Rady a tipy

Infrapanely – moderní způsob vytápění překvapí účinností

Od   | 

Infrapanely jsou inovativním způsobem vytápění, který funguje hodně podobně jako třeba slunce. Ohřívají věci i osoby v místnosti, které pak teplo plynule předávají do prostoru. Mají vysoký výkon, takže dokážou skutečně celý prostor dostatečně vyhřát. Zejména v novostavbách, které bývají perfektně odizolovány, mohou posloužit jako jediný zdroj vytápění. Firma Viessmann se značkou panelů Vitoplanar se zaměřuje na vysokou účinnost, širokou nabídku i zajímavé novinky.

Použití infrapanelů je velmi účinné díky zadní izolaci (tudíž se sálání odehrává pouze jednostranně) a bezpečné díky pojistkám maximální teploty. Panely se hodí všude tam, kde potřebujeme zvýšit tepelný komfort. Může to být studená koupelna, vlhká a studená chodba, kde panely vytvoří ideální podmínky pro zánik vlhkosti a plísní, zimní zahrady, chladnější severní pokoje a studené podlahy ve starších renovovaných domech. Vytápění je také ideální na chaty, kde se většinou zdržujeme jen část roku, a proto nepotřebujeme komplexně řešené bezchybné celoroční vytápění, ale poslouží v chladnějších jarních a podzimních dnech či sychravých letních večerech, kdy se děti tvrdohlavě odmítají mýt v studené koupelně. Stačí stisknutí jediného tlačítka na dálkovém ovládání a velice rychle je teplo.

Infrapanel z kolekce Vitoplanar může být opatřen zrcadlem. Toto řešení je vhodní například do předsíně. Zdroj: Viessmann

Vytápění elektřinou

Jedná se o elektrické panely, proto samotný provoz může být dle situace o něco nákladnější než např. vytápění plynové, velkou výhodou však je, že panely fungují samostatně a není tedy třeba vybudovat celý topný systém a neexistuje žádná tak velká jednorázová investice, jako je např. plynový kotel. To může být výhodou právě v okamžiku, kdy potřebuji zlepšit tepelný komfort jen v několika místnostech v domě, nebo si moderním způsobem vylepšit víkendový objekt. Není také třeba skoro žádný prostor v kotelně, což se hodí v případě menších domů.

Se zrcadlem, do stropu či do podlahy

Nabídka infrapanelů značky Vitoplanar od firmy Viessmann a příslušenství je široká a hodí se tak do všech prostor. Například panel Vitoplanar EI2 má na přední straně zrcadlo, proto je jako stvořený k použití do předsíně nebo do ložnice. Panel může být také zapuštěn např. do stropu (EI6), nebo může vytápět podlahu pomocí sady Vitoplanar EF2 s topnou rohoží a termostatem. 

Infrapanely můžeme ovládat i dálkově. Zdroj: Viessmann

 

VÍCE TAKÉ NA VIESSMANN.CZ

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login