Návštěvy bytů

Domov, ve kterém cihly hrají hlavní roli. Daly vzniknout podmanivému interiéru s neotřelými nápady

Od   | 

Mladým manželům se vždy líbily cihlové domky, typické pro starou dobrou Anglii. Protože si ale vlastní dům dovolit nemohou, rozhodli se během rekonstrukce mezonetového bytu zaimprovizovat a pohrát si s cihlami v interiéru. A výsledek? Domov působí velmi jednoduše, neotřele a ještě tu je řada skvělých nápadů. Ostatně přesvědčte se sami.

Při vstupu do srdce bytu – tedy obývací části propojené s kuchyní a jídelnou každého ihned okouzlí originalita prostoru. Vysoké stropy, otevřené místnosti a velmi jednoduché zařízení. To vše v hávu cihlového obložení zdobícího všechny stěny. Teplo domova dodává světlá, dřevěná podlaha a strop. Do druhého patra se vychází po schodišti z černého kovu jehož linie vytvářejí nepřehlédnutelný dekorativní prvek. I v horní patře se místnosti pyšní vysokým stropem, který architekti rovněž  skvěle zúročili.

Majitelé zvolili lihový krb, který umocní atmosféru, avšak není nutné ho „krmit“ dřevem

Společenskému prostoru dominuje kuchyňská sestava, jasně vymezená černým orámováním vetknutým do cihlového obložení. Tvoří ji horní a dolní skříňky v černém, matném provedení, které vyniká v kombinaci s okolními skříňkami s dřevěnou dýhou. Tmavé provedení rozveseluje barevné sklo chránící záda kuchyně. Na sestavu navazuje kuchyňský ostrůvek, který z jedné strany slouží jako pracovní prostor a z druhé jako jídelní pult. V blízkosti je i sedací souprava s jednoduchými tvary a čalouněním v neutrálním odstínu, podtržené kobercem s výrazným dekorem. I když je interiér zařízen jednoduše, dalo by se říci až stroze, díky vhodně zvolenému vybavení majitelům nic nechybí.  

Kuchyně je opticky vymezená šedou stěrkou

S prvními kroky v horním patře vcházíme do ložnice manželů. I tady je kombinace cihlových stěn a stěn zvýrazněných betonovou stěrkou, která je navíc podpořena LED páky lemujícími celý obvod. Všimněme si nestandardně pojatého lůžka, které představuje vysoká matrace doplněná nižšími sedáky, to vše položeno přímo na zemi. Nepřehlédnutelnou dekoraci ložnici představují tři zavěšená svítidla představují levitující oblázky. 

Designové osvětlení v podobě třech zavěšených oblázků v podvečer místnost příjemně prozáří

I v dětském pokoji nechybí cihly, tentokrát ale z větší části kombinovány s dřevěným obložením. Díky tomu působí pokoj jemněji a dvěma mladým dámám poskytuje skvělé zázemí. I tady se spí na matracích položených na zemi, tentokrát ale doplněných o další, stejně vysoké matrace. Ty slouží pro přespání kamarádů, případně zvětší prostor pro dovádění. Ostatně toho je tu možné provádět víc než dost. Do vysokého stropu tu je vetknuté „patro“ se sítí. Sem se dostaneme po žebříku, avšak tuto atrakci mohou využívat pouze otrlejší povahy, kterým nevadí větší výška. A kdyby to přeci jen byla pro někoho nuda, může vyzkoušet privátní boulder. 

V dětském pokoji se obyvatelé rozhodně nenudí

Patro se sítí slouží pro zábavu, hraní i lenošení. A nejen to. Je tu i pevná část, přímo pod střešními okny, kterými děti mohou pozorovat oblohu.  

Síťové patro slouží nejen jako místo pro zábavu, ale také pro lenošení.

Fotogalerie:

Zdroj: Sergey Makhno Architects

 

Kam pro nábytek?


You must be logged in to post a comment Login