Koupelny

Chytrý projekt, jednoduchý úklid: Koupelna od Geberit navržená tak, aby se dobře udržovala v čistotě

Od   | 

Již ve fázi projektu rozhoduje investor o tom, jak snadno se bude koupelna uklízet. Stylový design je jistě atraktivní, ale pro uživatele je ještě důležitější čistota. Geberit přináší čtyři tipy pro chytře navrženou koupelnu, jejíž úklid bude rychlý a snadný.

Vše se rozhoduje již ve fázi projektu: V dobře navržené koupelně je úklid hračkou.

Klíčem je malá členitost

Úklid je tím rychlejší a efektivnější, čím méně má koupelna rohů a zákoutí. Ideálním řešením jsou instalace pod omítku, které skryjí do stěny klasické lapače prachu, jakými jsou splachovací WC nádržky, trubky a hadičky.

Redukujte spáry

Velkoformátové obklady a dlaždice nejen luxusně vypadají, ale také jejich údržba je mnohem jednodušší. Mají totiž méně spár, ve kterých by se mohla hromadit špína, zbytky moči a následně také plísně a bakterie.

Už žádný splachovací okraj

Usazeniny vodního kamene vypadají nevábně. Jejich povrch je navíc drsný a zachycuje se na něm špína. Těmto problémům je možné se zcela vyhnout, pokud vybavíte koupelnu sanitární keramikou bez obtížně přístupných míst. Moderní toalety proto nemají splachovací okraj a ze stejných důvodů jsou již na trhu k dostání také umyvadla Geberit bez přepadového otvoru.

Jednolitý vnitřek. V toaletách Geberit Rimfree je proud splachovací vody veden optimální cestou tak, aby opláchl celý vnitřní povrch keramiky. Tento typ WC mísy nemá splachovací kruh, a proto se dobře udržuje v čistotě.

Co se dá zavěsit, zavěste

Ať už je to koupelnový nábytek, nebo sanitární keramika. Ideální vzdálenost mezi podlahou a spodním okrajem zařizovacích předmětů je zhruba 15 cm. Takto volnou podlahu lze mopem rychle a pohodlně vytřít.

Zavěšené vybavení usnadňuje úklid. Podlahu pod závěsným WC lze vytřít rychle a bez námahy

 

VÍCE INFORMACÍ NAJDETE ZDE

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login