Návštěvy bytů

Chytré členění prostoru: Vzdušný domov pro mladou rodinu

Od   | 

Co vás napadne, když nahlédnete do následujícího domova? Čistota, jednoduchost, vzdušnost, prostornost, relaxace. Interiér je pojatý jednoduše, ale zároveň účelně a nikdo nepochybuje, že je velkou inspirací pro krásné a pohodové bydlení.

Na hlavní místnosti bytu, tedy obývacím prostoru, nás zaujme hned několik věcí najednou. Musíme obdivovat unikátní zevnitř osvětlenou vitrínu, která rozehrává s knihami, dekoracemi a suvenýry z cest úchvatné stínové divadlo. Hezky vynikne kulatý kusový koberec v přírodních tónech, který ladí s dlouhými béžovými závěsy. K hnědé dokonale ladí temná modř sedací soupravy.  Vše korunuje krásná dubová podlaha. Jako doplňková barva už pak plně postačuje bílá.

Stínová vitrína/knihovna je v interiéru krásným nápadem. Zdroj: KC Studio

Chytré členění prostoru

Kuchyň a jídelna jsou od sebe výrazně vizuálně odděleny podlahou; v kuchyni jsou použity dlaždice s kamenným vzhledem. Celý prostor je členěn na segmenty – jídelna, pracovní kout, sezení, televizní kout – pomocí nábytku a dalších vychytávek. Třeba zaoblená deska za televizí z druhé strany slouží jako nástěnka na nejpodařenější dětská díla, která chceme jako pyšní rodiče mít na očích. K pocitu šikovně rozčleněného prostoru přispívá i refinovaný strop s netradičně provedenými podhledy. I do nich se propsaly zaoblené linie, které architekti využívali v celém interiéru.

Poloprázdné poličky značí „nezahlceno“

Taky u vás doma máte všechny knihovny, poličky a přihrádky nacpané tak, že se knihy musí pokládat vodorovně na ty svislé? Věcí bývá s železnou pravidelností více, než místa. Pokud se však dovedete ve vlastnictví knih a drobností uskrovnit a udržet police poloprázdné, odměnou vám bude vzdušnost, lehkost a vizuální prostornost interiéru.

Zástěna slouží jako nástěnka pro zdařilé výtvory. Zdroj: KC studio

Jídelní zákoutí nás fascinuje a provokuje zároveň, a to jednou židlí v odlišné vínové barvě. Proč právě jedna, proč právě vínová, kdo na ní sedává? Je pro dítě, paní domu? Vnitřek poličkové niky je opatřen šedým nátěrem se známkami patiny. Ve vysoké skříni, která zároveň plní funkci rozdělení prostoru, najdeme velké úložné prostory.

Jedna židle odlišné barvy na sebe strhává pozornost. Zdroj: KC studio

Linka v netradiční hnědé

Pro kuchyň architekti vybrali hnědou barvu v kombinaci se světlejší šedo béžovou. Linka na nás právě barvou působí v určitém retro duchu, přesto však vypadá zároveň moderně, díky bezúchytkovému provedení, vestavným spotřebičům i modernímu tvaru vodovodních baterií. Lesklá stěna za kuchyní má za výsledek zajímavé zrcadlení, které prostor opticky zvětšuje a vylehčuje.

Hnědá barva není pro kuchyňské linky příliš tradiční. Zdroj: KC studio

Ložnice majitelů vyniká černobílými vzory i kontrastním zeleným obložením. Ač jsou vzory poněkud divoké, celek působí i díky dlouhým, lehkým záclonám uklidňujícím a příjemným dojmem. Pohodu, která z místnosti čiší, umocňuje příjemný tón krásné dubové podlahy.

Divoké vzory, příjemný výsledek. Zdroj: KC studio

Dětský pokoj: Univerzálnost především

Dětský pokoj pro tři potomky je skutečně velkorysý. Najdeme v něm vtipně pojatou skříň v centru pokoje, boxy na hračky a zejména dostatek prostoru na hraní. Pokoj je dostatečně osvětlen. Aby světla nebyl pro změnu přebytek, okna jsou opatřena dlouhými závěsy na styl „harmoniky“. Vtipné a hravé detaily, balonky a hračky dodávají pokoji veselost a naznačují, že se tento univerzální interiér snadno prostřednictvím doplňků  přizpůsobí jakémukoliv věku.

Skříň v růžovo mintové ukazuje na dívčí „obyvatelstvo“. Zdroj: KC studio

Koupelny má byt dvě. První vsadila na populární růžovo- béžovo hnědou barevnost, která působí teple, jemně a příjemně. V koupelně najdeme výrazné hranaté bílé umyvadlo, úložnou podumyvadlovou skříňku pro lepší úklid v závěsném provedení i vrchní úložné poličky.

Obklady mají zajímavý, jemný vzorek. Zdroj: KC studio

Druhá, prostornější koupelna nabízí dokonce i relax ve volně stojící vaně. Šedá a bílá jsou sázkou na jistotu, šedý proužek pod stropem je klasikou, nikoliv však nudnou. Pokojová rostlina nebo soška želvy vnáší do interiéru oživení a vtip, výrazně tmavá podlaha a podumyvadlové skříňky nabízí kontrast i ukazují, že majitelé se nebojí výrazných a moderních řešení.

Druhé koupelně dominuje volně stojící vana. Zdroj: KC studio

 

Fotogalerie:

Jak netradičně osvětlit domov


You must be logged in to post a comment Login