Inspirace

Elegantní wellness u vás doma

Od   | 

Infrasauna nabízí nejen zdravotní benefity a možnost vlastního wellness v pohodlí domova. Navíc může v interiéru sloužit také jako zajímavý interiérový prvek, který vašemu domovu dodá ráz útulnosti v moderním provedení.

Proč zrovna infrasauna?

Benefitů pořízení sauny domů je skutečně nepřeberné množství. Domácí wellness, příjemná možnost regenerace po dlouhém dni, soukromí, ticho, dostupnost kdykoliv po sauně zatoužíte… Proč ale zvolit zrovna infrasaunu?

Oproti klasické finské sauně má rovnou několik výhod.

Jednou z nich je nižší cena to nejen pořizovací, ale také provozní. Půl hodina saunování v infrasauně vyjde průměrně na 5 korun, provozní cena finské sauny se za stejnou dobu saunování pohybuje kolem 50 korun. Lákadlem infrasauny je také skutečně snadná montáž. Na druhou stranu saunu pořizujeme na tak dlouhou dobu, že jsou tyto argumenty většinou spíše vedlejší. Přesto je infrasauna pro domácí použití výrazně vhodnější. Proč?

Zdroj: Shutterstock

Infrasauna je bezpečná a prospěšná pro každého

Jedním z nejdůležitějších zdravotních benefitů sauny je pozitivní vliv na imunitu. Teplota v klasické sauně se však může pohybovat až kolem 90 ° C a tím se stává nebezpečím pro lidi s kardiovaskulárním onemocněním a vysokým tlakem. Sauně by se měly vyhnout také těhotné ženy či lidi trpící lymfatickým otokem. Oproti tomu teplota v infrasauně se pohybuje „pouze“ mezi 40–60 ° C. Nastavit si však můžete i nižší teplotu, která je ideální například na prohřátí před cvičením. Po konzultaci s lékařem je infrasauna vhodná skutečně pro každého.

Zdroj: Shutterstock

Jak vybrat infrasaunu?

Infrasauna může být i velmi stylovým interiérovým doplňkem. První věc, kterou je při výběru té pravé potřeba zvážit, je prostorové řešení. Kam infrasaunu umístíte? Kolik máte prostoru? Při měření a nákupu počítejte s tím, že musí kolem infrasauny zůstat několik centimetrů volného prostoru.

Velikost a tvar

Chcete klasickou nebo raději rohovou infrasaunu? Stačí vám pouze malé řešení pro jednu osobu, nebo chcete relaxovat s rodinou i přáteli v infrasauně pro čtyři a více osob? Velikost se odvíjí jak od prostorových možností, tak i od vašich potřeb a přání.

Výběr podle topidla

Infrasauny můžeme rozdělit i podle různých typů topidel. Jedná se o:

  • světelná keramická topidla
  • keramická topidla
  • karbonová topidla

Rozdíl je především v rychlosti maximálního zahřátí inrasauny a v distribuci infračervených paprsků. Světelná keramická a keramická topidla saunu dosahují teplot v rozmezí 300 až 500 stupňů a saunu tak zahřejí nejrychleji. Světelná keramická svítidla se od keramických liší také vyzařováním světla, které posiluje blahodárné účinky sauny. Životnost keramických topidel dosahuje při používání infrasauny 3x týdně po dobu 45 minut až 60 let (8000 provozních hodin). Karbonová topidla jsou o něco pomalejší. Jejich povrchová teplota dosahuje „pouze“ 170 stupňů. Jejich výhodou je efektivnější distribuce infračervených paprsků. Jejich životnost dosahuje (za stejných podmínek jako u keramických topidel) až 90 let (12 000 provozních hodin).

Vhodné dřevo

Pokud se má infrasauna stát interiérovou „třešničkou,“ je důležité zvolit i vhodný design, který zapadne do celkového konceptu vašeho bydlení. Ideálním volbou jsou infrasauny z kanadského jedlovce (hemlock, tsuga), který má přirozeně elegantní vzhled a současně eliminuje vznik mikroorganismů.

 

Chcete infrasaunu, která skutečně zapadne do vašeho interiéru po všech stránkách? Podívejte se na bohatou nabídku saun Marimex.cz!

 

 


You must be logged in to post a comment Login