Články

Nemáte místa nazbyt? Víme, jak rozdělit jeden pokoj na dva

Od   | 

Máte v bytě prostornou místnost, kterou byste rádi využili efektivněji? Nechcete investovat do stavebních úprav? Žádný problém. Existuje několik způsobů, jak rozdělit jednu místnost na dvě, aniž byste museli zavolat zedníky a vytvářet nové příčky. Stačí se nechat inspirovat následujícími nápady, které jsou cenově dostupné a snadno realizovatelné.

Prostor můžete oddělit posuvnými dveřmi. Zdroj: Dorsis

1. Paravány

Paravány jsou moderním a variabilním řešením pro dočasné rozdělení jakékoliv místnosti. Poskytují dostatek soukromí a mohou být umístěny prakticky kamkoliv. Vybírat si můžete z různých dekorů, materiálů a barev, jako jsou dřevo nebo kov.

O rozdělení pokoje se může postarat paravan. Zdroj: Westwing

2. Nábytek

Strategické umístění většího nábytku, jako jsou sedací souprava nebo knihovna, může efektivně oddělit různé části místnosti. Regály nebo komody poskytnou dostatek úložného prostoru a zároveň vytvoří jasnou hranici mezi jednotlivými oblastmi.

 

Proč použít prosklenou příčku a kam pro ni?

 

3. Koberce

Optické rozdělení místnosti lze dosáhnout pomocí koberců s různými vzory a tvary. Umístěním různých koberců pod jednotlivé části místnosti jasně definujete každou z nich.

Prostor rozdělíte opticky také díky kobercům. Zdroj: Unsplash

4. Zelená stěna z rostlin

Vytvoření živé zelené stěny pomocí květin a rostlin je nejen estetickým, ale i přírodním způsobem rozdělení prostoru. Závěsné květináče nebo police pro umístění rostlin dodají místnosti zajímavou atmosféru.

Řešením může být i zelená stěna. Zdroj: Nemec.eu

 

5. Závěsy

Závěsy s podobným vzorem jako okenní záclony mohou sloužit k rozdělení místnosti, zejména v dětských pokojích. Vyhněte se tmavým závěsům, které by mohly vytvořit temné a depresivní prostředí.

Opticky může místnost rozdělit i závěs. Zdroj: Atelier Orsei

 

Nejčastější způsoby zavěšení záclon a závěsů

 

6. Vertikální žaluzie

Použití vertikálních žaluzií je cenově dostupným a efektivním způsobem, jak rozdělit pokoj s jedním oknem. Tyto žaluzie lze snadno přizpůsobit a regulovat, což umožňuje flexibilní využití prostoru.

Krok za krokem k efektivnímu rozdělení pokoje

  1. Důkladné měření: Před samotným rozdělením místnosti si pečlivě změřte všechny části a zvažte umístění nábytku.
  2. Flexibilní přístup: Místo trvalých stavebních úprav zvažte použití mobilních dělicích prvků, které lze snadno přemístit.
  3. Jednotný dojem: Držte se při volbě materiálů a prvků, které již v místnosti máte, aby celkový dojem zůstal jednotný.

Rozdělení jedné místnosti na dvě nemusí být složité ani nákladné. Stačí být kreativní a využít dostupné prostředky tak, aby vaše domácnost byla praktická a útulná zároveň.

Zdroj: homesandgardens.com, laskasas.com, ubefittings.eu

Fotogalerie:

 

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login