Obývací pokoje

Letošní trendy obývacích pokojů: 9 jedinečných nápadů, které okoření vzhled vašeho srdce domova

Od   | 

Jaký je váš designový styl a preference v obývacím pokoji? Možná sami tápete, jak jednu z nejvyužívanějších místností v interiéru správně upravit tak, aby ladila se současnými trendy. Letos se zaměřte na přírodní materiály, multifunkční prostor, originální koberce a přidejte špetku luxusu navíc.

Obývací pokoj je určen pro setkávání s rodinou a přáteli. Většinu času tráví lidé právě tady, a proto existují zvláštní požadavky na styl a design, který byste měli vzít v úvahu, když se ho rozhodnete osvěžit. Klasický interiér nabízí otevřený půdorys. Mnoho designérů navrhuje kombinovat obývací pokoj s kuchyní, zejména u malých místností. Společný prostor by měl být zařízen ve stejném stylu s přihlédnutím k letošním módním trendům. Dokonalá barevná kombinace nastaví tu správnou náladu a pocit celistvosti a úplnosti. 

1. Barvy a textury

Více barev, zejména přírodních, textur a různých materiálů. Na to se letos můžete těšit. Surové terakotové vázy se sezónními květinami, ručně tkané vlněné koberce zajišťující dokonalé pohodlí a teplo pro nohy, mísy z přírodního kamene jako dekorace a mnoho dalšího. Nebojte se začlenit různorodé nadčasové materiály.

Trendy je hra vzorů a textur. Zdroj: Canstockphoto

Betonovou stěrkou rozhodně nic nezkazíte. Naopak podpoříte celkovou atmosféru interiéru. Zdroj: Němec

2. Odvážný nábytek

Letos se můžete odvázat, protože trendy budou pohovky a křesla různorodých barev a vzorů. Mezi top můžeme řadit velké květiny, kostky a šachovnice, více barevných odstínů v jednom. Dodejte obýváku pravý život a buďte odvážní. Co když ale divočinu příliš rádi nemáte? Nemusíte se bát. Mimo to je tu ještě styl art deco, jehož popularita stoupá a funguje velmi dobře v moderních interiérech díky svému elegantnímu minimalismu a čistotě linek. Je to styl, který se velmi snadno začlení do domů s jednodušší architekturou. Minulost má co nabídnout a míchat staré a nové dá prostoru kouzlo. Kombinujte materiály, styly a časová období. Vytvoříte vrstvený obývací pokoj, který je jedinečný.

Kombinujte barvy, které zdánlivě k sobě neladí a vyšperkujte obývák zajímavým sedacím nábytkem. Zdroj: Moroso

3. Multifunkční pokoj

Obývací pokoje dnes neslouží jen k odpočinku, ale často i jako kancelář, tělocvična nebo dokonce domácí bar. Je tedy jasné, že potřebujete dostatek úložných prostor, kam uložíte všechny potřeby od fitness nástrojů až po kancelář. Nezbytný je taktéž psací stůl. Ten volte ideálně sklopný, aby nezabíral místo, když právě nepracujete. Existují nejrůznější flexibilní úložné systémy. Stačí si jen vybrat kombinace, které uspokojují vaše potřeby.

V chytře řešeném multifunkčním prostoru můžete pracovat i odpočívat. Zdroj: Clei

4. Investice do umění

Milovníci umění se mohou radovat. Letos budou v kurzu domácí galerie. Investice do umění, vystavování dekorací z cest nebo vlastních děl vytváří vytříbenou atmosféru, která překročí jakýkoli trend a vnáší osobnost do prostoru. Pro rodiny s dětmi je to skvělá inspirace, která přinese mnoho zábavy a povzbuzuje děti k tvorbě svých vlastních děl. Nebojte se vyhradit jim část zdi. Možná vás překvapí.

Umění vytváří atmosféru. Letos víc než kdy dřív. Zaplňte stěny v obýváku svými oblíbenými kousky. Zdroj: Ikea

5. Útulné bydlení

Obývací pokoje mají být v roce 2021 útulnější, příjemnější a obyvatelnější. Vzhledem k tomu, že rodiny teď tráví mnohem více času doma, nejde jen o to, aby místnost vypadala dokonale, ale aby skutečně žila. Polstrované a pohodlné sedací soupravy a židle, milé doplňky a funkční nábytek skutečně ukazují na to, že lidé v tomto prostředí chtějí být a trávit čas.  

Obývák by měl na první pohled působit útulně. Zdroj: Canstockphoto

6. Komplexní místnost pro práci i odpočinek

Více času stráveného doma znamená, že výběr nábytku je mnohem uvolněnější. Oblíbené jsou herní stoly pro různé aktivity, pohodlné křeslo či lehátko a u něj stolek, kam si můžete odložit pití a jídlo, když sledujete svůj oblíbený film. Děti, které pracují na notebooku se sluchátky, mohou být v jednom rohu místnosti, rodič vyřizuje pracovní záležitosti v tom druhém. Tato místnost je nyní v domácnostech nejvíc „obýváná“ a potřebuje mnoho pozornosti.

Ovládejte světla moderně a jednoduše. Víme, jak

7. Koberce opět na vrcholu

Tvrdé podlahy samozřejmě nikam nemizí a stále jsou velmi moderní. Přesto stoupá taktéž obliba koberců, zejména těch kusových a také nejrůznějších běhounů. Koberce přináší větší pohodlí pro vaše nohy, měkčí hrací plochu pro děti a vnáší barvu do místnosti. Díky nim lze poměrně snadno a pohodlně vymezit prostory, zejména v otevřených místnostech. Nebojte se velkých a odvážných tisků a vzorů s jasnými barvami.

Volte snadno udržovatelné povrchy, pokoj zabydlete kobercem. Zdroj: Canstockphoto

8. Modrá, zelená i růžová v obývacím pokoji

Zatímco dříve se modrá, zelená nebo růžová v obývacím pokoji příliš nevyužívala, dnes zaznamenaly tyto odstíny výrazný nárůst. Modrá funguje perfektně v rušných prostorech, když chcete navodit pohodu a klid. Je jednou z barev, která ulevuje našim očím a ty se namáhají jen velmi málo. Zelená je barvou přírody, spojujeme si ji s venkovní pohodou a odpočinkem. Nebojte se zelených stěn. Dodávají místnosti teplo a skvěle je doplňuje nábytek malovaný čokoládovou barvou. Stále oblíbenější je také růžová. Měkké a tmavě růžové odstíny dokážou lichotit každému prostoru a vnáší do domácího prostředí celkově více barev. Je výborná jako alternativa jiných neutrálních barev (krémová či béžová). Lichotí místnosti a je zároveň dostatečně jasná, aby do ní vnesla spoustu radosti a pohody.

Do prostoru rozhodně vneste barvy. Zdroj: Canstockphoto

9. Příroda a dokonalý klid

V roce 2021 se dočkáme velkého přenosu přírody do domovů. Lze očekávat, že pokoje budou překypovat zelení, zejména sukulenty, o které lze snadno pečovat. Větší listnaté rostliny dodávají pocit klidu a relaxace. Každý, kdo touží po dokonalém klidu, potřebuje uklidňující, dřevitý a přirozený vzhled. S jednoduchými liniemi, vzdušným prostorem a klidnými hezkými textiliemi v odstínech růžové a chladné máty.

Kaskádové zahrady rozhodně okoření každý domov. I v menším měřítku budou strhávat pozornost. Zdroj: Němec

Fotogalerie:

 

Černé kliky jsou hitem

 

 


You must be logged in to post a comment Login