Koupelny

Dvě baterie v jednom sprchovém koutě: Zkuste to a získáte nový rozměr při sprchování

Od   | 

Pro prostorný sprchový kout nepotřebujete zas tolik místa, zvláště pokud se vzdáte vany. A když už je dostatečně velký, proč do něj neinstalovat dvě baterie, abyste se, pokud je nálada, sprchovali společně? Trend, který je v kurzu už řadu let v zahraničí, pomalu dobývá i naše domovy.  

I díky baterii lze získat originální vzhled.
Zdroj: Kludi

Poptávka po více než jedné sprchové baterii roste i z důvodu snahy proměnit koupelnu ve svatyni podobnou lázním. Co je však třeba, aby výsledek byl dokonalý?

Jaký sprchový žlab?

Vytvořte si domácí wellness

Zdá se, že pomalu zvoní hrana miniaturním koupelničkám s koutem, kde se jeden člověk sotva otočí. Obvyklý kout s vaničkou o rozměru 80 x 80 cm, který má místo v rohu, aby příliš nepřekážel, nahrazuje prostornější zařízení, kam se pohodlně vejdou i dva lidé. Současným trendem jsou sprchové vaničky čtvercové či obdélníkové s šířkou 120, 140, 160 centimetrů a více. Můžete se pohodlně sprchovat i s partnerem, aniž byste se vzájemně tísnili pod jediným proudem vody nebo se vzájemně přetahovali o ruční sprchu. Každý si také může nastavit teplotu vody a sílu proudu podle svých preferencí.

Nezapomeňte, že ruční i hlavová sprcha mohou mít nejrůznější druhy proudů.

Při výběru dvou baterií volte raději dva stejné kusy. Odlišné modely působí rušivě. Můžete zvolit klasické provedení, kdy máte na panelu možnost přepínat horní a ruční sprchu nebo podomítkové provedení, které působí více elegantně.  Pro skutečné milovníky sprchování jsou skvělou volbou sprchové sety s bočními tryskami, které uvolní namožené svalstvo po náročném dni. Připravte se ale na to, že za takovou vychytávku už si připlatíte. Z koupelny se v současnosti stává skutečný wellness prostor, kde lidé chtějí trávit čas se vším pohodlím a vybavují ji nadstandardními prvky.

Sprchové panely se montují na obklad, rozteč zpravidla odpovídá původním rozvodům. Zdroj: Hansgrohe

Moderní a nadčasové

Dva sprchové sety vnáší do koupelny atmosféru podobnou lázním a výrazně zvyšují její estetické vlastnosti. Kdo chce dosáhnou skutečného „wow“ efektu, měl by se poohlédnout po černém nebo bílé, provedení, případně kartáčové mosazi a bronzu. Lidé dnes touží po vlastním prostoru a obklopují se jedinečnými a zároveň praktickými produkty. Dvě sprchy s různými možnostmi využití znamenají, že získáte při sprchování větší flexibilitu a můžete si tento zážitek lépe přizpůsobit potřebám. Nastavení typu sprchového proudu se ovládá na každé hlavici samostatně, takže si volíte podle nálady a preferencí.

Náš tip: Chcete skutečně efektivní sprchovací prostor, který vám bude každý závidět? Posuňte svou hygienu na vyšší úroveň. Pořiďte klasickou stropní sprchovou hlavici, ruční sprchu a k tomu ještě několik spršek na stěny sprchového koutu. Připomíná to trochu myčku automobilů a vám vznikne dokonale uvolňující lázeň.

Snazší úklid sprchového koutu 

I když to není žádná dech beroucí výhoda, ruční sprchová hlavice je také praktická při úklidu. Při mytí sprchového koutu vezmete ruční sprchu a všechno rychle vymyjete. Díky dvěma hlavicím můžete také použít jednu k čištění druhé. Dvojité provedení umí ušetřit čas. Zapomeňte na každodenní ranní spěch, abyste byli ve sprše rychleji než partner, nebo večerní netrpělivé přešlapování, kdy už se vám klíží oči, ale tu sprchu zkrátka potřebujete. Nyní se můžete sprchovat oba současně. Nemusíte na nikoho čekat a v klidu užívat romantických chvilek ve dvou.

Sprchové hlavice mohou mít různé druhy proudů. Zdroj: Grohe

Na co určitě pamatovat při instalaci dvojité sprchy?

Než se rozhodnete pro změnu u vás doma, měli byste zvážit pár základních pravidel. V první řadě je velmi důležitý prostor. Máte dostatek místa? Vejdou se do sprchy pohodlně dvě osoby? Vycházejte ze standardních rozměrů, tedy pohodlný sprchový kout by měl mít alespoň 90 x 90 cm, pro dva pak ideálně 180 x 90 cm. To je prostor, který najdeme ve většině koupelen. Dále potřebujete dvě sprchové sestavy a k nim samozřejmě i rozvody vody. Někteří výrobci nabízejí i takto velké vaničky, případně ji můžete nechat vyrobit na míru. Nezapomeňte, že může být i barevná. V současnosti se těší oblibě černá, ale i zemité tóny.

Budete-li instalovat sprchový žlab, volte typ, který se snadno čistí.  Zdroj: Geberit

Fotogalerie:

 


You must be logged in to post a comment Login