Návštěvy bytů

Dřevostavba s půvabným stylovým interiérem: Opustili město a našli klid uprostřed horské pustiny

Od   | 

Tak tato kovářova kobyla nechodí bosa – majitelé jsou dlouholetými realitními agenty a specializují se na ranče. Když si mohli jeden o rozloze 37 akrů pořídit, rozhodli se vytvořit si dokonalé bydlení. Dům je obklopen výhledy do hor i do rovinaté krajiny plné travin a vrb. Hned z ložnice mají na dosah malebný malý rybníček.

Majitelé tu našli klid, po kterém po létech bydlení ve městě toužili. Zdroj: Dubbe Moulder Architects

Navrhování interiéru v takových kulisách už bylo více méně jen sekundováním dokonalému přírodnímu divadlu. Styl, preferující jednoduchost, přírodní materiály i barvy, se zcela samozřejmě nabízel. Zadání byl jednopatrový dům se snadným přístupem do všech prostor, zároveň ale s dostatečným soukromím, který by propojil a sjednotil současné budovy na pozemku, a to tak, aby byl zachován snadný přístup k budovám a dalším důležitým místům ranče – což je klíčem k uspořádání jakéhokoli ranče nebo farmy. Verandy jsou kryté a vchody chráněné kvůli o něco drsnějšímu prostředí. Dům byl postaven z moderních materiálů, které mají velmi dobré izolační vlastnosti. Proto je navzdory chladnějšímu podnebí snadno vytopitelný. Využita byla kamenná podezdívka a dřevěné obložení s patinou. Zvenčí vypadá dům poměrně malý, ale hned při vstupu dojem jakékoliv stísněnosti zmizí.

Mějte správnou kliku

Některý nábytek vznikl svépomocí

V domě najdete tři ložnice, otevřenou kuchyni, jídelnu, obývací pokoj s krbem a klenutými stropy.  Vešel se i kancelářský prostor, velká prádelna a dvojitá garáž. Při tom všem se dařilo držet rozpočet na uzdě, díky čistým liniím, jednoduchosti a skromným materiálům. Mnoho nábytku, jako je knihovna za sedačkou nebo konfereční stolek vzniklý ze špalku, jsou domácí výroby. Důležitou roli hrají i veselé a barevné obrazy nebo třeba subtilní skleněná svítidla, která z jinak spíše rustikálního interiéru poněkud vybočují. Obzvláště vyniknou v kontrastu s hrubým přiznaným trámovím, na kterém jsou zavěšeny. Na kuchyňské lince zaujme její povrchová úprava s dřevěnou patinou a zejména unikátní dřevem obložená digestoř  a lesklý povrch samostatného kuchyňského ostrůvku. Barvené rustikální dubové prkenné podlahy zrcadlí exteriér domu. Stůl s bílými židlemi, modrým prostíráním a slunečnicemi stylově vybočuje ze severského designu a pocitově nás přenáší spíše kamsi do středomoří. Kámen je drahý materiál, byl proto využíván velmi střídmě, tak, aby vytvářel kontrast s dřevem a textiliemi a definoval konec obytného prostoru.  Na krbové/televizní stěně mu to nicméně velmi sluší a právě díky ojedinělosti dokonale vynikne. Zajímavé je i pojetí oken, rámovaných dřevěnými vsadkami.

Kamenná stěna s krbem vévodí obývacímu koutu se sedací soupravou. Zdroj: Dubbe Moulder Architects

Ložnice, kde chcete odpočívat

Ložnice v domě jsou pojaté skromně, ale zároveň vzbuzují pocit dokonalého pohodlí a luxusu. Každá z nich má něco mimořádného, ať již je to samostatný vchod, vedoucí přímo do krásné krajiny, nebo vlastní krb na kamenné zdi. Postele jsou vybrány luxusního amerického typu, vysoké, pohodlné, rámované buď v kovu nebo ve dřevě. Majitelé se ani zde nebáli kontrastu, třeba umístit vedle hrubého dřeva na posteli s patinou starožitný lakovaný noční stolek – a výsledek vypadá velmi dobře. Tak jako jinde v interiéru i v jedné z ložnic najdeme drobný barevný kusový kobereček, který interiér oživuje. Na některých do soukromých místností bylo pamatováno na vkusné stínění ve formě textilních rolet, na některých však ani není třeba – horko ani nezvaní čumilové tu skutečně nehrozí.

Větší z ložnic má netradiční dispozici, příjemným zpestřením je tu krb. Zdroj: Dubbe Moulder Architects

Fotogalerie:

 

Proč toaletu s bidetovací sprškou?

 

 


You must be logged in to post a comment Login