Inspirace

Kolagen na pleť, proč ho užívat?

Od   | 

Krásná pleť je sen každé ženy. Používáme různé krémy a séra, dodržujeme poctivě naší ranní a večerní kosmetickou rutinu a tak se snažíme ze všech sil oddálit projevy stárnutí a udržet si pleť svěží a mladistvou.

Kolagen je nejlepší doplněk stravy, který přirozeně prodlouží mládí. Ptáte se, jak je to možné? Kolagen se totiž v naší pleti vyskytuje přirozeně. S přibývajícím věkem ale jeho produkce v těle klesá a okolo 25. roku se tvorba kolagenu finálně zastavuje. A právě v tu chvíli se začínají na mladé pleti objevovat první vrásky a kůže pomalu ale jistě začíná ztrácet svoji elasticitu.

Kolagen prodlužuje mládí

Kolagen je jednou z hlavních stavebních bílkovin v těle. Vyskytuje se v kostech, ve svalech, ve šlachách a ve vazivových úponech. Je součástí stavby vlasů a nehtů. A v neposlední řadě je kolagen důležitým stavebním kamenem naší pokožky. Kolagen spolu s elastinem tvoří až 90% lidské pokožky a právě díky kolagenu je kůže odolná a pevná. Kolagen udržuje pleť hydratovanou, elastickou a mladistvou. Doplňováním kolagenu oddálíme první projevy stárnutí, zpomalíme tvorbu vrásek a prodloužíme si mládí. Nejlepší kolagen na pleť je bioaktivní Inca Collagen, který si zachovává svou přirozenou živou strukturu a tím zaručuje maximální možnou míru průniku blahodárného kolagenu do těla. Inca Collagen je velmi dobře vstřebatelný, jelikož jde o identickou bílkovinu, vlastní lidskému tělu.

Zdroj: Inca Collagen

Jak konkrétně kolagen působí na pleť?

Kolagen v pokožce zajišťuje pružnost, pevnost a hydrataci. Jak stárneme, začíná kolagen v těle přirozeně ubývat, což zhoršuje kvalitu kůže a odrazí se ve tvorbě vrásek. Stárnoucí pleť s ubývajícím kolagenem také ztrácí svou živost, je unavená, ochablá a snadněji se vysušuje. Kolagen pomáhá také s hojením ran, zlepšuje stav kožních onemocnění a zabraňuje tvorbě strií. Díky užívání kolagenu bude vaše pleť vypnutější , zdravější a hydratovaná. Povrchové vrásky se díky kolagenu vyhlazují a nové vrásky se méně tvoří. Může dojít i ke zlepšení akné, hojení jizviček po akné nebo zmírnění příznaků atopické,  suché a  loupající  se pokožky.

Kolagen je jednou z hlavních pojivových bílkovin v těle. Funguje jako jakési “lepidlo”, které drží okolní buňky a tkáně pohromadě. Tím, že kolagen do těla doplňíme, zlepšíme a zpevnímu strukturu pokožky, vlasů, nehtů i pohybového aparátu.

Zdroj: Inca Collagen

S čím dalším kolagen v těle pomáhá?

Kromě blahodárných a omlazujících benefitů na pokožce, působí kolagen také na kvalitu vlasů a nehtů a také velmi efektivně zlepšuje stav pohybového aparátu.

Co se týče vlasů, zlepšuje kolagen jejich strukturu. Vlasy jsou pevnější, méně lámavé a konečky vlasů se díky kolagenu méně třepí. Zlepší se také hustota a lesk. Obdobně působí kolagen na kvalitu nehtů, které jsou díky kolagenu méně lámavé, pevnější, hladké a zdravé na pohled i na omak.

Pro mnohé uživatele kolagenu, patří mezi jeho nejcennější účinky, efekt na pohybový aparát. Kolagen pomáhá s mnoha fyzickému neduhy, ulevuje od bolesti a ochraňuje klouby, chrupavky a svaly před zraněním. Kolagen je výborný doplněk stravy pro osoby trpící bolavými klouby a slábnoucími chrupavkami, pro sportovce i pro ty, kteří se regenerují po zranění.

Zdroj: Inca Collagen

Je vhodné užívat kolagen v těhotenství?

Období těhotenství a mateřství jsou velkou zátěží pro ženský organismus. Mnoho žen se potýká s přirozenými proměnami těla jako jsou strie, ochablá pleť a padající vlasy. Jde o normální a přirozené projevy a je to jen malá daň za to, že ženské tělo dokáže dát život. Ženská krása je ale důležitým prvkem vnitřní ženské spokojenosti a sebevědomí a mnoho žen těžce nese proměny svého těla, které spolu s těhotenstvím nevyhnutelně přicházejí. Kolagen v těhotenství je vhodný výživový doplněk, který nastávajícím maminkám pomůže předejít zhoršené kvalitě pleti, vypadávání vlasů i tvorbě strií.

Zdroj: Inca Collagen

 

You must be logged in to post a comment Login