Kuchyně

Kuchyňské roboty – i levnější může pracovat dobře

Od   | 

U dlouholetého pomocníka, jako je kuchyňský robot, je velmi zásadní nepodcenit jeho výběr, aby jen nezabíral místo na kuchyňské lince. Pokud máte k dispozici deset tisíc a více, budete vybírat jinak, než s částkou mezi dvěma a sedmi tisíci korunami. Ale i ta vám dovoluje pořídit si velmi kvalitního domácího pomocníka, jen je nutné se ještě více zaměřit na výběr.

Na začátek si musíte ujasnit některá kritéria. Například, jak často budete kuchyňského robota používat? Bude to mnohokrát týdně, nebo spíš jednou za čtrnáct dní a možná by se vám jej tedy vyplatilo uklízet? Pečete často chleba pro celou velkou rodinu a uvítáte tak mísu s větším objemem? K jakým oblíbeným receptům a činnostem budete potřebovat nástavce? Je zbytečné mít nástavce na činnosti, které při svém domácím vaření takřka neprovozujete a pokud už jednou za rok ano, uděláte to ručně.

Kovové převody výhodou

Roboty v nižším cenovém pásmu, zato však dostatečně kvalitní v mnoha modelech s kovovými vnitřnímu převody, a s velmi hezkým designem, včetně možnosti veselých barev, nabízí například značka Sencor. Samozřejmostí už i u levnějších modelů je planetární systém míchání. O co jde? Metly a háky kopírují okraje mísy, a zároveň se otáčí kolem své osy. Proto sencor roboty s planetárním systémem míchání dosahují nejlepších výsledků při přípravě krémů a těst. Funkce planetárního kuchyňského robota můžete navíc rozšířit i mnoha různými nástavci, které jsou buď součástí balení nebo je lze dokoupit zvlášť. Z klasického robota se pak během chvíle stane mixér, mlýnek, odšťavňovač, food procesor atd. Záleží jen na vás, co k vaření potřebujete.

Dobrý poměr cena/výkon

A jaké modely se nám v redakci nejvíce líbí v poměru cena/výkon? Například model SENCOR STM 6353OR  seženete v šesti okouzlujících a veselých barvách, přitom naprosto nerezignujete na kvalitu, protože materiál vnitřních převodů je kov, mísa je z kvalitního nerezu a její objem je slušných 4,5  litru, má osm rychlostí, mnoho volitelného příslušenství a velmi dobré zákaznické recenze. Ty si chválí například vysoký výkon, malou poruchovost, hezký design, spolehlivost a univerzálnost.

S LED displejem a chytrými funkcemi

Pokud máte k dispozici o něco více peněz, vyberte si například SENCOR STM 7878BKMá opravdu silný motor, to vše při relativně malé spotřebě energie. Na LED displeji můžete nastavit práce, díky LED osvětlení u rotační hlavice dobře vidíte na šlehání, hnětené i míchání. Funkce Sencor Smart Power & Energy dodává pozvolný start pro ty nejlepší otáčky, které si robot může sám upravovat pomocí regulátoru v  sedmi rychlostních stupních, aby dokázal správně a bez zbytečného zatížení zpracovat nejjemnější i nejhutnější těsta. Disponuje čtyřmi výměnnými nástavci na míchání, umele maso, umixuje horké a studené. Díky nožům pokrytým titanem, neztrácí pokrmy i koktejly na živinách a zůstávají plnohodnotné. 

 

 


You must be logged in to post a comment Login