Návštěvy bytů

Krásný letní dům s nepřehlédnutelným osvětlením: Majitelé si přáli interiér s výraznými solitéry

Od   | 

Dům, který funguje jako letní sídlo, měl být dle zadání především svěže a mladistvě pojatý, s dostatkem barev a světla. Měl povzbuzovat uvolnění a relaxaci, ale zároveň působit energicky. Zadání bylo splněno na jedničku.

Zvláštním designovým prvkem jsou v tomto případě svítidla, která zdobí všechny místnosti v domě. Nejzajímavější z nich je lustr, který visí nad jídelním stolem, uprostřed je umístěna žárovka a kolem ní visí papíry s nejrůznějšími vzkazy, citáty, poznámkami a motty. Ta se navíc dají pravidelně obměňovat.

Krbová kamna mohou být i kulatá

Jedním z klíčových prvků celého interiéru jsou rovněž tvarově nápadná a neotřelá krbová kamna, která nejenže vhodně doplňují po estetické stránce, ale zároveň jsou srdcem obývacího prostoru, tvořícím ideální místo pro četbu, poslech hudby či prostou letní relaxaci. Pohodu obývací místnosti umocňují barevně sladěné polštáře a také výrazné závěsy v tónech blankytné letní oblohy a azurového moře, které by člověk asi nechtěl mít doma celoročně, ale do letního bytu přináší správnou dávku barev a útulnosti.

Důraz je kladen na osvětlení i barevné ladění. Zdroj: OpenAD

Kuchyň s mramorem 

Kuchyně je spojena s jídelním a obývacím prostorem. Najdeme v ní malý multifunkční ostrůvek, který slouží jako úložný prostor, barový pult i stůl na rychlé jídlo. Mramorová deska dobře doplňuje prostší dřevěné skříňky, je praktická a krásná. Dřevěné dekorativní detaily na bílých skříňkách korespondují s tmavou barvou spodní části ostrůvku a opakují se i na úložných prostorech v chodbě, což do jinak rozmarného prostoru plného různých stylů a prvků  přináší prvek kontinuity a celistvosti.

Kuchyň na sebe neupoutává pozornost, její zadní část prakticky splývá se zdí. Zdroj: OpenAD

Světla, kde byste je možná ani nečekali

Ložnice ve znamení jednoduchosti 

Ložnice je oproti zbylému interiéru dosti uměřená. Najdeme zde jednoduše pojatou postel s konstrukcí nebes, ovšem bez záclon, které by šly samozřejmě kdykoliv doplnit, dále pak tradiční komodu ze dřeva a velmi krásný, výrazný koberec s geometrickým vzorem. I druhá ložnice je jednoduchá, laděná tentokrát do modra, s nočními světly ve formě stylizovaných zvířecích hlav a s jemnými záclonami a závěsy pro dokonalé soukromí. Ke každé z ložnic patří samostatná koupelna. Jedna je vybavena závěsným dvojitým umyvadlem se svítidlem ve stylu origami. Ani v druhé z nich nechybí zajímavé světlo, tentokrát evokující zmačkaný papír.

V ložnici dominuje modrá. Zdroj: OpenAD

Zdroj: OpenAD

Fotogalerie:

 

Jak i netradičně zavěsit záclony a závěsy?


You must be logged in to post a comment Login