Kuchyně

Kuchyně s příchutí vintage

Od   | 

Na někoho mohou působit moderní kuchyně chladně a neosobně, venkovské pak zase “chatově”, a tak hledají něco jiného. Co třeba kuchyně s nádechem vintage stylu?

Jak taková kuchyně vůbec vypadá? Pod vintage stylem si můžete představit vše, co je historické, nebo klasické. Aby taková kuchyně nepůsobila zastarale a měla ty správné “grády”, je vhodné pořídit si sestavu, která bude mít těchto prvků jen několik.

Kombinujte materiály

K lakům, které se používají na kuchyňských dvířkách, přidejte dřevo. Ideálně zdrsnělé s ponechanými přírodními kazy, které dokonalost laku trochu potlačí. Barva dřeva by měla být střední až tmavá, to proto, že tyto odstíny umocňují punc času. Ostatně nedokonalosti na materiálu ani nemusí vyrobit sama příroda. Častokrát je výrobci uměle dodávají, aby dotvořili ten správný vzhled. K vintage se hodí i kov. Ideálně v jeho ryzí podobě. Vhodný je nerez rovněž s nejrůznějšími povrchovými úpravami. Můžeme se setkat i s hliníkovými prvky, častokrát se ale tento studený materiál lakuje matnou černou barvou.

Koberce by neměly být z umělých materiálů.

Koberce by neměly být z umělých materiálů.

Dvířka a úchytky

Vintage styl kuchyně můžeme navodit i tvarem kuchyňských dvířek. Ta nejsou hladká, ale mají spíš venkovský vzhled, který je však doplněn moderní úchytkou. Tento detail je velmi důležitý – není ale jednoduché najít správnou kombinaci. Zpravidla se návrháři drží použitých materiálů a úchytky volí z těch, které jsou na sestavě už použity. Například jako pracovní deska (nerez), materiál mezi horními a spodními skříňkami (lakované dřevo) nebo blízké zařízení (jídelní stůl, židle).

Ozdobná dvířka jsou kombinována s rovnou moderní úchytkou

Ozdobná dvířka jsou kombinována s rovnou moderní úchytkou

Doplňky ve vintage stylu

Jejich hlavním atributem by měla být kvalita. Vzhledem by samozřejmě měly doplňovat celé pojetí interiéru. Patří sem svítidla, jídelní stůl a židle a kuchyňské doplňky. Vintage interiér by měl působit klidným a osobitým dojmem, tedy vyhledáváme neutrální a nadčasové tvary i odstíny.

Fotogalerie:

Foto: Scavolini, Diesel, Marchi cucine, Veneta cucine


1 Komentář

  1. Pingback: Toužíte po útulné kuchyni? Inspirujte se v Provence - HomeInCube

You must be logged in to post a comment Login