Návštěvy bytů

Byt s uspořádáním jako v rodinném domku, ale s menším úklidem a větším prostorem pro sebe sama

Od   | 

Mladý pár s dítětem si přál moderní byt v centru města, ale zároveň se nechtěl vzdát svých představ. Přestože o bydlení v několika patrech moc nestál, po prohlídce si byt získal veškeré jejich sympatie. Moderně a elegantně laděný interiér si okamžitě oblíbili a celkem rychle se zabydleli.

Tmavě modrá i petrolejová se prolínají celým interiérem. V kombinaci se dřevem působí interiér velmi útulně a nadčasově. Zdroj: Inarch IT

Při vstupu do bytu se nám naskytne pohled na otevřený prostor spojeného obývacího pokoje a kuchyně s jídelnou. Srdci domu však předchází malá chodba, ze které vede schodiště do horního patra. Pod schody byla na míru vyrobena vestavěná skříň, která přesně kopíruje jednotlivé stupínky schodiště. Skříň  také disponuje zrcadlovými dveřmi, které prostor opticky zvětšují.

Jak textiliemi propojit kuchyni s obývákem?

Vedle chodby je místo vyhrazeno pro prostornou kuchyni. Jednoduché dolní skříňky v bílé barvě byly příjemně nakombinovány s horními, v dřevěném provedení. Záda kuchyně se od skříněk odlišují a majitelé záměrně zvolili černý mramor. Kuchyňskou linku navíc doplňuje panelový úložný prostor v modro-šedé barvě, kam se vejdou nejen potravinové zásoby, ale také sem byly vestavěné nejrůznější spotřebiče. Majitelé toužili nejen po prostorném jídelním stolu, ale zároveň i po větší pracovní ploše. A protože se sem oboje nevešlo, celou záležitost vyřešil kuchyňský ostrůvek, který plní hned několik funkcí. Kromě toho, že byla díky němu rozšířena pracovní plocha, slouží zejména jako jídelní stůl, nebo barový pult. Jeho tmavé provedení skvěle ladí s vysokými masivními židlemi v neobvyklém tvaru. Celou kuchyni doplňuje designové osvětlení ve zlatém provedení.

Bílou kuchyni s dřevěnými skříňkami a černým mramorem doplňuje panelový úložný prostor v šedo-modré barvě. Zdroj: Inarch IT

Po celé otevřené ploše obývacího prostoru i kuchyni byly zvoleny světlé dřevěné parkety, které do domova vnáší útulnou atmosféru. Spolu s bílými zdmi navíc vytváří příjemnou kombinaci. Přestože strop v kuchyni představuje klasiku v podobě bílé barvy, v obývací části je tomu jinak. Na strop zde byla aplikována betonová stěrka, které celému bydlení dodává příjemný efekt „surovosti“. Obývací stěna musela být co se týče velikosti zvolena s ohledem na schodiště a proto ji zastává jednoduchá nízká komoda s úložným prostorem. Po obou stranách komody byly umístěny stylové reproduktory pro ten nejlepší zvukový zážitek během poslouchání hudby, nebo filmu. Sedací soupravu majitelé vybrali ve tvaru „L“ v petrolejové barvě. Kromě stylového koženého křesla v černé barvě byl k sedačce umístěný i zajímavý dřevěný konferenční stolek spolu s dekorativním kobercem. Celý prostor doplňuje bílé reflektorové osvětlení v bílé barvě, rozmístěné po celé prostoru.

Kvůli schodům si majitelé nemohli v obývacím pokoji dovolit velkou obývací stěnu. Zdroj: Inarch IT

Dětský pokoj v horním patře patří malé školačce, která má ráda bílou barvu a pastelové odstíny. Není tedy divu, že pokoj není laděn do klasické, sladce růžové barvy. Naopak v celém prostoru převažuje bílá barva, kterou doplňují šedé a pastelové odstíny. Podlahu zde stejně, jako v obývací části pokrývají dřevěné parkety. Přestože je dětský pokoj poměrně úzký vměstnalo se sem vše potřebné. Vedle dveří vyplňuje místo u zdi šatní skříň na míru v bílé barvě. Na skříň stylově navazuje sedací plocha po celé délce stěny se skrýší, ale i prostor pro uložení hraček nebo knih. V pokoji nechybí ani bílá, jednoduchá postel, psací stůl nebo sedací pytel pro odpočinek. Bílou barvu kromě dřevěné podlahy v místnost rozbíjí barevné samolepky na zdi nebo růžové povlečení.

V holčičím pokoji se přeslazené růžové barvy nedočkáme. Zdroj: Inarch IT

Ložnice majitelů sice není největší, nicméně pro běžné používání naprosto postačí. Petrolejová barva stěn příjemně kontrastuje s dřevěným stropem vymalovaným bílou barvou. Jednoduchou postel doplňují sytě žluté polštáře, které představují čelo postele. Po obou stranách postele byly umístěny masivní noční stolky, nad kterými dominují černá nástěnná svítidla. 

Petrolejová barva na stěně se žlutým čelem vytváří zajímavou kombinaci. Zdroj: Inarch IT

Byt disponuje dvěma koupelnami, což je pro rodinu velmi příjemné. Každá je navíc zařízena odlišně. V první byl použitý bílý mramor na stěnách v kombinaci s tmavým mramorem na vaně, šedou stěnou a černobílou dlažbou s 3D efektem. Umyvadlo bylo posazeno do zavěšené, dřevěné skříňky, která zabírá místo po celé volné délce stěny. Elegantní vzhled podtrhují LED bodová světla ve stropě, spolu se zrcadlovou skříňkou nad umyvadlem. V koupelně kromě toalety nechybí ani bidet, který byl stejně jako umyvadlo vybaven mosaznou baterií.

V jedné ze dvou koupelen byla na podlaze použita 3D dlažba. Zdroj: Inarch IT

Druhá koupelna je zhruba stejně velká jako první, nicméně byla zařízena v jiném stylu. Kromě mramorového obkladu zde najdeme i obklad s motivem dřeva použitý v zadní části prostorného sprchové koutu. Napodobenina dřeva celou koupelnu příjemně změkčuje a obzvláštňuje. Vedla sprchového koutu najdeme toaletu a umyvadlovou skříňku s posazeným umyvadlem. Skříňku charakterizuje černý korpus doplněný dřevěnými zásuvkami ve stejném odstínu, jako obklad ve sprchovém koutu. Jedinečnému stylu dopomáhají také doplňky v matně černé barvě, které se sem skvěle hodí.

V druhé koupelně byly použity doplňky v matné, černé barvě. Zdroj: Inarch IT

Fotogalerie:

Tipy pro nepřímé osvětlení


You must be logged in to post a comment Login