Návštěvy bytů

Kámen, dřevo a železo: Prostorný byt v jednoduchém stylu

Od   | 

Jednoduchost, čistota stylu, pohodlí. To jsou slova, která nás napadnou při pohledu na tento rozměrný byt. Jeho velkou výhodou je dostatek volného prostoru, který dodává prostoru vzdušnost, pocit volnosti a lehkosti. 

Prostorná místnost má světlou dřevěnou podlahu. Zdroj: Aworkdesign

Na první pohled upoutá pozornost masivní červené masážní křeslo, které nabízí odpočinek v nejrůznějších pozicích a dokonalé přizpůsobení konkrétnímu člověku. Je z něj, ostatně stejně jako z celé velké obytné místnosti, nádherný výhled na okolní město. Dále nás zaujme netradičně pojatý strop. Šikmé linie, zajímavé podhledy a osvětlení, to vše způsobuje, že pohled vzhůru nabízí dynamiku, živost a hravost. Ta se projevuje například i u jídelního stolu z dřevěného masivu, kde najdeme hned tři různé druhy sezení – lavici a dva typy barevně kontrastujících židlí. Osvěžující je i promyšlení dotek červené, oranžové a žluté barvy, rozmístěný tu a tam po celém interiéru. 

Nepravidelnost a rozmanitost 

Další, co nás na tomto bytě nepochybně zaujme, je nepravidelně zakřivená stěna obložená obklady s dekorem umělého kamene, ve které se ukrývají mimo jiné i velké úložné prostory. Zajímavá je i rozmanitost osvětlení, od závěsných svítidel výrazného tvaru, přes bodovky až po světla rafinovaně ukrytá pod sádrokartonovými podhledy. Třebaže prostornost a otevřenost interiéru působí velmi mohutně, nezapomnělo se ani na drobné doplňky a detaily, které naopak celek zjemňují. 

Svítidla vzdáleně odkazují na tvar plynových lamp. Zdroj: Aworkdesign

V jednoduchosti krása 

Kuchyňská linka je velmi jednoduchá, v barvách šedé a dřeva. Skříňky sahají až ke stropu pro maximum úložného prostoru. Nechybí malá vinotéka. Polička nad pracovní deskou je praktická a umožňuje umístění nejčastěji potřebných nástrojů. Stůl z dřevěného masivu má pro větší pohodlí stolujících pouze jednu nohu veprostřed, ozdobenou zajímavým dekorem. Jednoduchá podlaha, která na sebe nepoutá žádnou pozornost, celek vkusně doplňuje. 

V kuchyni nesmí chybět lednička na víno. Zdroj: Aworkdesign

Za sedací soupravou naleznete velkou, na míru vyrobenou knihovnu. Knihy jsou velkou zálibou majitelů a tak si přáli jejich čestné umístění v obývacím prostoru. A to se podařilo na jedničku. Velké plochy v oranžové a bílé barvě dávají prostoru hravý nádech. Stejně, jako již zmíněné nevšední osvětlení nebo třeba veselý dekor polštářku na sedací soupravě. Díky velkému volnému prostoru působí interiér vzdušně a povznášejícím způsobem, podporujícím relaxaci. 

Šedohnědá pohovka s lenoškou je velmi pohodlná. Zdroj: Aworkdesign

Dostatek úložných prostor je důležitý 

Chodba, do které nahlížíme na další fotografii, je o něco tmavší, což částečně řeší průsvitná výplň v posuvných dveřích, vedoucích do koupelny, která má vlastní okno. Průhledem vidíme na jednoduchý a světlý pracovní kout, designově založený na kontrastu bílé a černé, a vybavený i dalšími skříněmi, které sahají až do stropu. Stejné najdeme na více místech v domě, a proto je zde dostatek úložných prostor. 

Úložných prostor je díky chytrým řešením v bytě dostatek Zdroj: Aworkdesign

Ložnice je vybavena atypickým lůžkem, které je posazeno velice nízko u podlahy, přesto však vybaveno běžnou matrací a nabízející veškeré pohodlí. Dobrá volba například pro maminku, která si bere do postele své dítě, nehrozí zde nebezpečí pádu. Jinak pohodlí vstávání je samozřejmě ztíženo a je otázkou, jaká další případná pozitiva tento typ lůžka pro konkrétního nocležníka skýtá a proč si jej tedy zvolil. Ložnice je barevně laděna do šedé, aniž by ovšem působila ponuře. Zásluhu na tom jistě mají pestré doplňky. 

Postel v ložnici je zcela záměrně velmi nízká. Zdroj: Aworkdesign

Pracovna, do níž jsme částečně spojovací chodbou nahlíželi už výše, je plná neotřelých řešení. Ať již jde o kus nábytku, který by sváděl malé děti ke šplhání a klouzání, nebo o nasvícenou poličku, která překvapivým a vtipným způsobem „rozbíjí“ vestavnou úložnou nábytkovou stěnu. Celkovou „rozevlátou“ atmosféru dolaďují designové doplňky – vázy a svítidla. Podlaha je naopak jednotícím prvkem celého interiéru, stejně jako barevnost a zvolené materiály. 

Netradiční linie nábytku v pracovním koutku. Zdroj: Aworkdesign

V šedobílé koupelně dominují hranaté linie. Hranatá jsou světla, zrcadla, jednoduché zapuštěné umyvadlo i deska provedena v černém lesku, s jemným vzorem. Lesklý povrch je použit v prakticky celé koupelně, což ji opticky zvětšuje. Oblý držák na ručníky a vodovodní baterie vnášejí do tmavého interiéru potřebný kontrast. 

Koupelna je vybavená luxusní toaletou s integrovanou bidetovou sprškou. Zdroj: Aworkdesign

 

Fotogalerie:

 

Ušetřete při stavbě díky rychlosti a systémovosti


You must be logged in to post a comment Login