Návštěvy bytů

Garsonku proměnili v 2+kk a získali více soukromí v ložnici

Od   | 

Když mladí manželé konečně našli byt vyhovující jejich požadavkům, neměl bohužel takovou dispozici, jakou si původně představovali. Nakonec se rozhodli jít řešení naproti a poměrně prostornou garsonku rozdělili na dva menší pokoje. Tím získali samostatnou ložnici, a tedy o něco více soukromí.

Kontrastním prvkem k bílé kuchyni je černé sklo chránící stěnu mezi horními a spodními skříňkami. Zdroj: Room Design Buro

Do bytu se vchází přes malou chodbičku, která je díky absenci nábytku vzdušná a nabízí příjemný pohled do bytu. První, co vás upoutá, je podlahová krytina, která je v celém prostoru zvolena z vinylu s dekorem světlého dřeva, který bíle laděný interiér příjemně zútulňuje a sjednocuje. 

Modrá sedačka v bílém prostoru rozhodně upoutá pozornost. Zdroj: Room Design Buro

Kuchyně je situována hned na konci vstupní chodby a designéři ji navrhli ve tvaru písmene “L”. Jedna část slouží jako klasická kuchyňská linka s horními a dolními skřínkami a pracovní plochou, přičemž ta druhá představuje vysoký panelový systém s úložným prostorem. Celá sestava se nese v čistě bílé barvě a zpestřuje ji jen černá skleněná plocha umístěná mezi spodní a horní skříňky. Díky jednoduchému provedení sem nebyl problém vměstnat ani masivní jídelní stůl, který pojme až 6 strávníků. Stůl doplňují strohé dřevěné stoličky, které mají tu výhodu, že je lze stohovat na sebe, a tím pádem v prostoru nepřekáží. Prostor oživuje jednoduché designové svítidlo – tři asymetricky rozmístěné skleněné koule levitují nad jídelním stolem.

Hybridní baterie je zvyšuje hygienu a ušetří finance

 

Na kuchyni s jídelním stolem navazuje obývací pokoj, ve kterém se vyjímají prostorná francouzská okna, ze kterých se vchází na malý balkon pro večerní posezení. Přestože se celý prostor nese v bílé barvě s tu a tam černými doplňky, v obývacím pokoji majitelé popustili uzdu fantazii a zvolili sem výraznou modrou sedačku, která prostoru dodává veselost a jakousi hravost. Nechybí ani kovový konferenční stolek v bílé barvě pro odkládání nezbytností. Absence obývací stěny prostor opticky zvětšuje, protože nepůsobí zastavěně, útulnost mu pak dodávají dlouhé závěsy, koberec a originální obrazy. 

Zajímavě bylo řešeno čelo postele – jako odkládací plocha i navazující policový systém. Zdroj: Room Design Buro

Majitelé si přáli oddělit spací část od spojeného prostoru, a proto místnost přepažili. K tomu posloužila standardní sádrokartonová přepážka, ve které jsou z obou stran stavební pouzdra pro posuvné dveře. Velkým plusem je, že ložnice disponuje oknem, a proto je i po uzavření prostor příjemně prosvětlený. Postel má rozměr standardního dvojlůžka – klasické čelo nahradil dřevěný odkládací prostor, na který navazuje policový systém. U okna navíc vznikl malý pracovní prostor, pokud zrovna jeden z majitelů pracuje z domova, nebo potřebuje vyřešit důležité resty. Útulnost místnosti podtrhuje zeleň i dekorativní prvky. 

Geometrický vzor obkladů se opakuje i na sprchovém závěsu. Zdroj: Room Design Buro

Opomenout nesmíme ani koupelnu, do které se dostaneme ze vstupní chodby. O tom, že v jednoduchosti je krása, se přesvědčíme právě v této části bytu. Bílý obklad vyplňují černé spáry, které spolu příjemně kontrastují. Tuto kombinaci navíc podtrhuje závěs, se stejnou barevnou kombinací i motivem. Ostatní stěny bez obkladu zůstaly bílé, a tak si majitelé mohli dovolit dlažbu v grafitově šedém odstínu. Prim zde hraje černý žebříkový radiátor, který koupelně dodává zajímavý šmrnc.

Zdroj: Room Design Buro

Fotogalerie:

 

Kde vám navrhnou a ušijí nejhezčí záclony, závěsy a další bytový textil?

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login