Návštěvy bytů

Excentrický dům majitelů umění: dýchá z něj teplo a pohoda

Od   | 

Zvenku vypadá tento dům nenápadně. Zděný exteriér jako sta tisíce jiných domů, dřevěná terasa, zkrátka řadový domek úplně stejný jako vlevo, vpravo a o dvě ulice dál. Zdání ale klame a člověk to zjistí ihned, jak vstoupí dál. Uvnitř po vašem vstupu vizuálně doslova exploduje ohňostroj barev, kreativity a umění. Místy si připadáte jako ve výstavní síni, aniž by to však snižovalo užitnost a pohodlnost prostoru. Excentrické detaily tak vůbec nekazí teplo, klid a pohodu domova.

V jednom každém pokoji v tomto nádherném domě byly použity úžasně živé barvy, nádherné textury a a útulné prostředí s důrazem na maximální komfort bydlení. I když  se interiér proměnil, většina půvabu řadové vilky z konce třicátých let zůstává zachována nezměněným exteriérem, který podstatnou část ducha doby přenáší i do jednotlivých pokojů. Vnitřní dispozice byla klasicky přepracována směrem k větší otevřenosti, kdy se kuchyně stala neformálním centrem celého domu, což umožňuje větší interakci mezi členy rodiny. Obytný prostor je propojen s venkovním. Celkově má dům tři ložnice, dvě koupelny, pracovnu, čtecí zónu a knihovnu vedle schodiště.

Barvy, umění, vzduch

Obývací prostor se prolíná s kuchyní a je pojat velmi netypicky. Klasickou sedací soupravu zde totiž nenajdete, ta má své místo jinde, v části určené na čtení, relaxaci a odpočinek. Ve spodní společenské části její roli přejímá sestava tří pohodlných, designových křesílek. Rodina se také může rozhodnout zasednout k subtilnímu barovému stolku v pochromovaném vzhledu, a nebo, v případě rodinné večeře nebo společenské události, k poctivému a obrovskému stolu z dřevěného masivu, doplněného čalouněnými židlemi a servírovacím stolkem. Místnost je vyzdobena uměleckým dílem v duchu secese, veselý je i vzor na kusovém koberci či povlaky doplňkových polštářků. Převládají barvy bílá, krémová a hnědá. Na dvou místech se dá vstoupit na venkovní obytnou terasu s pěkným výhledem.

V interiéru hrají hlavní roli barvy. Zdroj: Boom Town

Kuchyň je prostorná, s barovým stolem, velkorysým pracovním ostrůvkem, kterému dominuje vodovodní baterie výrazného zakulaceného tvaru, a černá silná lesklá pracovní deska. Ta se tak stává jedním z mála tmavých prvků celého interiéru. Spojenectví nachází například na uměleckém díle, které má černé lesklé pozadí. Interiér obsahuje celou řadu drobných úsměvných prvků, například tapetu s dekorem vyskládaného dřeva za digestoří, poličku na knihy nad pečicí troubou, asi pro ukrácení dlouhých chvil při přípravě opulentního oběda, a mnoho dalších.

Umění hraje v tomto domě důležitou roli. Zdroj: Boom Town

Kuchyňské skříňky jsou vedeny až ke stropu, což poskytuje dostatečné množství úložného prostoru. Lednice je vestavná a dostatečně prostorná i pro velkou rodinu. Celá kuchyně je osvětlena bodovými stropními světly. Světlá podlaha s dekorem dřeva vkusně a vhodně doplňuje a barevně dolaďuje celé patro a stává se tak i jednotícím prvkem propojujícím víceúčelové prostory.

Kuchyň je opatřena masivní černou lesklou pracovní deskou. Zdroj: Boom Town

Vtipy na každém kroku

Nad již zmíněným masivním dřevěným stolem najdeme velmi výrazné svítidlo a vlevo od něj doslova uměleckou galerii. Prostor obýváku umožňuje od obrazů dostatečný odstup a tak i jejich plné vychutnání. Interiér obytného prostoru je doplněn výraznou lampou a malým odkládacím stolečkem v rohu. Mezi další vtipné detaily patří například změna vzoru podlahy pod servírovacím a odložným stolkem vedle velkého jídelního stolu.

Stůl je z dřevěného masivu. Zdroj: Boom Town

Sedací souprava ke čtení a odpočinku

I těsně nad vstupem do patra po jednoduchých dřevěných otevřených schodech nás ohromí umělecké dílo., Prostor vedle schodiště hlídá kamenný medvěd. Odvede nás do „klasické:“ sedací části obývacího pokoje, která je zde ovšem vzhledem k blízkosti velmi netradičně umístěné knihovny pojat spíše jako čtecí prostor.

Schody jsou pojaté velmi vzdušně. Zdroj: Boom Town

Vedle pohodlné a rozměrné sedací soupravy v koženém provedení najdeme i stojan vybavený k poslechu hudby. Kout doplňuje nezbytný obraz a subtilní skleněný konferenční stolek. Sklo se ostatně objevuje v interiéru na více místech, například ve formě zábradlí u schodiště, jehož jemnost byla vhodně „rozbita“ masivními kovovými šrouby.

Knihovna a její netradiční umístění Zdroj: Boom Town

Oddych v ložnici

Ložnice má být místem naprosté relaxace, odpočinku, soukromí a vytržení z běžnosti. Tedy i v tomto domě je tato soukromá místnost jiná než zbytek. Žádné barvy, designové vtípky, jen bílá barva, něžné závěsy až k zemi a pohodlná postel s vysokou matrací. U vchodu do ložnice nalezneme vysokou šatní skříň, která je tak zároveň při ruce, ale zároveň neruší jednoduchost a vzdušnost místnosti.

Ložnici dominuje bílá barva. Zdroj: Boom Town

Koupelna, která na první pohled jako koupelna ani nevypadá – tak tady ji máte. Extra velké dlaždice způsobují jejich menší nápadnost, zvláště v bílém provedení za toaletou se nejprve jeví jako čistě bílá stěna. Polička na hygienické potřeby  by také svým designem zapadla klidně i do obývacího pokoje a nezbytné umělecké dílo celkový svěží a „jiný“ dojem pouze umocňuje. Umyvadlo je v hranatém provedení a umístěno je na zavěšené skříňce, usnadňující úklid.

Netypická hranatá vana vévodí koupelně. Zdroj: Boom Town

 

Fotogalerie:

 


You must be logged in to post a comment Login