Inspirace

Jaké barvy a jejich odstíny budou trendy v roce 2021? Přineste si domů klid a pohodu

Od   | 

Letos jsme doma strávili mnohem víc času, než kdy dříve. Jaký bude příští rok zatím nikdo neví, ale bez ohledu na to, co se stane, je hezké dívat se dopředu, plánovat příjemné věci, různé změny a zajímat se o trendy, i ty interiérové. A jaké barvy budou v kurzu pro následující rok?

V roce 2021 budou trendy teplé odstíny, jako je žlutá, akvamarínová, tyrkysová i oranžová. Zdroj: Canstockphoto

Není asi žádným překvapením, že s ohledem na situaci se výběr barev soustředí především na tvorbu pohodového domova, kde můžete relaxovat, dobít energii a cítit se příjemně.  Čekejte spoustu teplých klidných barevných odstínů od jemných pastelových tónů až po modré a šedé v kombinaci s jasnějšími barvami, které do našich životů dodají trochu více radosti.

Umělé, nebo přírodní materiály?

Žlutá radost

Žlutá barva je barvou radosti, tepla a dobré nálady. Jemné žluté odstíny působí neutrálně a hodí se do kombinace k modré, okrové a hořčičné spolu se zemitými tóny. Návrháři milují spojení měkké žluté barvy se spoustou starožitných kousků a různorodých domácích pokladů. Zkuste si představit žluté tapety, které budou kontrastovat s bohatou, pastelově modrou pohovkou a náznaky zelené na detailech, aniž by zahltily prostor barvou.

Žlutá prozáří domovy. Zdroj: Canstockphoto

Nové kombinace barev

Čím dál více se projevují různé sociální a kulturní posuny, kam patří i vznik nových barevných kombinací vytvářejících klid a rovnováhu, což je nyní důležitější více než kdy jindy. Všichni už ví, jak moc dokáže barva ovlivnit náladu a pohodu. Díky různorodým barevným paletám se tak nikdo nemusí omezovat jen na jeden trend. Podle interiérových designerů mají lidé větší zájem o zelenou, karneolskou červenou a k tomu do kombinace měkké textury a vzory. Očekává se návratnost vrstvených vzorů a barev, stejně jako další zdobení. Celý design bude více zaměřen na detail a luxus hledán v maličkostech (ozdoby na látkách a tapetách, výšivky v detailech apod.).

Korneolská červeň v kombinaci se zelenou se může zdát být bláznivou kombinací, ale sami vidíte, že tomu tak být nemusí. Zdroj: Canstockphoto

Modrá je dobrá

Společnost Glidden považuje za velmi pravděpodobné, že v roce 2021 bude barvou roku modrá – odstín Aqua Fiesta. Jedná se o jasnou akvamarínovou, která vypadá skvěle jako celoplošná barva stěny i v kombinaci s jinými neutrálními barvami. Dohromady s šedou se výborně hodí do koupelny, do ložnice je vhodné dodat krémově zbarvené odstíny a neutrální doplňky, které zvládnou zjemnit odvážnost barvy.

Akvamarínový interiér navodí blízkost moře. Zdroj: Canstockphoto

Příjemná modrozelená

Jemná uklidňující modrozelená navozuje klid, pohodu a zároveň vypadá velmi moderně. Vytváří přirozenou harmonii. Díky svým vlastnostem je tato barva vynikající volbou pro ložnice, domácí kanceláře nebo na kuchyňských skříňkách, kde působí lehce ležérně a elegantně. Hodí se k ní odstíny máslově žluté, krémové bílé a hluboké zemité tóny, které se s chladnější modrozelenou krásně spojí. Pokud chcete přidat trochu tepla, vyberte přírodní materiály, jako je dřevo, kámen a cihla pro vyvážený a strukturovaný vzhled.

Modrozelená bude také v kurzu, doplnit ji můžete žlutou. Zdroj: Canstockphoto

Zelená vyhrává

V roce 2021 bude jednou z hlavních barev bezpochyby zelená. Ať už zmíněná modrozelená, šedozelená, matná pastelová, sytější zelená nebo taková, která přináší domů trochu vegetace. Ať už si vyberete zelené listy na obrazech, nebo zvolíte živé rostliny, získáte ve svém domově svěžest a pozitivní náhled.

V moderním interiéru rozhodně v roce 2021 nebudou chybět béžové v kombinaci s bílou, hnědou, černou, zelenou a pastelově modrou. Tyto barvy se řadí k neutrálním, a tak je můžete kombinovat podle libosti. Hodí se ke kovu i dřevu.

Zelená vyhrává ve všech odstínech. Navozuje blízký pocit přírody, což je všem velmi příjemné. Zdroj: Canstockphoto

Oranžová a šedá – každá zvlášť nebo dohromady

Na oranžovou se často zapomíná, přitom v kombinaci s hnědou, vínovou nebo zemitými barvami vypadá výborně. Spojení oranžové a modré je ideální kombinací do obývacího pokoje, protože působí jemně a zároveň vkusně. Bát se nemusíte ani šedých odstínů od bledých až po tmavé. Hodí se k bílé, černé, béžové. Zajímavého vzhledu dosáhnete právě spojením s oranžovou nebo jinými výraznými barvami (žlutá, červená).

Na oranžovou se zapomíná, ale i ona, stejně jako žlutá dokáže zateplit interiér. Zdroj: Primalex

Proč je důležitá kvalita LED a jak ji poznáme?


You must be logged in to post a comment Login