Návštěvy bytů

Rodinný dům s prostornou terasou: Odráží lásku majitelů k zajímavým komerčním stavbám

Od   | 

Terasový dům prošel na přání klienta kompletní proměnou interiéru. Ten toužil po silné a zajímavé paletě barev i materiálů. Protože je milovníkem fascinujících staveb, chtěl domů něco nepřehlédnutelného, například odhalené ocelové nosníky nebo staré podlahy. Zároveň ale musela zůstat zachována funkčnost celého interiéru.

Doménou domu je vzdušnost, prostor a světlo. Hned u vstupu zaujmou schody do patra v černobílém provedení a především prosklené dveře mezi předsíní a kuchyní. Skleněné plochy jsou v domě velmi časté a stejně tak různorodá osvětlení. Vstup do kuchyňského prostoru, který je spojen s obývací částí překvapí velikostí. Dominantou jsou dvě kovové traverzy ve stropě a originální barové židle, které lákají k usednutí.

Kuchyně s obývákem je od vstupní chodby oddělena skleněnou příčkou. Tím získal prostor na dynamice. Zdroj: Bradley Van DerStraeten

Stávající uspořádání kuchyně nesplňovalo předpisy, proto bylo nutné ji určitým způsobem předělat, ale zároveň splnit veškeré požadavky majitelů. Výsledkem je sladěný a bezpečný prostor, kde nechybí příjemný kuchyňský pult sloužící z jedné strany jako mycí centrum a pracovní plocha a z druhé strany jako barový stůl. Kuchyňská linka je jednoduchá bez zbytečných skříněk, přesto nabízí tolik úložných prostor, které jsou potřeba. Na kuchyňský kout navazuje jídelní část s designově propracovaným stolem a židlemi v retro stylu.

Hlavní obytný prostor je navržen především prakticky. Zdroj: Bradley Van DerStraeten

Z jídelny se dostáváme rovnou do obývacího prostoru s krbovými kamny, které vyhřívají místnost během chladných večerů. Tmavému nábytku u stěny, kde je umístěna televize, konkuruje sedačka ve světlých barvách. Měkké polštáře zajišťují dostatek pohodlí. Obyvatelé domu jsou milovníci knih, což je vidět na jejich umístění jak v kuchyni, tak i v obývacím prostoru. Nechybí také rostliny v květináčích jako dekorace. Jinak zde příliš dekorativních předmětů nenajdete. Z obýváku se snadno dostanete přímo na terasu, která láká k letnímu posezení. Když odsunete zcela posouvací dveře, získáte mnohem větší prostor k užívání.

Dům s jednoduchými liniemi a elegantním designem není přeplněný nábytkem, dekoracemi nebo přebytečnými věcmi. Je přesným odrazem těch, co v něm bydlí. Jsou to milovníci jednoduchosti, moderního vzhledu a umění. Zdroj: Bradley Van DerStraeten

Nahoře v patře se nachází ložnice s šatnou a dvě koupelny. Tato šatna je snem každé ženy. Díky velkorysosti zajištěnou skříňkami na míru úmyslně vystavenými až do stropu. Žlutá v kombinaci s bílou prozařuje celý prostor. Pro někoho by možná bylo tolik žluté až příliš výrazné, ovšem do konceptu celého domu se výborně hodí. V obou koupelnách byly použity jednoduché obklady v malém formátu a čistý design veškerého zařízení. Svými rozměry nabízí větší koupelna v oranžové a béžové barvě mnoho prostoru pro umístění sprchového koutu, vany, umyvadla i toalety. Druhá, v zeleném odstínu, je o něco menší, určená především pro návštěvy, ale přesto dostatečně velká, aby se do ní vešlo všechno k dokonalé očistě těla.

Koupelny jsou navrženy velmi jednoduše. Zdroj: Bradley Van DerStraeten

Dům s jednoduchými liniemi a elegantním designem není přeplněný nábytkem, dekoracemi nebo přebytečnými věcmi. Je přesným odrazem těch, co v něm bydlí. Jsou to milovníci jednoduchosti, moderního vzhledu a umění.

Zdroj: Bradley Van DerStraeten

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login