Kuchyně

Chytrá vinotéka s Wi-Fi: Veďte si vlastní databázi vín i s hodnocením

Od   | 

Představte si, že jdete domů z práce a plánujete dobrou večeři se svým partnerem. Kupujete luxusní sýry, uzeniny, olivy a další pochutiny, ale u vína se zarazíte. Máte ve vaší vinné ledničce něco, co se bude hodit k té extra aromatické přestárlé goudě? Marně přemýšlíte, jaká všechna bílá vína vám po minulém večírku zbyla, a když si vzpomenete na jednu lahev, která tam určitě ještě je, nejste si jisti, zdali by byla vhodná. Zajdete tedy do prodejny vín a sáhnete po lahvi, která vám minule chutnala, jenže si nemůžete vzpomenout, jestli stejně dobře ten výborný tramín hodnotil i partner. Tak přesně tyto problémy řeší nejnovější chytré vinotéky Haier, představené na veletrhu IFA 2020. K tomu se samozřejmě přidává vysoká kvalita všech dalších vlastností.

Nejnovější řada vinoték je vybavena plnou konektivitou a aplikací hOn, která umožňuje nascanovat etikety vín, doplní jejich parametry, umožňuje vést si přehled o obsahu vinotéky i hodnocení vín. Vždy tak budete vědět, co vám to minule tak chutnalo a své zásoby můžete zkontrolovat i na dálku. Vzdáleně lze také nastavit teplota v obou zónách, kterou vám aplikace poradí i na základě toho, jaká vína máte zrovna uložena. Stejně tak vám navrhne, jaké pokrmy se k uloženým vínům nejlépe hodí.

Chytrá vinotéka značky Haier, zdroj: Haier

Jako ve sklípku

Taková aplikace by samozřejmě ale byla k ničemu, kdyby nebylo prémiově postaráno především o vína samotná. Vinotéky jsou vybaveny UV filtrem proti záření zvenku, které by lahve poškozovalo. Dále velmi nízká je hlučnost, pouhých 37 dB(A). To je překvapivě důležité nejen pro komfort uživatele, ale i lahví samotných, protože vibrace vyšších hlučností je poškozují. Dále jsou vinotéky vybaveny filtrem s aktivním uhlím, které pohlcuje nežádoucí pachy. Vinotéky jsou osvětleny 3D LED osvětlením, které nedovolí jakékoliv nežádoucí ohřívání lahví. Technologie Natural Air Flow udržuje vlhkost v rozmezí 50-70 %. Vinotéky mají dvě teplotní zóny se samostatným ovládáním. Prostředí se tak maximální možnou měrou, kterou lze dosáhnout uměle, blíží podmínkám kamenného sklípku. Za zmínku stojí i fakt, že jsou vinotéky uzamykatelné, takže už vám puberťáci na večírku, který jste nepovolili, nenalijí deset let staré víno do Coca-Coly.

Vinotéky mají LCD displej, Wi-Fi i speciální aplikaci. Zdroj: Haier

Modely na 77 nebo 42 lahví 

A jaké konkrétní vinotéky vám můžeme doporučit? Třeba dvouzónový model na 77 lahví Haier HWS77DGAU1. Objem má 192 l; všechny vlastnosti vyjmenované výše, samozřejmostí je energetická třída A. Rozměry jsou 127 x 50 x 58,5 cm (v x š x h) a prodejce ji nabízí za 24 990 Kč. V ceně je 12 let záruka na kompresor zdarma.

Vinotéka na 77 lahví Haier HWS77GDAU1, zdroj: Haier

Stačil by vám menší model? Haier HWS42DGAU1 je dvouzónová vinotéka s kapacitou 42 lahví vína, s celkovým objemem 112 l a rozměry 82 x 50 x 58,5 cm (v x š x h). Menší velikost samozřejmě neznamená jakékoliv kompromisy z výše zmíněných vlastností. Stojí 19 990 Kč, a záruka 12 let na kompresor je rovněž zdarma.

Více informací najdete zde

Vinotéka na 44 lahví Haier HWS42DGAU1, zdroj: Haier

Fotogalerie:

 


You must be logged in to post a comment Login