Návštěvy bytů

V hlavní roli prostor: Dům snů pro ty, co potřebují okolo sebe dost místa

Od   | 

První dojem z tohoto krásného domu je jasný. Vládne zde volný prostor, podlaha, po které mohou pobíhat děti bez rizika srážky s nábytkem, a také jistý minimalismus, který se však rozhodně neprojevuje úsporným nábytkem (ten je naopak koncipován jako dostatečně velký pro početnou rodinu), ale spíš tím, že je pečlivě zváženo, co vše musí být v místnostech nezbytně umístěno. 

Velká malba kraluje spojovacímu prostoru. Zdroj: Zarta Studio

Velký prostor má jednu velkou výhodu, nevyžaduje jakákoliv kompromisní řešení. Vše dostane přesně tolik prostoru, kolik je třeba, aby to co nejlépe fungovalo, případně vyniklo. Je tak například možné vzít velkou malbu a opřít jí o stěnu, protože ani se stolkem, na kterém stojí, ničemu nepřekáží a lze si dovolit luxus jednoúčelnosti. Když se majitelům líbí málo praktický, ale zato krásný odkládací stolek na vysokých nohách, který disponuje pouze malinkou zásuvkou a nevelkou svrchní plochou, zkrátka si jej do ložnice dají. A tak by se dalo pokračovat. Úložné prostory v domě jsou řešeny velmi nenápadně, například vysokou bílou vestavnou skříní, kterou najdeme na jedné z rozdělujících polopříček. Také kuchyň disponuje velkým množstvím úložného prostoru. Skříňky obestavují dvoukřídlou lednici amerického typu a další najdeme v prostředním kuchyňském ostrůvku.

Jak pomocí textilií propojit kuchyni s obývákem?

V hlavní roli bílá 

Barevně je interiér velmi střídmý. V podstatě je základovou barvou bílá, kterou najdeme nejen na stěnách, ale i na dveřích, rámech dveří a oken, kuchyňské lince. Doplněna je světlou šedou, zejména na dlažbě, sedací soupravě, barových židlích. A konečně zde opakovaně najdeme i černou. Na židlích, svítidlech nebo dveřích nevypadá ve velkorysém světlém prostoru ani trochu ponuře; naopak, zajišťuje potřebný kontrast a lépe tak vyniknou ostatní barvy, jako jsou veselá červená, žlutá a modrá na velké malbě, či tyrkysová na ozdobných polštářích. Poměrně dekorativně působí i odvětrávací jednotky nade dveřmi v kombinaci černé a bílé. Samostatnou roli zde hraje barva přírodního dřeva. Oproti jiným interiérům je tu dřeva v jeho přírodní barvě poměrně velmi málo; o to víc však vynikne a o to luxusněji působí, například na již zmíněných vysokých retro stolcích, nebo na krásné a luxusní desce kuchyňského ostrůvku, vyrobené na míru z masivu dřeva velmi příjemného odstínu. 

Atypické svítidlo připomíná velkého pavouka s nadměrným počtem nožiček. Zdroj: Zarta Studio

Královská kuchyň i koupelny

Některé místnosti v tomto domě si zajisté zaslouží samostatnou zmínku. Především je to prostorná kuchyň, které kraluje již popisovaný kuchyňský ostrůvek. Kolem něj mohou usednout k rychlému a méně formálnímu jídlu či popovídání čtyři osoby. Dostatek světla zajišťuje podlouhlé rohové okno, jehož všechny části jsou otevíratelné a kuchyň se tak obejde zcela bez digestoře, stačí prostě jen po vaření důkladně vyvětrat. Žádné zbytečnosti, které nejsou naprosto nezbytně nutné – takové je evidentně heslo majitelů. Za pozornost stojí i koupelny, které jsou v domě dvě. První z nich vyniká zajímavým geometrickým vzorem, ze kterého až oči přecházejí, na podlahové dlažbě. Jednoduchá dřevěná  skříňka a na ní umístěné designové umyvadlo vypadají dohromady velmi luxusně. Druhá koupelna disponuje velkým sprchovým koutem, vybaveným dvěma sprchami, a na její zadní straně najdeme velmi zajímavé, plastické obklady. 

Kuchyň nabízí spoustu úložného prostoru. Zdroj: Zarta Studio

 

Fotogalerie:

Světla, která dokonale oživí hru na počítači


You must be logged in to post a comment Login