Dětské pokoje

Dívčí pokoj podle feng shui: Doporučili prvky dřeva i vody a dcera se tu skutečně pozitivně nabíjí

Od   | 

Dům, ve kterém se nachází i tento dívčí pokoj, byl navržen podle tradičního čínského učení feng shui. Konzultantka doporučila přesně místo, kde mají spát manželé a který pokoj je nejlepším místem pro každého ze čtyřech dětí. Dceři přisoudila blízkost přírody, a tak se nikoliv náhodou ocitla v pokoji, z nějž se vychází rovnou do zahrady. Nedaleké jezírko pak splňuje další požadavek – blízkost vody.

Díky velkým oknům vchází do pokoje dostatek denního světla.

Díky velkým oknům působí pokoj větším dojmem. Foto: Archiv majitelky

Dívčí pokoj má šestnáct metrů čtverečních a díky velkému oknu a proskleným dveřím působí větší, než ve skutečnosti je. Dívka ho zařizovala společně se svojí maminkou, a protože mají k zařizování blízko, obě si to náramně užily. Jako základ zvolily bílý nábytek, který rozveselily kombinací petrolejová a teplá, zemitě hnědá barva. V těchto odstínech jsou nejen doplňky, ale také tapeta s květinovým motivem.

dětský pokoj

Radiátor pod oknem je schován za mdf deskou. Foto: Archiv majitelky

Do postele může dívka skočit šipkou přímo ode dveří, protože to je první, co uvidí při vstupu. Nejen aby se nezranila, ale i kvůli estetickému hledisku je radiátor schován za mdf desku, která zároveň rozšiřuje okenní parapet. Na postel rovnou navazuje pracovní stůl, od kterého může dívka pozorovat okolní nádhernou přírodu.

dětský pokoj

Tapeta dala výchozí barevné ladění celého pokoje. Foto: Archiv majitelky

Protější strana je využitá kompletně pro odkládání a ukládání věcí: knih, fotografií, učení ad. Na sestavu navazuje věšáková stěna, která je umně skrytá za dveřmi, ale zároveň po ruce, takže sem dívka může rovnou po příchodu odložit věci, aniž by pak někde překážely. Stěna kolem dveří je vymalována hnědě, to proto, aby na ní vynikly jednoduché police s ručně vyrobenými dekoracemi.

Dekorace si dcera s maminkou většinou vyráběly samy.

Dekorace vyráběla dívka sama. Foto: Archiv majitelky

Závěrem naší návštěvy dívka přiznává, že jí velmi vyhovují nejen zvolené barvy i materiály. Díky nim se v pokojíku cítí jako v bavlnce a kromě čtení, malování či úplně obyčejnému nicnedělání se tu dokonce i ráda učí.

Fotogalerie:

You must be logged in to post a comment Login