Rady a tipy

Podezření na zneužití SIPO: Zkontrolujte si, zda jsou vaše platby v pořádku

Od   | 

Česká pošta zaregistrovala před pár dny podezření na podvodné zneužití služby SIPO. A to ze strany jednoho příjemce. Podvod by se měl týkat zhruba 4 tisíc plátců, po nichž příjemce požaduje zaplacení částky v řádu tisíců korun. Zkontrolujte si svůj doklad co nejdříve a ujistěte se, že se podvod netýká i vás.

Zkontrolujte si svoje platby. Zdroj: Pixabay

Dejte si pozor na své vyúčtování

Policisté přijali v předchozích dnech hned několik desítek oznámení od podvedených občanů. Ti na svých složenkách SIPO našli novou položku s názvem „Služby“. A to s částkou kolem dvou tisíc korun. Policie zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu.

I proto policie doporučuje, abyste si zkontrolovali svůj vlastní doklad SIPO a v případě, že na něm najdete nové a neznámé položky, které jste si sami nezadali, jste se obrátili na nejbližší pobočku České pošty. A to dříve, než bude částka za tuto položku stržena z vašeho účtu.

SIPO vám ušetří starosti. Zdroj: pexels.com

Co je SIPO (soustředěné inkaso plateb obyvatelstva)?

Je to platební nástroj, za jehož pomoci můžete sdružit všechny své pravidelné platby. Patří sem platby za vodu, plyn, elektřinu, nájem, telefon, pojistné, rozhlasové a televizní poplatky. Ale také další pravidelné úhrady. Díky této službě můžete ušetřit svůj čas strávený nad zadáváním plateb.

Po předání požadavku na placení prostřednictvím SIPO vašim dodavatelům se o nic nestaráte. Česká pošta získá každý měsíc informace o výši vaší platby od dodavatelů a platby jim následně rozešle za vás. Vy budete platit jen jednu platbu. Každý měsíc pak obdržíte přehledný rozpis toho, co jste zaplatili.

SIPO lze platit na ČP, u vašeho doručovatele, jednorázovým příkazem k úhradě, ale i inkasem z bankovního účtu.

Zdroj: Police ČR, Česká pošta

 

Víme, kam pro závěsná svítidla

 

 


You must be logged in to post a comment Login