Návštěvy bytů

Mezonetový byt manžele zpočátku nelákal, nakonec koupě vůbec nelitují

Od   | 

Hledat v dnešní době byt podle svých představ a ještě za rozumnou cenu je opravdu oříšek. Ačkoliv mladá rodina nestála o mezonetové bydlení, nakonec z některých nároků slevila, protože je tento byt okouzlil natolik, že už v první chvíli měli jasno. Sem se stěhují! 

Klasickou vstupní halu nahradila malá chodbička spojena s obytným prostorem. Zdroj: Inarch IT

Jakmile do bytu vstoupíme, uvítá nás otevřený polyfunkční prostor, to proto, že předsíň není oddělená a navazuje přímo na něj. Dle současného trendu tu je kuchyně s jídelním stolem a obývací pokoj, kde si můžete odpočinout v rohové sedací soupravě nebo v ikonickém křesle firmy Vitra. Po schodišti se pak dostáváme do ložnicového patra. Prostor pod schody byl využit pro ukládání, k dispozici tu mají majitelé vestavěnou skříň se zrcadlovými dveřmi, které srdce domova příjemně prosvětlují a opticky zvětšují.

 

Variabilní pohovka vhodná i do menších prostor

 

Kuchyně působí velmi elegantním dojmem. Samotná sestava s pracovním prostorem je situovaná do jedné roviny, nicméně ji rozšiřuje panelový systém a barový pult sloužící zároveň jako jídelní stůl. Dřevěné horní skříňky příjemně doplňují spodní bílé. Zajímavý kontrast dodávají skleněná záda kuchyně s pracovní deskou z mramoru, která sem vnášejí punc luxusu. Panelový systém byl záměrně zvolen v odlišné barvě a to v jemné, modro-šedé barvě. Majitelé tu mají k dispozici nejen spížní skříň, ale i vestavěné spotřebiče. Jídelní stůl v černé barvě, který zároveň slouží jako bar, či rozšířená odkládací a pracovní plocha doplňují dřevěné designové židle a stylové zlaté osvětlení. 

Kuchyně je rozšířena o panelový systém a barový pultík. Zdroj: Inarch IT

Celý otevřený prostor sjednocují dřevěné parkety ve světlém odstínu, které moderně laděný interiér s bílými zdmi změkčují. Majitelé si ve spojeném, otevřeném srdci domova přáli jednotlivé části opticky oddělit, a tak v kuchyni najdeme klasický bílý strop a v obývací části jemnou betonovou stěrku, která elegantnímu bytu dodává nádech industriálního stylu. Samotná obývací stěna zabírá část vedle schodů, a proto byla rozměrově omezena. Sestává pouze z jednoduché nízké komody, kterou po stranách doplňují zajímavé reproduktory. Sedací soupravu ve tvaru písmene “L” majitelé zvolili v petrolejové barvě, která se do celého konceptu dokonale hodí.  Bílá reflektorová světla zastávají svou funkci, avšak koncept nenarušují. 

Běžnou obývací stěnu nahradila nízká televizní komoda. Zdroj: Inarch IT

Horní patro je ložnicové, soukromí tu nacházejí manželé a jejich dcera. Jako první míříme do dětského království, které obývá malá slečna milující bílou barvu a jemné odstíny. Žádnou přemíru růžové tady opravdu nečekejte. Nejen stěny, ale i nábytek se nese v bílé barvě, kterou tu a tam doplňuje nádech pastelových barev. Do pokoje byla na míru vyrobená šatní skříň, na kterou navazuje plocha pro sezení s úložným prostorem na hračky. U okna najdeme psací stůl, postel a relaxační pytel. 

 

Jak správně vybrat baterie do koupelny?

 

Ložnice rodičů není příliš prostorná, nicméně naprosto postačí. Dřevěný strop natřený na bílo zajímavě kontrastuje se zdmi v petrolejové barvě, a místnosti tak dodává neotřelou atmosféru. Majitelé dali přednost jednoduché posteli bez čela, které nahrazují žluté polštáře a do místnosti tak vnáší barevnost. Postel z obou stran doplňují dřevěné stolky, nad které byly namontovány lampičky v černé barvě. 

Petrolejovou ložnici doplňuje žluté, polštářové čelo postele. Zdroj: Inarch IT

Velkou výhodou bytu je, že disponuje rovnou dvěma koupelnami. První z nich charakterizuje tmavě šedá stěna, obklady z bílého mramoru a černobílá dlažba. Po celé stěně byla namontována zavěšená dřevěná skříňka, ve které je zapuštěno oválné umyvadlo. Celou komodu kopíruje zrcadlová skříňka a nechybí ani LED bodová svítidla.

3D obklady v koupelně působí zajímavým a neotřelým dojmem. Zdroj: Inarch IT

Druhá koupelna je stejně velká jako ta první, ale trochu odlišná. Přestože i v této místnosti najdeme bílý mramorový obklad, nechybí zde například obklad s dřevěným motivem, který se objevuje i ve sprchovém koutu. U něj byla umístěna toaleta, na kterou navazuje malá umyvadlová skříňka s posazeným umyvadlem.

Obklad s dekorem mramoru sem vnáší elegantní nádech. Zdroj: Inarch IT

Zdroj: Inarch IT

Fotogalerie:

 

Kondenzační plynový kotel, který si poradí s jakoukoliv kvalitou plynu

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login