Návštěvy bytů

Malý byt šikovně využili: 45 m2, a přitom působí mnohem větší

Od   | 

Tento byt má pouze 45 metrů čtverečních. Vypadá ale mnohem větší, než ve skutečnosti je. Může za to otevřená dispozice, kdy v jedné části zůstal prostor vysoký a otevřený a v druhé části bylo vybudováno patro, které rozšířilo obytný prostor.

Spaní je tak v malém bytě doslova řešením princezny koloběžky – je zde dostatečné soukromí, ale díky otevřené dispozici také dostatek přirozeného světla. V dřevěných ohrazeních našly své místo knihy, a tak zde nalezneme vše potřebné nejen pro spaní, ale i pro odpočinek u dobrého čtiva. Původně mezipatro obklopovaly zdi, které byly rekonstrukcí odstraněny. Odkrytím sádrových podhledů zůstalo viditelné žebrování z betonových desek, které bylo ponecháno odhalené a posloužilo jako velmi zajímavý designový prvek.

Betonový strop vnáší do místnosti dynamiku. Zdroj: Casa100

Vtipné nápady v obýváku 

V obývacím pokoji nás zaujme multifunkční kus nábytku, který kombinuje knihovnu, příborník a TV stolek – stačí prostě otevřít dvířka. U stolu v kuchyni najdeme zabudované dřevěné lavice, které se dají zasunout a vysunout. Když se zasunou, sezení zmizí a vzniká velkorysá přídavná pracovní plocha. Police pod stropem kuchyně slouží jako bar – jen tedy nesmí majitelé popíjet příliš často a nesmí si chtít v náladě sundávat další lahve, protože přístup jen po štaflích není z nejoperativnějších a posléze ani z nejbezpečnějších. Podlaha z tvrdého dřeva je krásná, příjemná a teplá. Vtipný protějšek má v dřevěném stropu, který je složený z drobnějších palubek. 

Pohledový beton jako důležitý prvek 

Barevně nás zaujmou zejména prvky v modré a žluté barvě, které vytváří veselé a výrazné barevné ostrovy uprostřed neutrální šedě betonu. V čistém betonovém provedení byly ponechány například schody, které vedou do mezipatra. Výrazné zábradlí je vyrobeno z měděných trubek. Celek tvoří dynamickou atmosféru, velmi zajímavou na pohled, ale zároveň příjemnou na bydlení.

Okna sahají přes celou fasádu, a tak se i do vestavěného patra dostane víc denního světla. Zdroj: Casa100

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login