Návštěvy bytů

V hlavní roli pohledový beton: Industriálně laděný byt je překvapivě útulný a vlídný

Od   | 

Industriálně laděný styl si většinou spojíme se stylovým bytem, krásným na pohled, často ale jedním dechem dodáváme, že žít bychom v něm nechtěli. Pro sebe a své bydlení hledáme cosi útulnějšího, „měkčího“, domáčtějšího. Nestává se často, že by byt oba tyto aspekty dokázal propojit. Výjimka však potvrzuje pravidlo.

Interiér hodně staví na kombinaci oblých a hranatých linií. Zdroj: Zalc Arquitetura Design

Byt staví zejména na pěkné a elegantní kombinaci modré a tónu dřeva. Dvojici barev najdeme na podlaze v podobě podlahy a koberce; na policích a úložných policových skříních, na gauči ve formě ozdobných polštářků, na barovém pultu, v koupelně i dalších místech. Tato základní kombinace je doplněna ještě zeleno-béžovou, kterou najdeme v zajímavě pojaté ložnici. Dále už najdeme více méně jen bílou, krémovou a šedou; černou v podobě kovových s drátěných doplňků, a pohledový neupravený beton.

Nevšední jednotlivosti a chytrá řešení

V bytě najdeme spoustu neotřelých a zajímavých kousků nábytku. Například prosklený příborník, obestavující dvoukřídlou lednici amerického typu, vtipným způsobem šetří místo, je praktický a umožňuje mít nejdůležitější nádobí stále po ruce, a při tom všem ještě dobře vypadá. Dokonalá a moderní kombinace. To samé by se dalo říct i o křeslech s integrovaným odkládacím stolkem. Velmi praktická (konečně je kam odložit hrneček s čajem při čtení a nebo sklenici s vínem při relaxaci), krásná a úsporná.  A do třetice lavice/police, tedy designový prvek, který poslouží jak na usednutí, tak na květiny, suvenýry či knížky.

Jak správně vybrat svítidla?

Kuchyně pro milovníky industriálního stylu

Jednou z nejzajímavějších místností v bytu je kuchyně se svou velmi sugestivní kombinací pohledového betonu, neotřelé geometrické mozaiky, ze které až oči přecházejí, a reflektorového osvětlení umístěného na výrazných černých tyčích. Rozehrává se zde koncert černé, bílé a šedé, aniž bychom se cítili ponuře nebo smutně. Přispívá k tomu jednak dostatek světla, a také překvapivé „doteky života“, jako rostlina v závěsné, kulaté a přírodně zbarvené váze. Zbytek nutného zjemnění obstarává již zmíněná kombinace dřeva a modrého tónu.

Pohledový beton je důležitým materiálem především v kuchyni. Zdroj: Zalc Arquitetura Design

Doplňky a detaily jako třešnička na dortu

Všude po bytě najdeme malé skulptury jako poctu industriálnímu stylu – ať již připomínají řetěz či kus potrubí, jsou každopádně nevšední a zajímavé. V ložnici můžeme obdivovat reliéfní obklad za postelí, neobyčejnou lampu i záměrné zcela jiné vyznění pokoje, s uklidňující zelenou a bez výraznějších industriálních prvků. Na dalších místech v bytě najdeme třeba vtipné geometrické dřevěné obklady, zajímavě vzorovaný koberec v tónech modré s kontrastní cihlovou nebo umělecká díla. Na každém kroku zde návštěvu něco překvapí a ani majitelům takový interiér rozhodně dlouho nezevšední.

Ložnice je výrazně uměřenější než zbytek bytu. Zdroj: Zalc Arquitetura Design

Fotogalerie:

Jak pomocí textilií propojit kuchyní s obývákem?

 

 


You must be logged in to post a comment Login