Koupelny

Jak si pustit hudbu v koupelně? Základem je vhodný reproduktor. Jak ho vybrat?

Od   | 

Chybí vám v koupelně hudba? Žádný problém. Stačí sem pořídit vhodné reproduktory a můžete podkreslit svůj zpěv anebo zdokonalit relaxaci. Poradíme, jak na to.

V koupelně budoucnosti se s hudbou počítá. Zdroj: Hansgrohe

Soustřeďte se hlavně na voděodolnost

Nejdůležitější při výběru reproduktoru je voděodolnost, kterou výrobci značí krytím IP. Toto označení se skládá z dvou čísel, přičemž to druhé číslo označuje ochranu proti vniknutí vody. Je tedy opravdu stěžejní se soustředit právě na druhé číslo a to i v tom případě, pokud bude zařízení, nebo reproduktor umístěn v koupelně na takovém místě, že je nemožné, aby do něj voda vnikla. Koupelna je sama o sobě vlhkou místností a vlhkost se koupáním ještě zvyšuje a pára kondenzuje. Ostatně – i samotná pára může zařízení s nízkým IP krytím poničit.

 

Se sadou Quick fix už nebudete potřebovat instalatéra

 

  • IPx1 – ochrana proti kapkám, které padají
  • IPx2 – ochrana před přímým dopadem vody do 15˚ od svislice
  • IPx3 – ochrana před přímým dopadem vody až 60˚ od svislice
  • IPx4 – ochrana proti vodě, která stříká z různých směrů
  • IPx5 – ochrana proti proudu vody nízkého tlaku ze všech směrů
  • IPx6 – ochrana proti dočasnému zaplavení vodou
  • IPx7 – ochrana proti dočasnému ponoření do vody
    IPx8 – ochrana proti potopení do vody

Zařízení s konkrétní IP ochranou volte podle toho, v jakém místě koupelny bude umístěno. Pokud však zvolíte zařízení s nejvyšší ochranou, rozhodně vedle nešlápnete. 

V koupelně je vlhko, proto je potřeba vybírat zařízení s vysokým IP krytím. Zdroj: RAVAK

Vybere si každý

Na trhu najdete širokou škálu provedení ať už vestavěných sestav reproduktorů, se kterými je potřeba počítat již při hrubé stavbě, ale i volně stojících rádií či přehrávačů. Do koupelny si tak jednoduše vyberete zařízení, které se vám bude líbit a bude do místnosti zapadat svým designem, provedením, velikostí či barvou. Některá jsou navíc vybavena CD nebo MP3 přehrávači a výjimkou nejsou ani dálková ovládaní, pomocí kterých lze hudbu měnit a nastavovat pohodlně z vany. 

V novostavbách jsou stále populárnější i chytré domácnosti, díky nimž si v koupelně pustíte nejen oblíbené písničky či rádio, ale jednoduše měníte i osvětlení, ventilátor, topení a mnoho dalšího. Celkově lze pomocí chytré domácnosti řídit vše, co je podporováno tímto systémem.  

Zdroj: AVmania.cz, Seznam.cz

 


You must be logged in to post a comment Login