Návštěvy bytů

Tenisová legenda Ivan Lendl prodal sídlo v Connecticutu, ve kterém s manželkou vychovali pět dcer

Od   | 

Legendární tenisová hvězda Ivan Lendl prodal svůj dům v Connecticutu za 12 milionů dolarů, což je v přepočtu přes čtvrt miliardy korun. Obrovské panství s deseti ložnicemi, bazénem, stájí pro koně a samozřejmě tenisovým kurtem patří k největším v okrese Litchfield. Nahlédněte do dveří ostravského rodáka, který kupce pro svou nemovitost hledal celé tři roky.

Na rozlehlém pozemku nechybí bazén, tenisové kurty ani stáje. Zdroj: Profimedia

Lendl, který za svou kariéru posbíral 94 trofejí včetně osmi grandslamových titulů nebo slavného Davis Cupu, koupil pozemek o rozloze téměř dva kilometry čtvereční v osmdesátých letech. Nádherný dům zde nechal postavit v roce 1992 pro sebe, manželku Samanthu a pět dcer pod záštitou architekta Allana Greenberga. Dům původně prodával za více než 16 milionů dolarů, posléze cena klesla na 14,9 milionů dolarů a až další snížení vedlo k úspěchu.

 

Kam pro pohovky s italským designem?

 

V třípatrovém kamenném domě, který nejvíc ze všeho připomíná zámek, najdete dvacet pokojů. Z toho deset ložnic, patnáct koupelen, vinný sklípek nebo místnost pro trofeje. S Lendlovou hráčskou minulostí ani není nic divného na tom, že má na ocenění vyhrazenou samostatnou místnost. Na nádherném pozemku se nachází bazén, rybník, posilovna, hřiště na basketbal, tenisový kurt, stodola a stáj pro šest koní. Nechybí ani zeleninová zahrádka s vyvýšenými záhony, generátor a spousta, spousta zeleně. Není divu, že si to tu lidé, kteří místo koupili, zamilovali. Jde o krásnou nemovitost uprostřed ráje s naprostým soukromým.

Krásný výhled i možnost kdykoliv vyjít ven jsou velkým plus honosného domu. Zdroj: Profimedia

Uvnitř cornwallského panství se můžete pokochat mnoha architektonickými detaily. Ať už jde o dubové zábradlí na schodišti, zdobené lišty, vysoké stropy, sloupy, klenuté dveře, rozsáhlé frézování či cedrovou střechu. V hlavním patře domu se nachází foyer s velkým schodištěm, formální obývací pokoj, jídelna, dřevem obložená knihovna, místnost pro trofeje, komora, rodinný pokoj a kuchyň. V podstatě zde má každý pokoj francouzské dveře vedoucí do zahrady nebo na terasu. Interiér místností je promyšlen do každého detailu, aby připomínal skutečné panství. Ať už jde o těžké zdobné závěsy, stylový koberec, na míru vyrobený masivní nábytek, mramorový krb, křišťálová světla nebo všudypřítomná umělecká díla, mnohdy vysoké ceny. 

Interiér kuchyně se nese ve venkovském stylu. Punc elegance sem vnáší koberec. Zdroj: Profimedia

V domě jsou velkou měrou zastoupené dřevěné podlahy. V kuchyni a jídelně si můžete všimnout dubových prken. Ty stylově ladí se stolem a židlemi vyrobenými z masivu. Kuchyň je vyrobená ve venkovském stylu, ale rozhodně nejde o nic kýčovitého. Přesně zapadá do domu. Poskytuje veškerý komfort a přepych. Kuchyňský pult rozšiřuje pracovní prostor a přidává další místa k sezení. Kuchyně je součástí jídelny, ale je chytře oddělená obloukovou stěnou v části, kde končí jedna místnost a začíná druhá. Nesmí chybět stylové osvětlení, například v podobě zlatých křišťálových lustrů jako v kuchyni.

 

Proč stěrku na podlahu a kam pro ni?

 

Další jídelna, která zároveň slouží jako odpočinková místnost, připomíná zámecký pokoj se vším všudy. Nádherný kusový koberec s jemnou výšivkou, zdobené dřevné židle a masivní kulatý stůl je přesně to vybavení, které byste na zámku očekávali. Červené čalounění na židlích celý dojem jen umocňuje. Za zmínku rozhodně stojí dřevěná komoda na vysokých nohách a nádherný křišťálový lustr. Třešničkou na dortu jsou pak obrazy na stěnách vybírané s tou největší pečlivostí. 

Ložnice jsou vedené v něžném a jemném dekoru. Zdroj: Profimedia

Všechny ložnice poskytují luxus a maximální pohodlí. Primární ložnice se nachází v nejvyšším patře a nabízí dvě obrovské průchozí šatny, k tomu má vlastní obývací pokoj a velkou koupelnu. Hlavní roli zde hrají světlé barvy a jednoduchost při zachování stylu celého domu. V ložnici, teď už bývalých majitelů domu, najdete vkusné obrazy na zdech, mramorový krb v koutě, skládací noční stolky a pohodlné posezení i krbu. Ve druhém patře je ještě dalších pět ložnic, tři apartmá nebo dětská knihovna. Je zde také kancelář s palladiánským oknem a knihovnami vyrobenými z třešňového dřeva. Koupelny se vyznačují kombinací dřeva, zdobených prvků a mramoru. Zámecký styl se v nich nezapře. Zapuštěná velká vana, na míru postavené umyvadlové skříně a zapuštěná umyvadla. K tomu si představte obrovská zrcadla, různé mramorové detaily a další zdobení. Okamžitě musíte získat pocit, že jste se ocitli v pohádce. 

Samozřejmě i koupelny jsou pojaty velkoryse. Zdroj: Profimedia

Ve spodním patře najdete vinný sklípek, sklad i hernu. Samozřejmě je tu také obrovská garáž pro šest aut nebo kancelářské prostory přímo nad garáží. Lendlovi hledali místo, které kombinovalo prostor, zeleň, les a krásné bydlení. Všechno to našli tady, a právě proto se jim těžko odchází. Svůj milovaný domov rodina prodala, protože už na ně byl moc velký. Děti vylétly z hnízda a v obrovském prostoru žijí pouze dva dospělí a psi. Chtějí určitě zůstat ve stejné lokalitě, ale pořídí prý něco menšího.

Zdroje info: dailymail.co.uk, Profimedia, mansionglobal.com

Fotogalerie:

 

Odsavač par, který zároveň vzduch v místnosti i dezinfikuje

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login