Návštěvy bytů

Malý byt v hravém designu: Stačilo pár jednoduchých nápadů a stísněný pocit je ten tam

Od   | 

Byt, který dnes navštívíme, je v hravém designu a světlých barvách, díky čemuž ani nemáte pocit, že byste se nacházeli na pouhých 45 m². Pohodlně tu lze díky promyšlené dispozici ubytovat dokonce třeba i hosty. 

Jednoduchou kuchyni rozjasňuje obklad mezi horními a spodními skříňkami. Zdroj: Semerene studio

Interiér milovníka komiksu jeho hlavní zálibu prozrazuje více než dost. Nezbytností je proto velká knihovna ve stylu “buněk”, která se částečně setkává z důvodu omezeného prostoru s kuchyní a provedena je ve stejném tónu dřeva. Stolek, který opticky kuchyni od knihovny odděluje, doplněný hravými barevnými židlemi, tak může sloužit jak k jídlu, tak k posezení s dobrou knihou. Šikovné umístění stolku k úložné komodě, která může improvizovaně posloužit jako lavice, umožňuje i na velmi omezeném prostoru pohodlně usadit až čtyři osoby. Kuchyň je provedená jednoduše, lineárně. Úložné skříňky sahají až ke stropu pro maximalizaci prostoru. Vedle lednice najdeme ještě jednu vysokou multifunkční skříň. 

Obývák s výraznými křesly 

Ač je byt malý, nechybí zde zcela plnohodnotný obývací pokoj, ve který plynuje přechází kuchyň s jídelnou a knihovnou. Nechybí zde pohodlná kožená pohovka, která je rozkládací, a majitel tak klidně může mít až dva hosty. Doplněna je dvěma křesly ve výrazné hnědočervené barvě. Posezení doplňuje malý konferenční stolek designového tvaru a maličký příruční stolek, např. na vázu s květinami nebo na pohodlné uložení nápojů přímo k ruce. Posezení doplňují umělecká díla, která se velmi dobře a zajímavě vyjímají na tmavším pozadí. Samozřejmostí je také precizní práce architektů s osvětlením, které je na malém prostoru velmi důležité. 

Sedací soupravu doplňují dvě výrazně červená křesla. Zdroj: Semerene studio

Netradičně vyřešené soukromí 

Nezbytné soukromí ložnice bylo vyřešeno “vloženou” šedou konstrukcí, jakousi “buňkou”, kde z důvodu praktičnosti, prostoru a vzdušnosti najdeme na dvou stranách olivově šedé závěsy místo dveří. Závěs je dost široký, takže když se odhrne, byt působí velmi otevřeným a propojeným dojmem. Šedá stěna je vlastně zadní stranou skříně, která slouží k uložení šatstva. V malé ložničce najdeme i malou, ale pohodlnou a dostačující pracovnu. Díky promyšlené dispozici, veselému barevnému designu a “nepřecpanosti” tak v je možno v garsonce plnohodnotně a pohodlně žít. 

Když je závěs odtažený, dispozice bytu je otevřená. Zdroj: Semerene Studio

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login