Návštěvy bytů

Čtyřčlenná rodina bortí zažité mýty: I s dětmi můžete byt zařídit stoprocentním designem

Od   | 

O tom, že i minimalistické bydlení může působit příjemně, se můžete přesvědčit na naší dnešní návštěvě tohoto 102 metrů čtverečních velkého bytu, který patří mladému manželskému páru se dvěma dětmi.

Do interiéru proudí velké množství denního světla

Byt je rozdělen na společenskou a soukromou část. Ve společném prostoru se obývací pokoj, jídelna a kuchyň spojují do holistického prostoru. Interiér působí velmi prostorně a světle, a to nejen díky velkému množství přirozeného denního světla, které do bytu proniká skrze panoramatická okna, ale také díky vhodně zvolenému barevnému schématu.

Kulaté tvary hrají v interiéru tohoto minimalistického bytu prim. Zdroj: ZOOI Designers

Bílá barva především

O pocit lehkosti a vzdušnosti v tomto bytu plném čistého designu se starají bílé stěny, stropy, okenní rámy, ale také podlahy ze světlého dřeva a jemně působící nábytek v příjemném kávovém odstínu. O tom, že zde převládá minimalistický styl, vás může mimo jiné přesvědčit také absence jakýchkoliv zbytečných dekoračních prvků – ty zde byly nahrazeny designovými a dost netradičními svítidly jasně daných geometrických tvarů, které teprve nedávno představila světu italská společnost Flos.

Jídelní stůl plynule navazuje na kuchyňský ostrůvek. Zdroj: ZOOI Designers

Kruhy najdete po celém bytě

Velkou roli v interiéru tohoto bytu hrají kruhy. Tématika kruhů na vás může působit z prostoru celého bytu – ať už z různých závěsných světel na chodbě a v jídelně, zrcadla pověšeného v koupelně, případně v podobě konferenčních stolků a „pufíků“ na sezení.

Dětský pokoj byl vyroben na míru

Velká pozornost byla věnována také zařizování dětského pokoje. Ten působí nenápadně a velmi pohodlně. Všechen nábytek zde byl vyroben na zakázku – ať už se jednalo o palandu vybavenou schodištěm v podobě prostorných zásuvek nebo o hrací stůl s dlouhým pracovním stolem, u něhož se mohou bez potíží posadit obě děti najednou.

Tvar domečku se prolíná celým dětským pokojem. Zdroj: ZOOI Designers

Zemité tóny a kombinace lesku s matem

Bílá barva však není jedinou barvou, která má v tomto minimalistickém bytě svoje místo. Prim zde hrají také zemité tóny, s nimiž se můžete setkat jak v kuchyni, tak i v obývacím pokoji, jídelně, koupelně, ale i na chodbě. Kuchyňská linka v tmavé matné barvě byla doplněna o kuchyňský ostrůvek v lesku, na který plynule navazuje jídelní stůl.

Hnědé závěsy, které zde najdete, jsou také v obývacím pokoji, kde byl mimo jiné umístěn také projektor mířící na stěnu. Jde o jednoduchý způsob, jak si může mladá rodina udělat vlastní kino doma. Příjemně hřejivý koberec u pohovek je pak něčím, co udrží dětské nožky v teple i ve chvíli, kde se se svými hrami přesunou z pokoje do obýváku.

Stejný koberec jako v obýváku najdete také v ložnici. Zdroj: ZOOI Designers

Ložnice je velmi útulná

Netradičním dojmem na vás může působit zejména ložnice. Postel na první pohled vypadá, jako by byla sestavena ze dvou velkých polštářů, které byly doplněny o matraci. Příjemně kávová barva jako je na čalounění postele se opakuje také u závěsu, který ložnici odděluje od šatní skříně v podobě niky s policemi. Klasické noční stolky zde byly nahrazeny designovými stolky, světla jsou závěsná. V ložnici se našel také koutek k umístění malého stolku s křeslem.

Z celého bytu je dokonalý výhled díky panoramatickým oknům. Zdroj: ZOOI Designers

 

Fotogalerie:

Nejčastější způsoby zavěšení záclon a závěsů

 


You must be logged in to post a comment Login