Ložnice

Ložnici si majitel navrhl podle tradičního feng shui. A spí se mu tu výborně!

Od   | 

Většina nábytku je v této ložnici navržena i vyrobena přímo majitelem. A to včetně lampy! A co všechno zvládne lidská fantazie, kreativita a trocha zručnosti? Výsledkem je originální ložnice, ve které je nejen radost vstávat, ale také se do ní po dlouhém pracovním dni vracet.

Podle starodávného čínského umění feng shui do ložnice nepatří přemíra nábytku, která by mohla vyvolat pocit stísněnosti. Naopak by ložnice měla působit dojmem svěžesti, volnosti a měla by být v bytě umístěna co nejdále od společenského dění, aby poskytla pokud možno co největší soukromí a pohodu. 

Nevelká oáza soukromí tomuto zadání přesně odpovídá. Hned při vstupu si po pravé straně všimneme dominantní stojací lampy z masivu a jeklu, který dokonale kontrastuje se starým psacím strojem, umístěným na nízké komodě sloužící jako malá knihovna. Hned vedle lampy se nachází pelíšek pro čtyřnohého miláčka a postel, do které majitel rád ulehne s výbornou knihou. Dokonalou večerní atmosféru podtrhne příjemné světlo z rohové lampy. Obraz na zdi nad čtecím koutkem zdobí bílé stěny. 

V pokoji zvolil majitel neutrální barvy. Stěna naproti lůžku byla vymalována šedou barvou, která v kombinaci s javorem a bílými úložnými prostory navodí útulnost a jemnost celého pokoje. Bílá komoda podél šedé stěny slouží nejen jako odkládací prostor, ale zároveň jako vhodné místo pro dekoraci. Nevýraznost a neutralita barev na někoho může sice působit neosobně, ale atmosféra, kterou návštěvník pocítí hned při vstupu, je velmi příjemná. Dýchne na vás pohoda a rychle získáte dojem, že si dobře odpočinete a načerpáte sílu na další dny. 

Velkými okny vchází do ložnice dostatek denního světla, díky kterému působí místnost vzdušným dojmem. Na okna majitel záměrně nepověsil záclonu ani žádný závěs. Kvůli venkovním žaluziím to totiž nebylo nutné. Dřevěný parapet skvěle vynikne v kombinaci s bílými okny i okolním prostorem. V druhém rohu místnosti byla umístěna velká rostlina, která celý prostor oživí a přináší sem nádech přírody. V její těsné blízkosti stojí bílý košík, do kterého majitel odkládá knihy a časopisy. Tu stylově doplňuje nástěnná jednoduchá bílá polička. Postel není doplněna odkládacími nočními stolky. K tomu slouží jednoduchá nástěnná police umístěná na stěně přímo proti lůžku. Podlouhlou bílou skříňku doplňuje otevřený stolek sloužící především jako dekorace a jako místo pro černobílý obraz, který se do ložnice náramně hodí. 

Fotogalerie:

Foto: Sára Ondrášová, Realizace: Lukasik Home Design

Víte, jaké jsou nejčastější chyby při zařizování pohledem feng shui?


You must be logged in to post a comment Login