Inspirace

Knihovny a poličky do našich domovů zkrátka patří

Od   | 

V interiéru jsou zkrátka nezbytné a díky kreativitě mohou být i skvělou designovou vychytávkou. Ať už jste vášniví čtenáři, kteří mají doma hromadu knih, pro které není místo, nebo zkrátka jen máte tolik věcí které chcete dát na obdiv, budou se knihovny a poličky rozhodně hodit. Pokud navíc tento doplněk budete vybírat s citem, získáte i dokonalou kombinaci stylů a barev.

Jednoduchá závěsná police z laminátu může zastoupit i kus obývací stěny.
Zdroj. Casamoderna

Sloupová knihovna podtrhne styl interiéru

Nejste-li zastánci klasických poliček a knihoven na zdi, pak můžete vyzkoušet něco zcela jiného. Sloupová soliterní knihovna Freebook s otočným systémem je skvělou volbou pro postavení ke zdi, do rohu, ale i do volného prostoru místnosti. Díky možnosti umístění ze všech stran knihovna vypadá zajímavě a hlavně je designově atraktivní. Zvolit ji můžete v bílé barvě která se hodí všude, v petrolejově zelené, ale i jiných odstínech. K dostání je také v několika velikostech, tudíž si sami zvolíte zda chcete vysokou knihovnu, nebo jen nízkou pro pár oblíbených knih. 

Knihovny Freebook vypadají v každém interiéru skvěle. Zdroj. Casamoderna

Závěsná police

Závěsné police nezabírají tolik místa a díky svému otevřenému vzhledu působí jednoduše a vzdušně. Na výběr je několik druhů matného, barveného laku s možností kombinace se zadní deskou. Navíc je možné zvolit několik druhů tvarů, i velikostí, díky kterým lze police na stěně nepravidelně kombinovat a vytvořit originální a stylový doplněk na stěně interiéru. Do polic lze umístit knihy, dekoraci a nebo předměty jednoduše nakombinovat. Do otevřené police se skvěle hodí například i květináč se zelení. Vhodné jsou především pro malé místnosti, kde si nemůžeme dovolit velkou knihovnu. 

Závěsné police mohou sloužit jak pro knihy, tak i pro dekoraci. Zdroj: Casamoderna

Knihovna v prostoru

Pokud máte to štěstí a máte dostatek volného prostoru například v obývacím pokoji, pak zvolte otevřenou knihovnu, ke které budete mít přístup z obou stran. Knihovna Grafic je vyrobena z kovové konstrukce, díky které je knihovna stabilní a nehrozí převrácení na stranu. A aby působila stylově, ponechte některé části volné a dozdobte ji příjemnou zelení, nebo jinou dekorací. Jedinou nevýhodou tohoto provedení je dostatek volného prostoru nejen pro knihovnu, ale i volný prostor kolem ní. 

Pokud máte místo, zvolte knihovnu v prostoru.
Zdroj: Casamoderna

Funkčnost a užitečnost

Pokud chcete spojit užitečnost, funkčnost a přitom i stylový vzhled, pak zvolte knihovnu s několika uzavíratelnými skříňkami. Podlouhlé skříňky jsou decentně kombinovány s poličkami sloužícími nejen pro knihy, ale i ostatní drobnosti jako jsou například fotografie. Knihovna je zajímavá především díky kombinaci dubové dýhy a imitace betonu, která vzhled interiéru posune do jiných sfér. 

Dřevěná knihovna kombinována s imitací betonu vypadá skvěle. Zdroj: Casamoderna

Na co pamatovat při výběru?

Při výběru knihovny dbejte na to, aby hloubka jednotlivých polic byla alespoň 30 až 40 cm. Knihy bychom navíc měli vždy ukládat pouze jedním směrem. Navíc pokud se rozhodneme pro volbu knihoven do malých místností, pak bychom se rozhodně měli vyhnout vysokým a širokým policím, které by celý volný prostor akorát zastínili. Do malého obývacího pokoje, či ložnice raději zvolte malé, rozčleněné knihovny a police, které se dají kombinovat jak barevně, tak i velikostně. Prostor díky nim vynikne a interiér získá útulný vzhled. Otevřené knihovny a police rozmístěte po pokoji tak, aby nebyly vystavovány přímému slunečnímu svitu. Nábytku paprsky nijak neublíží, ale knihy mohou pod sluneční září nechtěně blednout a ničit se. 

Knihovna v provedení dýhy a matného laku vypadá skvěle. Navíc disponuje několika uzavíratelnými úložnými prostory.
Zdroj: Casamoderna

Fotogalerie:

Zdroj: Casamoderna


You must be logged in to post a comment Login