shodnout na finálním stylu interiéru. Designéři jim proto doporučili zlatou střední cestu v podobě skandinávského stylu s minimálním zařízením. Bílá barva spolu s neutrálními odstíny je příjemně kombinována s přírodními prvky dřeva, to vše doplněno pokojovými rostlinami, které do bytu vnáší příjemný pocit blízkosti přírody.

Vchází se rovnou do obytné části. Zdroj: Lauri Brothers

V přízemí kromě malého obývacího pokoje najdeme poměrně velkou koupelnu, i kuchyni spojenou s jídelnou. A právě kuchyně stojí za zmínku – situována byla do jedné roviny v čistě bílé barvě. Součástí kuchyňské linky je také moderní ostrůvek sloužící jako bar, kde majitelé mohou rychle posnídat. Bílou jednolitost příjemně rozbíjí zavěšená zeleň, i záda kuchyně z překližky, či černé detaily. 

 Designová pohovka s odkládací policí

 

Na kuchyni také navazuje jídelní část, a to v podobě masivního stolu doplněného čalouněnými židlemi v třešňové barvě. Minimalismus podtrhuje jednoduché osvětlení nad stolem, které zdobí živá rostlina.  Zajímavostí přízemní části je lodžie, která je od kuchyně oddělena dřevěnou překližkou. Lodžii majitelé vybavili modrými polštáři včetně matrace, která poskytne majitelům po dlouhém, náročném dni příjemnou relaxaci. Pod otevřeným schodištěm byl situovaný malý obývací prostor, ve kterém nechybí jednoduchá, rozkládací pohovka v šedé barvě i televize s policí. 

Za zmínku stojí i relaxační lodžie. Zdroj: Lauri Brothers

Po otevřeném schodišti se dostáváme do horního patra, které bylo vyrobeno truhlářem na míru. A není divu, omezený prostor si zasloužil maximální využití, a proto tu kromě útulné ložnice nechybí dva pracovní kouty. Strop s dřevěným obkladem přímo láká k relaxaci a celkově prostor příjemně změkčuje. Místo klasické postele dali majitelé přednost matraci na zemi a k romantické atmosféře jistě dopomůže světelný řetěz, který lemují sešikmený strop podkroví. 

 

Kterou toaletu se sprškou?

 

K ložnici patří také prostorná koupelna, ve které převažuje neutrální, šedá barva. Ta zde byla zakomponována pomocí obkladů ve světlém odstínu po celé koupelně. Šedý nádech příjemně rozbíjí dřevěná umyvadlová skříňka. A protože byl sprchový kout situován do dolní koupelny, majitelé se sem rozhodli pro vanu, ve které si mohou odpočinout. 

Koupelnu v šedé barvě doplňuje dřevěná komoda. Zdroj: Lauri Brothers

Zdroj: Lauri Brothers

Fotogalerie:

 

Trendy jsou dveře bez zárubní

 

 

 

You must be logged in to post a comment Login