Návštěvy bytů

Hodně dřeva a velká okna: Mezonetový byt splnil všechna vysoká očekávání, a tak se nastěhovali

Od   | 

Hledání vysněného domova je často složitější, než by se mohlo zdát. Své o tom ví i mladý pár, který se v nejbližších měsících rozroste. Při výběru byly jejich nároky opravdu vysoké a většina bytů je nesplňovala. Vše se změnilo, když manželé navštívili tento mezonetový byt nacházející se v bytovém domě na klidném předměstí. Měl jedinou nevýhodu – chyběla tu terasa s bazénem. A protože to bylo technicky (i finančně) možné, mohli je majitelé nechat vybudovat.

Jakmile vstoupíme do bytu, dýchne na nás jednoduchý, ale moderní a velmi útulný interiér plný světla i přírodních prvků. Významnou roli zde hraje otevřené schodiště, které bylo doplněno skleněným zábradlím, díky kterému působí levitujícím dojmem. Pod schodištěm tak vznikl poměrně velký prostor, který majitelé netradičně využili pro umístění police. Celý byt příjemně sjednocuje velkoformátová dlažba v šedém dekoru na podlaze a betonová stěrka na stěnách. Přestože tato kombinace může působit chladně, opak je pravdou. Díky dřevěnému vybavení a příjemným teplým barvám interiér působí maximálně útulně. 

Díky skleněnému zábradlí působí schody levitujícím dojmem. Zdroj: BC ARQUITETOS

Majitelé se před nastěhováním rozhodli oslovit truhláře a nechali si všechen nábytek vyrobit na míru. Stejně tak i kuchyni, která je ze dřeva a je situována do jedné roviny. Díky horním a dolním skříňkám disponuje dostatečným úložným prostorem. Jednoduchost a čisté linie nenarušuje ani bezúchytkové provedení. Za velmi zajímavý akcent považujeme lednici a židle u jídelního stolu. Hned vedle kuchyně byl umístěn také jídelní stůl z masivu, který doplňuje ikonický lustr, na který se věsí lístečky se vzkazy, ale i rodinné fotografie či jiné poznámky. Příjemný prostor v zemitých barvách barevně oživuje kapradí.

Veškerý nábytek byl vyroben na míru. Zdroj: BC ARQUITETOS

Obývací prostor má jednu velkou výhodu, a to jsou prostorná francouzská okna vedoucí na velkou terasu. Na terase si majitelka dopřála spoustu zeleně a nechybí ani posezení a vysněný bazén pro horké dny. A protože majitelé milují sklo, rozhodli se i na terase pro balkonového zábradlí ze skla.

Samotný obývací pokoj sice není příliš velký, ale pro lenošení maximálně postačí. Dřevěná obývací stěna disponuje nejen dostatečným úložným prostorem, ale i malou knihovnou a vinotékou. K sezení přímo vybízí šedá sedací souprava s odkládacím prostorem i pohodlné křeslo s podnožkou. 

Výhodou bytu je prostorná terasa s bazénem. Zdroj: BC ARQUITETOS

Po otevřeném schodišti se dostáváme do horního patra, kde se nachází ložnice majitelů, budoucí dětský pokoj a koupelna s toaletou. V ložnici převládá dřevo, které najdeme na vestavěné skříni navržené až ke stropu, ale také na pracovním stole či poličkách. Pracovní stůl zde neslouží jen pro práci, ale majitelé se sem rádi „zašijí“ s oblíbenou knihou v ruce. Jednoduchou postel vyzdvihuje čalouněné čelo, ale i stylové lampičky na nočních stolcích a aby dřevěná plocha nepůsobila příliš jednolitě, rozbíjí ji abstraktní obraz. 

V ložnici převládá dřevo, které sem vnáší velmi příjemnou atmosféru. Zdroj: BC ARQUITETOS

Zdroj: BC ARQUITETOS

Fotogalerie:

 


You must be logged in to post a comment Login